şükela:  tümü | bugün
 • fetö için bylock programını içinden çıkılmaz bir arap saçına çevirmek için program geliştirdiği söylenen firma.iddialar çok ciddi ve çok korkunç.yüzbinlerce insanın telefonuna bylock ip adresleri yüklenmiş olabilir.bu durumda da gerçek bylock kullanıcıları ile telefonlarına bu virüs bulaştırılmış olanlar birbirlerine karışacak.

  --- spoiler ---

  internetteki bazı sitelerde bylock tuzaklarının kurulduğu, o sitelerde gezinen pek çok kişinin hiç farkında olmadan bylock için tahsis edilmiş olan ıp’lere yönlendirildiği ve bylock kullanıcısı gibi göründüğü, bylock sisteminin -kargaşaya yol açıp meseleyi içinden çıkılmaz hale getirmek maksadıyla- bu şekilde kurgulandığı iddia ediliyor. adlî bilişim uzmanı koray peksayar’ın bu konuda 52 sayfalık bir raporu var.

  avukat ali aktaş diyor ki: “tümüyle 2014 yılında faaliyet göstermiş morbeyin.com adres ve uygulamaları içerisinden bylock.net adresine bağlantı verildiği, lakin bu bağlantıların kullanıcıların bylock uygulamasını telefonlarına indirmemiş olması nedeniyle görünür bir tasarım veya web sitesine gitmediği tespit edilmiş bulunmaktadır. uygulamaların kullanıcıları çoğunluğu 1x1 piksel ebadında olması muhtemel reklamlara –gözle görmedikleri için- uygulama ekranlarında gezinirken farkına bile varmadan tıkladıkları zaman bylock’a tahsis edilen ıp’lere yönlendirme yapmaktadırlar. böylelikle kişi hakkında btk verilerinde 3, 6, 20 vb küçük sayılarda ve farklı günlerde bylock ıp’sine bağlantı tespit edilmektedir.

  “balyoz davalarında da uzman adli bilirkişi olarak görev yapmış olan koray peksayar’ın raporunda, şikayet ettiğimiz ve devletimizin teknik birimlerince araştırılmasını istediğimiz konu şu şekilde izah edilmektedir: ‘mor beyin’ adlı uygulama geliştirici ekibin, google reklamları ve google analytics hizmetlerine bağlantı için sayfa koduyla birlikte kendi belirlediği diğer html kodunu, kullanıcının farkındalığı dışında uygulamanın reklam alanı içerisinde gömecek şekilde bir tasarımda bulunduğu ve bu tasarımı yayınladığı uygulamalarda genel olarak kullandığı açık olarak anlaşılmaktadır.

  “bylock gözaltı ve tutuklamaları içerisinde özellikle; 1. tek delili bylock olan, 2. bylock içeriği dosyalara gelmeyen veya ‘içerik yoktur’ denilen, 3. btk verilerine göre 3, 6, 19 ve buna yakın düşük rakamlarda ıp tespiti gelen şüpheliler/sanıklar var. bunların bazıları (av. mustafa yaman, gültekin sincar gibi mesela) ömrü boyunca gülen ve cemaatine karşı tepkisel durmuş, çizgisi belli insanlar. içlerinde bu şekilde kendisinden emin olduğumuz insanlar olduğu gibi, çeşitli sosyal çevrelerden olmak üzere aynı durumda çok sayıda insan bu durumdan şikâyetçi durumda.

  “ortak niteliklerini sıraladığımız kişilerin yoğunlukla anılan bu programlardan şikayetçi oldukları hatta bylock tespit tarihlerinde bu programları indirdikleri ve kullandıkları anlaşılmaktadır. uygulama içindeki bylock ıp’sine yönlendirme sağlayan noktaya tıklamanız halinde yazılımsal olarak wifi dışında mobil hattan internet kullanıldığında sadece mobil hat üzerinden yönlendirme ıp’sine gitme imkanı tanıyan kod üretmenin mümkün ve kolay olduğu da ifade edilmektedir.

  “uygulamalardan bir tanesinin tanıtım resimlerinde litvanya’nın başkenti vilnus’un olması (bylock sürücüsünün de litvanya’da olduğunu hatırlayalım) da dikkat çekicidir. haber7.com’da çıkan ‘ezan vakti’nde fetö izi’ haberi de kayda değerdir. haberde 2016 yılında abd’ye giden ve dönmeyen bir kişinin de ortak olduğu ezan vakti uygulamasının yazılımında kuşkular olduğu anlatılmaktadır. ayrıca sızıntı dergisi ile aynı yazılım şirketinin altyapısını kullandığı da basında çıkan haberlerde yer almaktadır.”

