şükela:  tümü | bugün
 • lol* adlı oyunda "master of metal" olarak sıfatlandırılmış champion. manası olmayan nadir, mana yerine enerji dışında başka birşeyi(yani zırh) olan tek championdur. bütün spelleri mana yerine zırhtan, zırh yoksa health den emer. "master of metal" boşuna denmemiş, bütün spelleri element türü olan metal(ultimate hariç) ile ilgili ve isimleri ise ya metal şarkılarıdır yada onlara göndermedir.

  (başlangıç pasifi) iron man: verdiği magical damage ona yüzde zırh olarak geri döner

  mace of spades: sonrahi saldırısını güçlendirir. vurduğunda saldırısı yakındaki 3 farklı düşmana vurur. eğer vurabileceği başka ünite yoksa %75 daha fazla vurur

  creeping death: kendisine yada bir dostuna metal dumanı yollar(bildiğin uçan metal parçacıkardan oluşuyor) yolladığın üniteye armor ve magic resistance vermekle beraver yakındaki ünitelre damage vurur.

  siphon of destruction*: önündeki ünitelere damage koyar her koyduğu ünite başına fazladan zırh alır

  (ultimate)children of the grave: morde kaiserin health yada başka birşey istemeyen tek speli. bir düşmanı lanetleyerek onun yüzde olarak damage yemesini sağlar(aynı zamanda health de emer) ve eğer düşman bu lanet varken ölürse ruhu mordekaiser'e bağlanır, mordekaiser bu durumda çalınan ruha göre attack ve ability power kazanır, çalınmış ruh ise mordekaiserin health, attack ve ability powerının bir kısmını bonus olarak kazanır

  ayrıca ultinin atıldığı kişide the prisoner adlı bir debuff çıkar

  kişisel not: hangi oyun karakteri bundan daha metal olabilir(brütal legendi saymazsak)
 • oyunun en hayvani en öküz tankı budur, iki warmog kasmış ve sun fire + thornmail dizmiş bir mordekaiser, ölümsüzdür. immortaldır.

  "i like my weapons how i like my music, heavy and metal!"
 • ultisiyle, bir tank olarak, pentakill yapabileceginiz, skinin hakkini veren (tamam la grup pentakill. ama sona'nin kill almasi sacma degil mi sizce, ha?) hero. cotg'i teamfight'ta, zaten ilk focuslanacak range dps'e, özellikle vayne, caitlyn, ashe'den birine atinca ve bu karakter ex olunca, düzgün bir team anlasmasiyla ace isten degil. takim arkadaslarimin mükemmel fokus ve uyumuyla, dün canim tankimla penta yapmis ve milli olmus bulunmaktayim. ve bence harga bi duygu. "i am fukin mordeaaaa!" diye evin icinde hoykurup arkadaslarimi tek tek opup "wuhahaha!" diye morde /laugh'u attim.

  "you only need to click once, fool!"
 • mace of spades (ace of spades - motorhead)

  creeping death - metallica

  children of the grave - black sabbath

  symphony of destruction - megadeath

  skilleriyle gerçekten metalin kralı olan karakter.

  ölürken çıkan ses insanı hüzne boğar.
 • bugün nerf gelmesiyle, ciddi anlamda oyuncu kaybedecek karakterdir. ben komple sildim oyunu mesela.
 • (bkz: kaiser soze)
 • orjinalinden daha iyi* bir remix şarkısı yapmışlar mordekaiser için, tebrik etmek gerek yapımcı arkadaşları.
  http://www.youtube.com/watch?v=2yreqidwysq
 • iyi oynandığında gerçekten rakibi az olan karakter. ölmüyor lan adam.
 • beslendiği zaman tek maçta 3 penta atılabilen şampiyon.* pasifini iyi kullandığınız takdirde, eşyalarını tamamlamış bir vayne'ye ultinizi atıp, onun ruhuyla diğer 4 kişiye tek başınıza girebilirsiniz. önemli olan nokta takım savaşında karşı adc ve apc'nin konumuna göre hareket etmeniz. gerekirse arkadan girin.