• ilk entarisi benden olsun.

  tekstil devi söktaş'ın premium segmente hizmet verecek süt ve süt ürünleri markasıdır. sökemiz bir markaya daha kavuşmuştur, kayhan ailesini tebrik ederiz.
 • efeler çiftliğinin ürettiği süt ve süt ürünlerinin markası.
  bugün istanbul real de görünce hemen aldım, ilk denemeyi sütlaçla yapıyorum, bakalım sonuç nasıl olacak. premium segment diyor ancak fiyatları pınar sütten uygun, peynirleri de varmış, onları görmedim. 3 çeşit sütleri var, tamyağlı, %50 light ve light. diğer light ürünlerle kıyaslarsak, ki sadece pınarla kıyaslayabileceğim maalesef, yağ oranı pınarda %1, moova da %15; buna karşılık kalsiyum pınar lightta 127 iken, moovada 130 ve protein pınar lightta 3,3 iken moovada 3,5; enerji değerleri her ikisinde de aynı idi.
  ben bu çiftliğin ne kadar uzun bir sürede, ne kadar uğraşılarak yapıldığını bildiğim için gözüm kapalı aldım, ancak bakalım sütlaç sonucuna göre editleyeğim esas durumu.
  edit: gec kaldik biraz yazmakta ama, sutlac sahane oldu, sutun yag orani yuksek. amma velakin daha cok yeniler, dagitim agini henuz oturtamamislar, sokede bile dogru duzgun bulamiyorsunuz, benim umraniye realden bulmam mucize olmus. perakende sektoruyle ilgili sikintilari var, umuyorum vazgecmez ve devam ederler.
 • ismini ve ambalajını reklamında görüp çok beğendiğim markadır. sütlerinin tadı da ambalajı kadar güzel ve organik sertifikalıysa sürekli kullandığım pınar organik sütten ayrılıp hemen moova içmeye ve içirmeye başlayacağımdır.
 • geleneksel bir pazara mor renkle girerek risk alan süt ürünleri firması. o kadar yanar dönerli bir ambalaj ki böğürtlen ya da egzotik meyve suyu gibi duruyor. reklamlardan etkilenerek alınabilir ama market raflarından seçilirken tüketicide bir süt etkisi oluşturamayacağından, zamanla mor renk yerini daha yumuşak renklere, süt ve inek görsellerine bırakabilir. ayrıca premium segment insanları, cam şişede günlük süt tüketiyorlardır bence. reklamları ilgi çekici ama. son olarak bence en güzel süt bizim maalledeki nirman tiyzenin ineklerinden kendi sağdığı süttür.
 • reklamıyla sitesiyle enfes bir imaj oluşturmuş, lüzumsuz hiçbir tarafını göremediğim, sinirime dokunan reklam sloganlarından arınmış tanıtımıyla adeta gönlüme taht kurdu. gördükçe "malımı işte böyle satmalıyım" diye duvara tırmanıyorum. şaka değil.