şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: mor cati)
 • yeni bir okur kendisi cok cana yakın, iyi kalpli..(böyle uzar gider) baya da değişik bir insandır.. pastasının mumlarını üflerken saçını yakabilmekle ünlüdür.
 • kedimizle tanıştıktan sonra çayyolu'nda bir veteriner arayışına girdik. elimize aldık kağıt kalemi 15 tane "kedi nasıl bakılır?" sorusu yazdık ve sokaklarda dolaşmaya başladık. amacımız bu soruları yolumuzun üstündeki veterinerlere sorup en güvendiğimiz kliniği belirleyip artık kedimizi aşılarında, hastalıklarında oraya emanet etmekti. yani en az şöyle bir 4-5 klinik gezeriz diyorduk. mor pati'yi gördük, girdik içeri. bizi tekila karşıladı. oyuncu, sevecen bir golden retriever. anne babası çalışırken oyuncaklarıyla oynayıp zaman geçiren bir yakışıklı. sonra evren bey geldi yanımıza, ameliyat hazırlığındaydı. 15 sorumuz var, yanıtlar mısınız dedik. hümay hanım ben yardımcı olayım diyerek geldi. orada o sorularla kaç saat geçti bilmiyorum ama inanılmaz rahat ve neşeli bir ortamda kediler hakkında bilmemiz gereken her şeyi bize anlayabileceğimiz bir bilimsellikle anlattı. o kapıdan çıkarken artık başka bir veteriner kliniğine gitmeye hiç gerek olmadığına karar verdik.
  6 aydır ürkek kaplanımıza mor pati bakıyor. veterinere gideceğini anladığında taşıma kutusunun içine kuruluyor, "hadi kapatın da şu kutuyu gidelim, niye oyalanıyorsunuz" diye bekliyor. gidince sevilip okşanmalarının arasında aşısını olup geliyor. hatta kısırlaştırma ameliyatından sonra soğur klinikten diye düşünürken, o zamanlar kliniğin ortaklarından olan bige hanım'ın ameliyatının etkilerinin saatler içinde geçmesi ve kedimizi gayet keyifli karşımızda görmek hayretlere düşürmüştü.
  biz de o kadar güleryüzlü karşılanıyoruz ki aşı günü gelse de gitsek diye bekliyoruz. insan bir gün de suratsız olmaz mı, hayret valla. o kadar da yardımcılar ki, mecburiyetten girdiğimiz başka bir klinikte sorduğumuz soruya "bilmem ki" diye yanıt alınca çok şaşırdık. bizim hekimlerimiz hiç "bilmem ki" demedi bugüne kadar.
  şimdi yeni bir sokak kedisini evimize aldık. kızımızın sindirim problemini yoğun bir ilgiyle çözdüler ve kısırlaştırma ameliyatımız da başarılı geçti.
  sadece bize olan ilgileri değil, kaza geçiren sahipsiz ufaklıklara, sokakta yaşayanlara yardımları ayrı ayrı insanın gönlünü fethediyor.
  bige hanım'ın ayrılmasına üzüldük ama canla başla çalışarak açığı kapatıyorlar.