şükela:  tümü | bugün
 • phil jackson'ın yakın dostu, bir zamanlar asistanlığını yapan yazar charley rosen ile birlikte basketbol felsefeleri ve temelde triangle offense üzerine yazdığı kitap. iki yazar dönüşümlü olarak chapterları kaleme almış, basketbol felsefesini anlatırken bu oyunu neden sevdiklerini de anlatmışlardır. zaten kitabın isminden de bu oyuna nasıl baktıkları anlaşılabilir
 • lebron james'in lise yillarinin anlatildigi, dostluk ve takimdaslik uzerine merakla beklenen belgesel film.

  (bkz: he got game)

  http://www.youtube.com/watch?v=9kxyda3gars
 • kesinlikle türünün en iyilerinden olan 2009 yapımı, 105 dakikalık documentary. ortaokul günlerinden başlayarak lebron james'in büyümesine, gelişimine şahit olmak, filmin çeşitli yerlerindeyse coach carter tribi yaşamak gerçekten keyif verici. hayatında basketbol topuna, kazayla dahi, dokunmuş olan herkes izlemeli.

  --- spoiler ---
  son sezonun bitimine doğru, okuldan mezun olacak olan sporcuları onurlandırmak için yapılan senior night'da herkes sahaya ailesiyle çıkarken, annesi orada olmadığı için yalnız kalan lebron'u takım arkadaşlarının yalnız bırakmaması ve sahaya bir kez de onunla beraber çıkmaları iç burkar..
  --- spoiler ---
 • salt lebron james'in lise yıllarını değil lebron'un içinde bulundugu lise takımının hikayesinin anlatılığı oldukca etkileyici belgesel filmdir.
 • yönetmenliğini kristopher belman'ın yaptığı, nba süperstarı lebron james'in lise yıllarını anlatan belgesel film.

  izlemek için: http://watchdocumentary.com/…e-video_e96c71665.html
 • etkileyici olmasının yanında özellikle lise döneminden önce lebron ve arkadaşlarının aau takımında nasıl bir araya geldiği anlatılırken klasik amerikan klişesi olan "çok fakirdik bilaaer" tribinden nispeten daha farklı bir yol izlenip takımın ve takımdaki oyuncuların başlarından geçen zorlukları olabildiğince eğlenceli bir şekilde anlatmaları bana kalırsa belgeseli diğerlerinden ayıran yegane şey.

  --- spoiler ---
  coach dru joyce, aau takımları kurulduğunda hiçbir sponsorlarının olmadığını ve malzemelerinin parasını çocukların araba yıkayarak, kızarmış balık satarak çıkarmalarını veya bir takım otobüsüne sahip olmadıkları için deplasmanlara eşinin ve kendisinin arabasına çocukları doldurarak seyehat etmelerini gayet neşeli bir şekilde anlatıyor. belgeselin sonunda takımdaki oyuncuların geri kalan hayatlarında ne yaptıklarının yazıldığı kısımda ise lebron için "üniversiteye gitmeme kararı aldı ve cleveland'da mevsimlik bir iş buldu" sözü herşeyi daha da güzel yapan cinsten.

  ve daha sonra lise takımlarının da başına geçicek olan coach dru joyce'un 2003 yılındaki son şampiyonluk maçlarından önce söylediği bir söz ise tüm bu hikayenin kısa bir özeti gibi.

  "herşey, maple sokağındaki zemini muşamba kaplı ve adı "kurtuluş ordusu" olan küçük bir salonda başladı."
  --- spoiler ---

  evet ve o çocuklardan birisi bugün dünyanın en tepesinde.

  (bkz: lebron james)
 • izlediğim en güzel basketbol belgesellerinden biri. lebron james ve arkadaşlarının lise takımı ile olan serüveni anlatılıyor. ben izlerken baya sevmiştim.

  bir de ilgili olarak: http://www.youtube.com/watch?v=eduropiobje