şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sebebi açıklanamayan karizmalardan biridir bu. mor giyen, bu tercihini özellikle mor kazak, mor tişört, mor hırka yönünde kullanan erkekler garip bir karizmaya bürünüyorlar. bu sanki morun erkekler tarafından pek tercih edilmiyor oluşunun bir sonucu.

yani herkes mor giyse böyle bir karizma kalmayacak ama çok nadir bir seçim olduğu için böyle bir karizmayı da beraberinde getiriyor. sanki mor giyen adamlar daha güvenilir oluyor, daha samimi daha içten.

ya da ben bugün mor giydim diye böyle bir şey uydurma ihtiyacı hissettim bilemedim şimdi.
  • mor bir elbise gidiğinizde bütün gözlerin üzerinizde olmasını sağlayacak karizmadır.
  • mor renkte ne giydiğine bağlı olarak değişkenlik gösteren karizmadır.
    mesela mor sweatshirt veya kazak çok hoş olabilir. marka da vereyim hatta lacoste'un mor sweatshirtleri şiddetle tavsiye edilir.
  • (bkz: chuck bass)
  • mor rengin kadınları kıştırtan bir renk olmasından kaynaklı ortaya çıkan bir karizma olabilir. olmaya da bilir

ayrıca bakınız spoiler

--- spoiler ---

mavi ve kırmızının karışımı ile ortaya çıkan bu renk asilliği ve kendine güvenmeyi ortaya koyar.özerkliği ve tek vücut perçinleşmeyi simgeler.ruhsal enerji vizyon ve sezgi ile barışık alanda seyir eder.kader denilen enerjinin içsel sürecini çizgiler.sanatçı kişilik,düşünce ve tolerans morla birleşiktir.sakinleştirici ve dinlendirici yönü alçak gönüllülük ile tam bir bütünlülük oluşturur.

--- spoiler ---
  • resözlük tarafından şu şekilde tanımlanmıştır : http://img9.imageshack.us/…kekicgiyimslipgb2065.jpg
  • ha bir de galatasaraylı futbolculardan daha karizmatik olacağı kesin olan erkeklerin karizmasıdır.
    neydi o mor formalar öyle...
    fanatik galatasaraylı olduğumu da söyleyeyim de belki z.ö'ye atarken biraz insaflı davranır yoldaşlar...

z.ö: abi sabahtan beri en beğenilenler arasındaki entry 5 dk içinde zö oldu. easy champion...
  • tum sevgililerime mor bir sey armagan etme adetimi, mor kazak, hirka armagan etmeye donusturme sebebim. mor giymeyen erkek olmaz olsun be.
  • söz konusu erkek beyaz tenliyse müthiş, esmer ise bir izzet yıldızhan havası verip yerle bir olan durum.
  • hayvanlar arasında da var olan karizmadır, mor koyun* mor inek* *