şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisine verdiğim bir tepkiye karşılık nazik şekilde dönüş yapmış yazar arkadaş,iyi yazmalar kendisine.
 • (bkz: #77136912)

  gözyaşları böyle sel oluyor maç başlıklarında, ölümsüzleştirelim.

  başlık: 19 mayıs 2018 göztepe galatasaray maçı
  entry: yalandan bir penaltıyla tetikçiler aracılığıyla öne geçirilip sevinen sarışınları içeren maç.

  (bkz: ahahahahahahahahaahahahahahaaha hiç gülesim yoktu)

  edit: bunların aklı bu kadar işte, silince kurtulacağını sanıyor. başlığıyla entry'siyle o gün hazımsızlıktan uydurduğun her şey burada, kolaysa bunu sil şimdi. öyle benim nick altımda onu bunu favorilemeye benzemiyor değil mi, lafının arkasında durmayı bileceksin.
 • başlığı altında öten kimin neyi favladığına kadar takıntılı nick altına yazma tutkunu beyoğlu yosmalarını engellediği için kafası rahat olan yazar. (bkz: #77137223)

  yazık ya, tanrı biraz düşünebilme yetisi versin bu eğitilmezlere ne diyelim.
 • güney erkurt, yani saian olduğundan şüphelendiğim yazar.
 • ahahahah. yukarı gelmiş yine zavallı baş belası.

  olm hakkında sayfa sayfa olumsuz yorum olan sen misin ben miyim? nick altına yazma adeti yavaş yavaş yok olmasa insanlar neler yazacak da senin gibi işsiz değiller. çaylak hesaplar açıp kendi entryini favlıyor ve onları kayıp statüsüne sokuyorsun demişsin. gülemedim bile. kendi entrymi favlatmak istesem etrafımda sözlük yazarı olan bir dünya arkadaşım var, burası kişisel alanımız olduğu için takipleşmiyoruz sözlük üzerinden. iki mesajla onlara favlatırım zaten. neden böyle bir yola başvurayım sapık çocuk?

  sözlük'te kimin neyi favladığına bakan, insanların neler yazıp çizdiğini sapık gibi arşivleyen sensin. hangimiz hayatsızız farkında değilsin. olamazsın da çünkü sivilceli, maklubeci bir ergensin. evden ve sözlük'ten çıkmıyorsun ki. bir sürü yan hesabın var, kendini yalnız hissetmemek için onlarla ve ekürilerinle olumlu yorum bırakıyorsun nick altına.

  senin nick altında yazılanlar bir bir doğru olduğu için ağırına gidiyor. sen, spordan anlamayan; başarı aşığı taraftar grubunun sıradan bir mensubusun. dün gece sana ve camiana her suser dokundurduğu için kudurmuş buraya düşmüş nefret kusuyorsun. yazdıkların arasında zavallı takımın ve camiana ilişkin olmayan bir şey yok resmen. normal insanlar olarak sözlüğü kültür sanat adına iki kelâm etmek ve eleştiri yapmak için kullanıyoruz. sen ise kim ne yazmış bakayım da silince suratına vurayım diye pusuda bekleyip kendini tatmin ediyorsun. bahse konu entry için de şunu söyleyeyim; maç başlıklarına yazdıklarım haklı veya haksız çıksın zaten siliyorum. sözlük hesabımın formatına uymuyor ve hoşuma gitmiyor çünkü. senin tırışkadan camian uydurma bir penaltıyla ve alanya maçında çekilen operasyonla şampiyon yapıldı. herkes biliyor bunu. sen aksini iddia etsen ne? bir de bana karga falan demişsin. olm, beşiktaş ve karagümrük hariç her istanbul takımından tiksiniyorum ben. hepiniz benim ve milyonların gözünde aynısınız. sorun; senin desteklediğin kulübün sempatizanlarının bir şeylere objektif bakamaması ve sosyal medyada bunu matah bir şeymiş gibi keyifle sürdürmesi.

  ben o bahse konu entryi sildim evet, silmesem bu bir suç mu teşkil ediyordu? ne yani nick altımda yazan şeyi görünce utanacağımı falan mı düşünüyorsun? düşünüyorsun belli ki benim dışımda onlarca insan da senin sözlük'te bulunmandan utanıyor. bak ikidir yazıyorsun tek cümle kurmadım nick altına, bıkmadan devam ediyorsun bu tantanaya. moderasyon seni yakında uçursa da; -ki uçuracak- diğer hesaplarından holiganlık yapmaya devam edeceksin, hayatsızsın çünkü.

  bu sanal tartışamayı burada kapatıyorum. olayı kişiselleştirmek istersen de çekinme. şükür ne nasıl yaşanır hepsini gerekli ölçüde gördüm. kimliğim, kim olduğum belli. heyecan arıyorsan bana ulaşır bu kaypaklığını yüzüme karşı da uygularsın. yok bu sanal futbol teröristliğine devam edeceğim diyorsan, bana veya bir başkasına yazdıklarına dikkat et. herkes senin gibi 13 yaşında değil. anneni babanı ağlatırlar mahkemede "çocuktur o hata yapmıştır yapmayın etmeyin" diye.
 • olm, adamın eli ayağı titriyor lan. yazdıklarına bak ahahahahahahaha. bu kadarını beklemiyordum lan puhahahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahaha

  nerde ya o meşhur engel şimdi? damarına öyle bir doğru yerden bastım ki, lafıma gelmeyi bile umursamadın değil mi? ah yazııııııııııık. nasıl saçmalamış, cevap verememekten nelere girmiş, çıkmış, acıdım yahu.

