şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beyaz saçlıların zamanla saçlarında beliren turunculukları gidermek için kullandığı şampuan. aynı zamanda sarı saçlılar da saçın rengini soldurmak için kullanırlar. 3 yıkamadan itibaren saçı beyaza çevirmeye başlar. lakin doyum noktasına ulaşınca saç mora dönmeye başlayabilir. son zaman ortaya çıkan gri saç modasının yerini yavaştan morumsu gri saça bırakmasının sebebi de bu olsa gerek.

  edit: aşırı kurutuyor, sertleştiriyor. krem kullanımı şart. ama ben komple kullanılmamasını tavsiye ederim. zira saçlarımı aşırı derecede döktü.
 • saçlarımı gri ombreledikten sonra varlığını keşfettiğim şampuan. saç işlem gördüğü için alttaki sarımsı, turuncumsu tonları kamufle etmek için iyi bir kurtarıcı şimdilik. amaan boyatınca da sonu gelmiyormuş arkadaş, uğraş dur! şampuan ciddi ciddi mor bu arada. dolayısıyla ortalık akıtan kocaman bir tükenmez kalem duş alıyor gibi oluyor.
 • pufff bekletme ayarını kaçırınca, çigligi aldıktan sonra en açık saç tonlarınızı gri-yeşil tonuna döndürebiliyor.

  dozu ve bekletme süresini abartmayın 3-4 dakika yeterli. sarı saçların çiğliğinden kurtulmak için güzel bir ürün.
 • fazla beklettiğimde saçlarımı mavi-mor yapan şampuan. ayarında bekletirsen grilik veriyor.
 • saçlarımı aşırı derecede sertleştiren şampuan. durularken saçım birbirine girdi, açmak için saç kremi, bakım yağı derken normale döner gibi oldu. yalnız ilk yıkamada bile tonlama başarılıydı ona diyecek sözüm yok
 • diğer adı ile silver şampuan ya da orjinal adı ile purple shampoo denilebilecek hede hödö..

  evet bu şampuanı kullanmadan önce ne yapmanız gerektiğine bir bakalım!
  gidip caaaanım doğal küllü kumral saçlarınızı bir güzel ak gandalf tonunu elde edene kadar açtırıyoruz.. sonra ne mi yapıyoruz? kısa süreli bir şok geçirip, "ne yaptım ben?" deyip kendimize geliyoruz.. pff

  en cesur olduğum alan sanırım saçlarım ve yılda yaklaşık 4-5 kez renk ve tarz değiştirirdim..
  bu yıl rot balans ayarı yapılmamış araç gibiydim.. zira "kumral sana en çok yakışan renk!" deyip ayar veren arkadaşların gazına gelip boyatmamıştım ve zaten vakit de yoktu kuaförde saatler harcayacak.. evde sevgili yapımı daha makul gibi..
  ehh yaptık bir delilik ve bu gece yarısına kadar nöbetçi eczane aramaya gitmezsem ya da usturayı alıp saçlarımı evde kesmeye kalkışmazsam oldu bu iş..
  30'lu yaşların sonlarında olup, 20'li yaşların sonlarında gösterirken, 40'lı yaşların sonlarına düştüm, aferin ayysche aferin.. 2 aydır makyaj bile yapmıyordum, şimdi sevimli hayalet casper gibi dolaşacağım ortalıkta.. off, nerde kalmıştık, mor şampuan diyorduk, ne zaman gerekir diyorduk..

  beyaz ya da platin ya da açık sarı saçlarınızın gölgelerini ve istenmeyen tonları doğala yakın açmada kullanılan bir şampuan bu mor şampuan..
  içeriğinde hidrojen peroksit gibi saç açıcı özelliğe sahip maddeler olmasa da sodyum hidroksit, benzoik asit, sitrik asit gibi güçlü kimyasallarla sodyum klorür, magnezyum klorür, magnezyum nitrat gibi tuzlar da bulunmakta..
  yani bu şampuanı her kullandığınızda saçınıza kimyasal bir saç açma işlemi benzeri bir işlemi yapıyorsunuz.. bu yüzden en fazla 5 dakika bekletmek gerekiyor..

