şükela:  tümü | bugün
 • ingiliz biyolog rupert sheldrake tarafindan ortaya atilan alan teorisi. teori, morfogenetik alanlari, elektromagnetik alanlarin biyolojik ve toplumsal karsiligi olarak tarifler. morfogenetik alan, bir canlinin olusumunu, davranislarini ve diger canlilarla olan iliskilerini belirler.
 • morfik alanla aynı şey değildir.

  rupert sheldrake, yani bu teoriyi ortaya atan biyolog, the sense of being stared at adlı kitabında (türkçe'ye biri beni gözetliyor olarak çevrildi, kaknüs yayınlarından çıktı) aynen şu ifadeleri kullanır:

  "morfogenetik alanlar morfik alanlar diye adlandırılan, daha büyük bir alanlar sınıfının üyesidir. tüm bu alanlar morfik rezonansın kazandırdığı doğal bir hafızaya sahiptir. diğer morfik alan türleri hayvanların davranışlarının ve içgüdülerinin temelinde yatan davranış alanlarını içerir. bir yavru kedi büyürken, içgüdüleri ve davranışları geçmişteki sayısız kediden kaynaklanan morfik rezonansla şekillendirilir. bu kedinin morfik alanları türün ortak hafızasını içerir. bu alanlar, önce de belirttiğim gibi, belirsiz veya kaotik süreçlere model ve düzen vermek suretiyle, sinir sistemi ve beyinle iletişim kurar."
 • (bkz: 46 yok olan)
 • reptilian ile röportaj 2'de de değinilen konu.

  burada asıl dikkatimi çeken, bilgi bu konuya gelmeden önce bahsedilen maddenin plazma ve post plazma hali.

  plazmanın paranormal dediğimiz aktivitelerle ilişkisi fizik uzmanı arkadaşların daha iyi anlayabilecekleri bir konu. yine de bana masamdaki kalemin bir illüzyon olduğu fikri, diş ağrısı ve kanser gibi acı kaynaklarının da illüzyon olduğuna inanamadığım ve bilincine varamadığım için zor bir konu.

  1986'da yazılmış bilgi kitabı ile birlikte değerlendirdiğimde - mistik içerik bir yana - paralel bilgiler içeren bir video bu. kitapta reptilian ırkından söz edilmiyor olsa da yer altında yaşayan bir canlı topluluğundan bahsediliyor. inanmak, inanmamak bir yana, zihin açıcı. uzaydaki canlıların muhtelif bilgi seviyelerinde olduğu, bazılarının bilgileriyle büyük değişimler yapabilecekleri bilgi kitabı'nda da yer alıyor.

  reptilian ile röportaj 2
 • daha önceden yaşayıp ölmüş aynı frekansa ait varlıkların birbirini etkiledigini anlatan teoridir. bu teoriye göre doğada bir tür hafıza mevcuttur. aynı frekansa ait varlıklar eskiden yaşamış atalarının bilgilerinden etkilenebilir. bu tarz bir teori. doğruluğu hakkında çok bir bilgim yok. ama bu teoriyi okurken aklıma avatar the last airbender geldi. izleyenlerin bildiği üzere avatar olan kişi eski avatarların bilgilerinden yararlanabiliyordu. olayı saçma bir şekilde bağlamış olabilirim.
 • evrenin gizemini anlamak istiyorsanız enerji, frekans ve titreşim yasalarıyla düşünün. (bkz: nikola tesla)