  1) aylar sonra görmememi umarak, yani tırsarak, bana hakaret ettiğin entry'i 5 tane saçma çaylak hesap aynı gün favlayacak. çok doğal bir hareket gerçekten. kimse gülüp gülmediğini sormuyor, o 5 hesap da kayıp statüsünde, geri açmaya da bundan sonra yemeyecek çünkü dediklerimi kanıtlamış olacaksın.

  2) nick altımda olumsuz yorum olunca "işte gerçekler...", olumlu yorum olunca "yan hesabın..." hahahahaha, sinirden kaskatı olduğun için argüman bulmakta zorlanıyorsun sanırım. benim nick altında sayfa sayfa yorum varken senin nick altının dutluk olması senin sıradan bir yazar olmanla alakalı. allah kimseyi sıradanlığıyla övünecek duruma düşürmesin.

  3) olm hani engelliydim yazdan beri? bunlar sağlam omurga(!) emareleri, güzeeeeel. iki entry'i de ellerin titreyerek yazmış olman da omurgana aldığın darbemden dolayı olmalı. çok eğleniyorum, allah kahretsin.

  4) "yazdıkların arasında zavallı takımın ve camiana ilişkin olmayan bir şey yok resmen."

  (bkz: güneş balçıkla sıvanmaz)

  senin gibi sıradan bir insanın ucundan geçemeyeceği bir spor geçmişim var, az zahmet edip yazdıklarımı okusaydın bu gafı yapmazdın. diyorum ya, bilgisayar başında klavyeyi kırarcasına cevap yazdığın 100 km'den belli diye. boşa konuşmuyoruz.

  5) arkasında duramayacağın entry'i yazmak sözlükte moda oldu. böyle kıvrak hareketleri yapanları avlamaktan keyif duyuyorum. sözlük senin gibi yazarlar yüzünden çöpe döndü. entry'i gösterip eleştiri yapacaksın, bir bakıyorsun entry uçmuş. ee, onun çözümü de bu sana yaptığım gibi boş yaptığın entry'ni ölümsüzleştirmek oluyor. canın acımasın, zamanla geçer.

  6) bana maklubeci diyerek başını belaya soktuğunu fark etmeyen holiganın beni mahkemelerle uyarması ne tatlı bir kıvraklıktır yarabbim. dubai'den aldırırsın beni bebeğim, öyle bir korktum ki anlatamam. ulan kim bilir hangi ne menem bir insanla muhatap oluyorum, adamda nasıl bir algı sıkıntısı varsa anne-baba diyor bana. sen henüz anne-babalık yaşlarda olabilirsin ama ben değilim güzelim.

  **

  sen yetmez dedikçe sopayı böyle ıslak ıslak vereceğim. hayatın mı yok dememe de alınmışsın, normal psikolojiye ve hayata sahip hiç bir insan engellediğini iddia ettiği adamın nick altında 6-7 ay boyunca yatıp kalkmaz. olumsuz entryleri koşa koşa favlamaz. benim o favlara bakmam hayatsızlıksa, seninkine ne demeli onu da psikiyatristler karar versin. boyunun yetmediği işler peşindesin sayın ergen.
 • iki yazarın karşılıklı atışmasına tesadüfen denk geldim ve okudum.
  ilk başta saçma gelse de du bakali ne olcek psikolojisiyle*
  elimde olmadan atışmayı takip ettim.
  sonra içimi bir merak sardı.
  bunlar kim acaba dedim, zira atışmalardan kimin haklı kimin haksız olduğunu anlamak mümkün değil.
  o yüzden hiç işim yokmuş gibi gidip bunların birbirlerine attığı entry'ler dışında ne çeşit entry var diye bakayım dedim.
  önce morgotsheir'a baktım. futbol ve müzik ağırlıklı bir entry portföyüne sahip ancak aradaedebiyat, politika vb de yazmış. çok yönlü sayılmasa da az yönlü değil en azından. bu arada her telden yazan kişi de herşeye illa ki cacık olma derdinde olduğundan her şeyi az az bilir kanımca.
  bu yönden düşünecek olursak morgotsheir bidiği konularda yazmaya çalışmış, bilmediklerinde ahkam kesmemeye özen göstermiş bir izlenim bıraktı bende.
  berserkrgangr adındaki yazara gelirsek, bu vatandaş hangi konularda yazmış diye şöyle bir bakayım dedim. bakmama gerek kalmadı. yazdıklarının %90 spor* konusunda. yaa tamam her telden yazan hiçbir şeyi tam olarak bilmez de bir insanın futbol dışında hiç mi dünya görüşü olmaz?
  üşenmedim ve merak edip kanal sınıflandırmasına baktım. diğer kanallarda birer ikişer entry varmış yaa, o kadar da kötü değil derken baktım ki spor dışında görünen kanallarda yazılı entry'lerinin de hemen hepsi yine spor* hakkıda çıktı.
  sonuç olarak:
  morgotsheir, sen biraz daha kendini geliştirmelisin ancak her telden yazmayarak doğru yolda ilerliyorsun.
  dark*, sen bana göre hakikaten çok boşsun çünkü bir insanın tüm hayatı futbol olabilir mi yaa? senin başka işin gücün , dünya görüşün , başka bir konuda hiç bir fikrin yok mu cidden?
  ülkemdeki bu futbol aşkının insanları kör edecek kadar uyuşturmasına.
  insanların iq seviyesini aşağı çeken ve belki de esrardan,eroinden bile tehlikeli olan bir afyon çeşidi bana göre futbol fanatizmidir.
  bakın futbol sevdası filan demiyorum, fanatizmdir bu.
  bu tip insanları, dünya batsa futbol topunun üstündeki altıgenlerin sayısını tartışırken bulursunuz.
  futbol fanatikleri bir, sabahtan akşama kavede* okey taşı hesaplayanlar iki.
  bu ülkenin üzerindeki en büyük iki kamburdur.
 • bu komik arkadaş entry sildirmeyi de biliyormuş. e haklı olunca, damarına basınca o entry'nin orada duruyor olması fena rahatsız ediyor değil mi favlayarak solunum yapan kardeş? hiç şüpheye mahal bırakmayalım, entry %100 temiz bir şekilde canlandırıldı, 1-2 ay içinde yayına tekrar girecek. olur da hasbelkader yayına girmezse aynı entry'i tekrar buraya koyacağım.

