şükela:  tümü | bugün
 • frekansı 105.0 olan dini içerikli bir radyo,merkezi istanbul yenibosna da bulunur.
 • akp hakkında öyle gaz bi propaganda yapıyolar ki gaza gelen taksici az daha "ben başarılı ve iyi niyetli bulmuyorum" dediğimde arkadan levyeyi kapıvericekti.
  şaka gibi..
 • internette haber siteleri de var:
  (bkz: moral haber)
 • dün kanallar arasında gezerken denk geldiğim, anladığım kadarıyla ilahi radyo. güzin abla tadında bir amca vardı, okur mektuplarına birşeyler zırvalayıp duruyordu. olup biten herşeyi allahın takdiridir diyerek toparlıyordu. yahu sizin dininizde irade diye birşey yok muydu?
  aslında işin acı tarafı okur mektuplarıydı. bu kadar mı andaval, cahil olabilir insanlar. o sizin allahınız akıl, zeka da vermiş ama yanlış yere takmış sanırım.
 • sabahları fransızca aksanlı bir bey, akp propagandası arasında gazete haberleri okuyor. türkçesi niye o kadar bozuk bilmiyorum.
 • moral fm diye bir radyonun varlığından haberim bile yoktu açıkçası ama sosyal medyada emre dorman hocanın program yapacağını duyunca bu program kaçmaz diye girip dinledim. sekulerizm konusunun işlendiği program ve konuklar harikaydı. caner taslaman hoca ile yapılan önceki programları da sitelerinden dinledim onlar da oldukça başarılı. kaçıranlar için http://www.moralfm.com.tr/ adresinden dinlemelerini tavsiye ederim. ama radyo yetkililerine bir tavsiye böyle kaliteli programların öncesi ve sonrasında şu gıy gıy müzikleri çalmayın allah aşkına :-)
 • dini içerikli yayın yapan radyo kanallarından biri. kusura bakmasınlar fakat çok yapmacık ve samimiyetsiz bir üslûbu var bu kanalın. genelleyip kaliteli programlarının hakkına girmek istemem fakat genelikle programları islam tarihinin romantik bir güzellemesinden ibaret. ses tonuna uhrevi ve melâikevâri bir hava katan teyzeler önce sahabeden örnekler aktarıp sonra bugün de böyle olmalıyız şöyle yapmalıyız biz hep böyle düşünmeliyiz tarzı tavsiyelerde bulunurken bana bir samimiyet aktaramıyor. öyle bir havada konuşuyorlar ki hayatlarında bir kez olsun eşlerine ve çocuklarına kızmamışlar sanki. tüm seçimlerini ve kararlarını hep islami ölçülerle yapmışlar ve onları dinleyenlere de harika birer örnekler. program bitip ardından dursun ali erzincanlı adına naat dediği şiirleri acıklı bir ses tonuyla okumaya başlayınca kanalı değiştirmek zorunda kalıyorum. güncel yayınlarında da siyasete girip propagandaya kaçan bir yayın politikaları var.

  kısacası o sırada daha iyisi yoksa mecburen dinlediğim kanaldır. alternatifleri için:

  (bkz: semerkand radyo)
  (bkz: dünya radyo)

  en kısa zamanda -malı -meli ile eğitmekten vazgeçmelerini temenni ediyorum.
 • gazetecilikte yeni akit seviyesi ne ise radyoculukta da moral fm odur. siyasi programlarında referandum hakkında yapılan manipülasyonun haddi hesabı yok ama referandumun içeriğiyle alakalı tek cümle edilmiyor.
  "siz düşünmeyin maazallah beyniniz yorulur, yanlış karar verebilirsiniz. biz sizin için düşündük ve en doğru kararı verdik. size evete basmak kaldı sadece." diyorlar. demokrasinin ifade ettiği şey tam olarak bu onlar için.
 • daha bu sabah, gazeteleri okuyan adam el ele olan mehmetçik haberini okurken "bunların ataları da böyleydi." dedi. sonra "ataları böyleydi işte, fedakar..." falan dedi ama toparlayamadı. ne demek lan bu? bu ne içgüdüsel tavır? bu ne rahatlık abi? ima mı var? hakaret mi var? bunların bilinmesi gerek. ülkede herkes açık açık hakaret edebiliyor abi anlamıyorum ben bunu. kimse de bir şey demiyor bu hadsizlere. bunların falan soruşturulması lazım artık. adam özümsememiş ki askeri, vatanı, cumhuriyeti, kalkıp "bunların ataları da böyleydi." diyebiliyor. "atalarımız" diyemiyor adam. lütfen rica ediyorum, bu moral fm'de ara ara böyle saçmalıklar oluyor, araştırılsın ve böyle rahat rahat nefret kusamasınlar.