  *** yukarıda ismi geçti: gültekin sincar (öğretmen), 24 eylül-2 ekim 2014 tarihleri arasında altı kere bylock’a girmiş gözüktüğü gerekçesiyle geçen mayıs ayında tutuklandı. aleyhinde başka hiçbir suçlama yok. somut suç isnadı olmadığı gibi, bank asya’da hesap, zaman gazetesi aboneliği, aktif-sen üyeliği, çocuklarını f.gülen’e bağlı okullarda okutmak gibi ‘şüpheyi destekleyici’ bir şey de geçmiyor hakkındaki iddianamede. geçemez, çünkü sincar’ın müktesebatında yok böyle şeyler. peki, bylock’a girmiş de ne yapmış sincar? hiçbir şey yapmış olamaz, çünkü her seferinde sadece 1 saniye kalmış orada. belli ki, “mor beyin”in tuzağına düşenlerden. nitekim bilgi teknolojileri ve iletişim kurulu (btk) tarafından mahkemeye sunulan raporda “kullandığı hatta bylock içeriği tespit edilememiştir” deniliyor. buna rağmen sincar’ın tutukluluğu devam ediyor.

  kim bu gültekin sincar? 17/25 aralık sürecinden önce de sonra da fetö’nün islam’a uygun bir yapı olmadığını düşünen ve bu yapının devlet tarafından kabul gördüğü dönemde dahi onunla yolları asla kesişmeyen bir adam… fetö’nün nefret ettiği özgür-der’in antalya temsilciliğini yapmış, vaktiyle zaman gazetesi tarafından hedef gösterilmiş bir adam… ilim yayma cemiyeti, diyanet-sen ve ihh antalya şubelerinin kefil olduğu bir adam… işte bu adamı fetö’cü diye beş aydır zindanda tutuyorlar, evet. yazık günah değil mi? avukat ali aktaş (sincar’ın da avukatı), aleyhlerinde başka hiçbir delil olmayıp, sırf yukarıda anlatılan türden gayri ihtiyarî bylock bağlantıları yüzünden tutuklu bulunanların sayısını 8 ilâ 10 bin arasında tahmin ediyor. korkunç. bu meseleyi çözümsüz bırakmak, fetö soruşturmalarına gölge düşürmek isteyen fetö’nün ekmeğine yağ sürmektir.

  aktaş’ın dikkat çektiği bir konu daha var: “fetö yapısının, özellikle 2014 yazından itibaren kendi tabanlarına bylock yüklettiğini biliyoruz. bu konuda öylesine bir genişleme sağlamışlardır ki sohbetlere gelen insanlara bile bu uygulamayı yükletmişlerdir. içeriklerden, bu insanların rüyalar, hurafeler, cemaat kutsamaları ile meşgul edildiğini ve böylece bylock’un ‘cemaat tabanını uyutma aparatı’ olarak kullanıldığını tespit edebiliyoruz. yaygınlaştırmanın, yapının asıl işlevsel bölümlerini gizleme ve hedef saptırma amacı taşıyıp taşımadığının anlaşılması çok daha büyük ölçekli bir çalışma ile mümkün olabilecektir.”
  o çalışma da muhakkak yapılmalı.
  --- spoiler ---

  kaynak
 • aynı zamanda yukarıda yazılanlara ek olarak "alper yıldız" tarafından geliştirilen ücretsiz yazılımların da mevcut olduğu söyleniyor. bu yazılımları telefonunuza yüklemeniz durumunda, açılan reklam içeriklerinde, gözle görülmeyen 1x1 piksel boyutlu bir link ile bylock sunucuları ile çok kısa bir anlık bağlantıyı da sağlamış oluyorsunuz. aman deyin, siz siz olun kaynağı bu kanaldan olan yada kaynağı belli olmayan, güvenmediğiniz hiç bir uygulamayı cebinize ve hayatınıza sokmayın. güvenilir kaynaklar ile dijital birlikteliğinizi sürdürün...
 • mağduriyet yaratmıştır. gene akp'liler mağdur olmuştur. tez kellesi pardon beyni patlatıla!
 • orospu çocukluğunun en iğrenci için geliştirilen yazılım.
  sadece aleyhlerindeki deliller konusunda şüphe uyandırmak için 12,000 kişinin hayatını karartabilecek kadar iğrenç insanlar bu fettullahçı pezevenkler.
  allah belanızı versin. en az 1000 kişi kim bilir kaç aydır senin yüzünden tutuklu. hiç mi vicdanın yok, hiç mi allah korkun yok? düşünmedin mi bu adamlar mahşerde hakkını isteyince ne yaparım diye? ama hocan kurtarır, allah bile affetmez kul hakkını, ama senin hocan affeder. bu kafayla mahşerde hesap epey heyecanlı olur.
 • yazılımın adı bile manidar. beyinleri
  morartmak yani allak bullak etmek için tasarlanmış bir program. fetocuların her şeyi manidar. bu şerefsizlerin yüzünden binlerce masum insan hapis yattı. öte dünyada da allah o şerefsizlerin beynini morartsın.
 • mağduru olanların eski cemaatçi olduğu uygulama!
  neresinden tutsan elinde kalır, aklamak istediklerini akladıkları gerçek mağdurları yine görmedikleri ancak bu şekilde ifade edilebilirdi.
 • birilerini tahliye etmek için paravan işlevi gören uygulama.

  bunlar muhakkak birilerini 11 bin kişilik listeye dahil etmek için bu uygulamayı kendilerine siper ettiler. böyle giderse bylock iddiası çöker.

  birileri bizi çok fena kandırıyor,bir tane fetöcü kalmayacak hapiste, hepsini bir bahane ile tahliye edecekler.