şükela:  tümü | bugün
 • ilk şubesi gebze'de açılmış, en son yılbaşında mutlukent'e olmak üzere 30'un üstünde şube açmış, yeşil sermayeli bir marketler zinciri. alkol satılmaz, türbanlı kasiyerleri vardır ve gebze merkezdeki şubenin eskiden mutlukent'e müşteri servisini yapan adam çok gıcıktır. eski ev arkadaşımla bir kaç kere dövüyorduk ama yine de merkezden toplam 1.500.000 tl verip minibüsle geleceğimize, alışverişimizin bir kısmını mopaş'dan yapıp eve bedava dönüyorduk*

  http://www.mopashipermarket.com/ diye çok iğrenç bir websiteleri de var. yapılmaması gereken herşeyi yapmışlar. üstüne en son güncelleme ne zaman yapılmış merak konusu, sanırım 4 sene olmuş..
 • zeka ve genel adap bilgisi muhtar ölçeğine göre feci düşük olan,takim elbise giymek dişinda başka hiçbir halka ilişkiler bilgisine sahip olmayan üstlerin uzayi işgal ettiği ancak tüm bunlara rağmen onlardan daha küçük biz insanciklara aliş-veriş yapma imkani sağlayarak ilahi bir lütufta bulunan marketler zinciri.
 • kuyubaşı'nda bulunan şubesinde satılan süt ürünlerinin son kullanma tarihinin üzerinden 20 gün gecen marketler zinciri. hatta bir defasında bunların soğutucuları bozulmuştu, o erimiş kasar peynirleri haftalarca raflarda tuttular.
 • 2 gün önce acıbadem mopaş tan aldığımız tavuklardan ufak çaplı bi zehirlenme durumu yaşamam ve arayıp durumu bildirmem üzerine bu sabah, kocaman bi buket çiçek, bi sürü et ve bi kutu tatlıyla özür dilemeye 2 görevli gönderen marketler zinciri.hiç sevmezdim kendilerini.pek alışveriş de yapmazdım ama bu davranışlarıyla saygımı kazandılar.helal olsun diyorum vallaa...
 • yakında bir marka yenileme çalışmasına girecek market zinciri. ama hala yeşiller
 • her yerde kilosu 2-2,5 liraya satılan mandalinayı neden 4 liraya sattığını anlamadığım marketler zinciri.
 • erenköyde eski sabit pazarda konumlanmış şubesi, yurttaşların ulaşım hakkını engellemektedir. akşam kapanışını tam bilmiyorum ama sabah saat 8 den önce tren istasyonuna ulaşmak istiyorsanız veya trenden inip cadde tarafına geçmek istiyorsanız, oldukça yürümek zorundasınızdır. sorduğunuzda da kapalıyız derler. e kardeşim ben mi dedim alt geçidi komple market yap diye, ama tınn tabi.ayrıca ramazan ayında açılış 8.30 dur. sebebi yine bilinmemektedir!
 • -pardon, sizde kıbrıs patatesi var mı?
  -bizde türk patates var!!!!!

  milliyetçiler de :)
 • iğrenç bir dükkan.
  sikinin ucuyla iş yapan hipermarket zincirlerinden bir diğeridir mopaş. aynı zihniyetteki a101'in, bim'in eline su dökemez ayrıca.
  bugün yüklü bir miktar alışveriş yaptım. kasaya geldim. önümdeki teyzeyle kasiyer sahte 10 lirayı nasıl anlarsınız diyalogunu yaklaşık 2 dakika sürdürdü. kollarımı kenetledim, ağzımı bile açmadan bekledim. sonra kasiyer beni aldı sıradan. arkamdaki sıra dolup taşmış tabii o ara. kredi kartımı uzattım, karttan çekti. her şeyi paketledim tam,
  "bal sizin miydi beyefendi? sizinse sıranın başına alayım ürünü geçelim" demez mi? çıldırdım. baktım arkadakiler de "nolur hayır de :(" dercesine bakıyor,
  "yok, kalsın, almıyorum." dedim çıktım.
  bu tarz, kurumsal yapıdan uzak ve asla bir sike derman olmayacak marketler türkiye'de neden tutuyor biliyor musunuz? anadolu çomarları içki satılan marketten alışveriş yapmak istemeyecek kadar bağnaz olduğu için.
  amcık ağızlılar.
 • bu gün kasiyer kız kartımı kaybetti.gülünç ama gerçek.muhtemelen kasa başında ki birine verdi o da çakal çıktı aldı gitti.ama işin daha da komik yanı müdür gelsin dedim bir tip geldi.sinirim bozuldu gülmeye başladım.kılıçdaroğlunun başbakan adayı olduğu bir ülkede sen de müdür olursun dedim.