  gık edemediğin için sana inceden destek çıkan yazarı ürkekçe favlamışsın ya, yatağımdan yere düştüm. böyle favlayarak derdini anlat bakalım, güzel oluyor.

  (ara: bize bir şey anlatmaya çalışıyor)

  fav fav.
 • hakkında atıp tutmaya devam eden bahse konu çocuk adamla uğraşmaya vakti olmayıp bundan sonrasını bilişim suçlarına bırakmış yazar.

  (bkz: #86607331)

  edit: ahahahah. bu zavallının başlık altında havlayan bir de ekürüsi var. kendi başlığına da olumlu şeyler yazdırmış zorla. iki troll işte birbirlerini sıvıyorlar. ben entryi silmedim abicim, moderasyon sildi. bahse konu zavallı troll şikayet etmiş belli ki. ama arkadaş acınası bir sapık olduğu için bunun da ss'ini almış utanmadan sıkılmadan. havlayın olm havlayın, işiniz gücünüz yok ne de olsa. ha aktrolller ha siz. ve evet, ailemle yaptığım şantajın (!) da arkasındayım. bu konu yargıdadır. üstü kapalı veya açık hakaret ettiğiniz her an bana yarıyor. devam edin, az kaldı sözlükten uçurulmanıza.
 • https://eksiup.com/38746328e491
  (bkz: #86607331)

  her seferinde o bir posta göz yaşlarına boğulunca ben ayrı dört köşe oluyorum. yalnız, kelime dağarcığının bu kadar az olması ilgimi çekti. hep aynı şeyleri söylüyor. iyice kendini kaybetti galiba, hangi ailenin mensubu olduğundan falan bahsetmeye başladı, kendinde bir iş olmadığı ortaya çıkınca babam var/ağam var ayakları çok avam ya. bana galatasaray lisesi, fransızca diye vızıklayan adamın içinden çıkanlara bak. iyi ki o entry'i girmişim, senin neyin nesi olduğunu topluca gördük.

  bir de destek beklemiyor mu kendine ahahahahahahahaha, son zamanlarda bu kadar yüksekten boş yapan biri görmemiştim, devam lan hadi, belki korkarım. adam sürekli seni engelledim, seninle uğraşmayı bıraktım, artık cevap vermiyorum diyor ama yazdıkça yazıyor, yazdıkça içi içini yiyor.

  (bkz: ağla)

  bu ergen bakınızını sana çok yakıştığı için veriyorum. göreceğiz bakalım daha kaç entry sildirebileceksin? bir de aklınca kim olduğunu biliyorum diye mind trick kasmıyor mu, ahah. öyle bir şeyi bilsen zaten yazdıklarının yarısını silersin akıllı bıdık, git kız arkadaşına, küçük kardeşin varsa ona yap bunları puhahahahahahahahahaha, pardon yaş kaç ya?

  hadi la, bir tane daha "daha yazmıyorum"lu, "engelliyorum"lu entry girsene, hep beraber gülelim.

  edit: aileli maileli, tehditli, şantajlı entry'nin screenshot'ını entry'nin en tepesine koydum. bu fazla türk dizisi izlemiş ergenin nasıl boş yaptığını okuyup, doya doya gülebilirsiniz.