şükela:  tümü | bugün
 • ce$ittli ciltler icin urettigi sabunlarla kozmetik dunyasinda yer edinen bir marka .
 • bitkisel ürünler kullanan bir marka. değişik cilt tipleri ve cilt sorunları için 6 farklı çeşidi olan sabunlar üretiyorlar. ayrıca kalıp sabun dışında likit ürün olarak şampuan ve sıvı cilt sabunu da yapmaktadır. bunlara ek olarak ağız spreyi ve kulak tıkacı da üretmişler.
  bildiğim kadarıyla en kullanılan ürünleri kalıp sabunları. kısaca özelliklerine bakmak gerekirse

  *moos ısırgan otlu sabun (urticaseife): içeriğinde doğal ısırgan otu özü vardır. isırgan otunun elde edildiği yaprakta flavan, c vitamini, a-b2-b5-b9 ve k vitaminleri, beta-karoten, demir, mineral tuzları, bitki asitleri, beta sitosterin, sterylglucosid, lignan bulunmaktadır. isırgan otunun birçok faydası yanında sabun bileşiminde yer alması saç dökülmesinde etkilidir ve yağlı, ince, yıpranmış, kırılan saçlarda saç gelişimini hızlandırıcı ve canlandırıcı olarak tavsiye edilir. saçlara yoğunluk ve parlaklık kazandırmakta, kepeklenmenin sona erdirilmesinde kullanılmaktadır. aknede, egzamada, mantarda, sedef hastalığında, uçuk rahatsızlığında ve iltihaplı yaraların tedavisinde özellikle antiseptik olarak tedaviye yardımcıdır.

  *moos kükürtlü sabun (schwefelseife): kükürtün hoş olmayan kokusu üründe giderilmiş. özellikle çok yağlı ciltlerde yağlanmanın giderilmesinde, akneli ciltlerde ve uyuz hastalıklarında tedaviye yardımcıdır. antiseptik, fungusit, parazitisid etkilidir. ayrıca keratolitik etkisi de vardır. akne vulgaris, rozase, seboreik dermatitte özellikle kullanılır. ciltteki ölü tabakayı soyarak zararlı organizmaların ciltten arındırılmasında ve pürüzsüz bir cildin oluşmasına yardımcı olur.

  *moos yosun iyotlu sabun (jodseife): içeriğinde atlantik okyanusu'nun kuzey bölgesinden çıkarılan doğal yosun özü bulunmaktadır. bu yosunda bulunan doğal minerallerden iodine, bromine, chlorine ve diğer minerallerin germisid, fungusid ve virusid özellikleri vardır. mantar tedavisinde, follikülit tedavisinde, bakterilerin oluşumunun önlenmesinde ve vücudun genel temizliğinde yardımcı olur. istenmeyen vücut kokularını önlemede tavsiye edilir. özellikle yüzme havuzlarına giren kişilerin mantar riskine karşı tedbir olarak yüzme öncesi ve sonrasında kullanması tavsiye edilir.

  *moos gliserinli sabun (glycerinseife): yüksek miktarda kaliteli, ithal gliserin içermekte olup türkiye'de bu yüksek kalite gliserinin çalıştıkları sağlık alanında kullanıldığı tek üründür. piyasada satılan diğer ucuz gliserinli sabunlarla karıştırılmamalıdır. gliserin trihidrik bir alkol olup renksiz, koyu kıvamlı bir sıvıdır ve iyi bir çözücüdür. normal deriyi yumuşatır, cilt yüzeyindeki nem kaybını önler. deterjandan dolayı veya soğuk havalardan dolayı tahriş olmuş cildi korur, meydana gelen el, yüz ve cilt çatlaklarına karşı cildi nemli tutarak yumuşatır ve korur. sedef hastalığında oluşan aşırı kurumalarda cildi nemlendirir, tedaviye yardımcı olur.

  *moos papatyalı sabun (kamilloseife): içeriğinde sağlık bitkisi olarak geniş bir kullanım alanı olan doğal papatya vardır. papatya ise yumuşatıcı, gözenekleri açıcı, iyileştirici özelliklere sahiptir. bebeklerin hassas ciltlerinde oluşan pişiklerin önlenmesinde, el çatlaklarında, tahriş olmuş ciltlerde, pruritusta ve alerjik ciltlerin tedavisinde yardımcı olur.

  *moos bebe sabunu (baby seife): içeriğinde lanolin vardır. lanolin, koyun yününden elde edilen doğal bir madde olup nemlendirici özelliği mevcuttur. yağ asitleri ile kolesterol esteslerinin karışımıdır. lanolin cildi yumuşak tutar ve çatlamasını önler. cildi yumuşatmasından dolayı özellikle bebek pişiklerinde, hassas ciltlerde, çeşitli tahrişlerde tedaviye yardımcı olur.

  daha detaylı bilgi için http://www.mooscosmetics.com/home.htm adresinden faydalanabilirsiniz.
 • alm. yosun (das)
 • cilt tedavisinde doktorlar tarafından ısırgan otlu ve papatyalısı tavsiye edilen, ısırgan otlu olanı gayet başarılıyken papatyalı olanı kötü kokan sabun.
 • kükürtlü sabunu cildimin yağlanmasını 8 saatten uzun süre durdurmayı başarmış tek üründür.
  marketlerde satılan, satılmayan... dove'dan marks&spencer'a tüm duş jellerini, sebamed'ten, protex'e her tür bakeri hede hödösünü ve yüz temizleme jellerini denedim. en fazla bir saat yağsız bir cilde sahip olabilmiştim.
  moos'un kükürtlü sabunu herhalde normal cildi zımpara yapıyordur, ama bana göre mükemmel.
 • intim likid jeli genital bölge enfeksiyonlarında tedaviye yardımcı olarak kullanılır.
 • cilt doktorunun tavsiyesi üzerine aldığım yosun özlü sabunu, yüzümün yağlı kısımlarını yağdan arındırırken kuru kısımlarını iyice kurutmayarak, çatlatıp patlatmayarak takdirimi kazanmıştır. bir de şu sırtımdaki sivilceleri geçirirse, öper başıma koyarım; o derece.
 • muhteşem gliserinli sabununu ve diğer ürünlerini internet sitesinden eczanelere nazaran daha pahalı satan marka.
 • ankara'da bulunamayan marka. bulunamamasını geçtim, gezdiğim 10 küsur eczaneden biri hariç ismini duymuş olan yoktu. istanbul'da dip köşe tüm eczanelerde varken ankara'nın en büyüklerine bile ulaşamamış olmaları ilginç.

  ekleme: internet sitesinden verdiğim siparişi, iki günde kapıma ulaştırdılar. üstelik bissürü, ama gerçekten bissürü eşantiyon ürün ile birlikte. seviyoruz seni moos <3

  yalnız bir minik eleştiriyi de eklemem lazım; yosun özlü likid cilt temizleyicisinin parfümünü değiştirmeseniz bayağı iyiydi. hem de bayağı iyiydi...