  bunu neden yazdım peki?
  günlük kullanımda saçlarınızı oldukça yıpratacak bu şampuanı doğru kullanma için farkındalık olsun bakalım..
  mor şampuanı günlük kullanmıyoruz.. haftalık kullanım için uygundur dese de, kendi şampuanınızla dönüşümlü ve 2 haftalık periyotlarla kullanmanız ve argan yağı ile desteklemenizi öneririm.. oldukça yıpratıcı olacak çünkü..

  piyasada 15 tl ile 150 tl arasında farklı marka ve hacimlerde temin etmeniz mümkün ayrıca mor şampuanın mor saç kremi de var..
  nasıl göründüğünü merak edenler için; link buradadır.. hahahahahaha
  merak seviyeniz tavan yaptıysa da şu başlıklara da göz atabilirsiniz..
  (bkz: loreal serie expert silver)
  (bkz: gri saç modası)

  whuu, böyle bir entry yazdığım için kendimi alnımdan öpüyorum..
  imkansız olay demeyin, bendeki bu azim onu da başarır yakında.. * *
  hadi kalın sağlıcakla, ben eczaneye gidiyorum..
 • saçımı ilk boyattığımda kibariye’ye benzediğim için kuaförümün önerdiği sarı saçı grileştiren tonuna göre küllü kumrala döndüren şampuandır.

  uğruna kanser olacağım ben bu ürün yüzünden, ciddi bir kimyasal bence. bendeki bilinen bir marka da değil bittikten sonra acilen saçlarımı sarıdan kurtarıp kendi rengine dönmeye çalışacağım.bu sarı saçtan kurtulan ombre, civciv sarısı mağdurları varsa bir yeşil kadar uzağınızdayım. boyatmaya korkuyorum yeniden.

  her seferinde eldiven kullanmayı da akıl edemediğim için mosmor olan ellerim de cabası.

  ayrıca çok sertleştiriyor, kupkuru ediyor.
 • doğru kullanılması halinde sarı saçların can dostu. bizzat kuaförümün önerdiği ve uzun zamandır uyguladığım yöntem;

  öncelikle her yıkamada kullanılmamalı. her 3-4 yıkamada bir, normalde 2 kere şampuanlıyorsanız, mor şampuan kullanacağınız zaman 1 şampuanlama sonrası kullanın. benim saçlarım kahverenginden platine doğru ombre ve genelde ombreli kısmının gümüşi parıldamasını sevdiğimden en az 3-4 dk tutuyorum saçımda. bazen de griye, ya da lila tonlarına kadar gitsin istiyorum. o zaman da istediğim tonlara gelene kadar ikişer dakikalık tekrarlar halinde sürüyorum. çalkaladıkça bakıyorum istediğim renge gelmiş mi. ve dibine de uyguluyorum çünkü kahverengi olan kısımlar da daha güzel parlıyor bu mor şampuandan sonra.

  asıl önemli kısım sonrası. renk istediğimiz gibi olunca güzel bir saç maskesi uygulamak lazım ki tony guy keratinli maske en iyisi bu işlemden sonra. maske saçtayken saçı yavaş yavaş tarıyorsunuz ve duruluyorsunuz.

  sonrasında sertlik veya yıpranma vs olmuyor. merhaba yumuşacık saçlar. *
 • isana'nınkini kullandığım şampuan. papatya sarısına boyadığım saçlarım, diplerim kahverengi olduğu için oldukça turuncu açılmıştı. boyamamışım da açtırmışım gibi turuncu oldu. işe yarayacağından emin olmayarak rossmann'dan gidip aldım şampuanı. her yıkamada kullanmak doğru değil deniyor ama 2 haftadır kullanıyorum, saçlarım çok işlem görmüş halde fakat şampuan yumuşacık yapıyor. kıvırcık olduğum için saç kremi mutlaka bol bol kullanıyorum. bence işe de yaradı. saçım doğal bir görünüme kavuştu hatta kendi saç rengin mi diyenler oluyor. rengi de biraz daha açıldı ama şampuandan mı onu bilemiyorum. bazı bloglarda mor boyanız varsa normal şampuanla da yapabileğinizden bahsediyor. şampuana oldukça minik mor boya ekleyip saçınızda 5 dk bekletirseniz turuncularınız gider diye düşünüyorum.