şükela:  tümü | bugün
  • 256'lık ram'i olan bilgisayarımda kullanırken durup dururken hata veren, üstelik verdiği hata mesajında "programı başlatacak hafıza yok. bir veya birkaç programdan çıkıp yeniden başlatın. ya da gidin ram alın!" şeklinde bir uyarı yazıp beni koparan program. *
  • tv kartı sisteme tanıtılmasa bile sürücüye gerek duymadan direk tv izlenmesini sağlayan. sadece tv izlemek için kullanıldığında yasal olan program.
    http://www.chip.de/…es/downloads_updates_79988.html
  • "es wurde keine bt848 oder bt878 karte gefunden hede hodo" hatası verdiğinde registry de "hwiont" kelimesinin geçtiği key ler silindikten sonra reboot edince kendine gelen program... sanırım bir şekilde o dll dosyasını register ediyor, path değiştirince düzelmesinin sebebi de bu olsa gerek.
  • çoğu kişiyi abbrechen ve speichern kelimeleri için almanca turkce sozluğe yönlendiren program.
  • vakti zamanında cine5 ilk çıktığı zamanlar playboy tv felanda var iken bize verdiği hizmetlerden dolayı kendisine minnettar olduğumuz programdır. hatta bir gün bir arkadaşla* oturup 14" sphere monitorden efendilerdondurmacısından aldığımız 1 kiloluk(evet bir kilo) sade,kakaolu çikolatayı yerken(ki o kadar çok gelmiştiki büyük bir kabın içine koyup bulamaç yapımştık bokunu çıkarmıştık eritip içmiştik,patlamıştık) cine5 açıp kevin costnerın tin cup adlı filmini seyretmiştik. çok beğendiğimizden deil ama cine5 çözüordu işte günün olayı oydu. belkide illegalitesinin verdiği bi çekicilik vardı.
  • usb tv kartları ile uyumsuz imiş. çok büyük bir hayal kırıklığına uğrattı bu beni.
  • her makinede ve her işletim sisteminde pek sorun yaratmadan çalışan, mtu gibi bir "türk bilgisayar kullanıcısının başucu programları"ndan olan sevimli bir tv gösterim programı.
  • (bkz: dscaler)
  • flytv tv kartlarının bazıları ile uyumsuzluk göstern programdı. bt848, bt878 chipset hatası o yüzdendir. ayrıca sayesinde az maç izlemedim. tabi o yıllarda maçlar genelde gece 1 den sonra başlardı siz bilmezsiniz.

aileye yakalanmamak için ise müthiş bir sistem kurmuştum. ilk bilgisayarım açılırken bir "bip" sesi eşliğinde açılırdı. o ses duyulmasın diye bilgisayarı açarken kasaya bir yastık bastırırdım. daha sonra monitörün kontrast ve parlaklık ayarlarını kısarak odanın içerisindeki ışık yansımasını en aza indirirdim.
    peki ani bir gece yarısı annenin ya da babanın tuvalete kalkması olayında ne yapılacak? acil bir şekilde bilgisayarı kapatmak ve yatağa girmek gerekir haliyle. bunu sağlamak için ise yataktan hiç çıkmazdım zaten. bilgisayarı kapatmak için ise uzatma kablosunun fişini duvara tam olarak takmaz biraz gevşek bırakırdım. ani bir baskında elimle kabloya hafifçe asılır ve duvardan çıkmasını sağlardım. yere düşünce ses çıkarmaması için ise düşmesi muhtemel noktaya yastık koyardım.

ey gidi more tv.
  • avermedia tv kartimizla cine 5 kanalini decode eden programdir. hafizam beni yaniltmiyorsa simgesi fred cakmaktastir.