• fincede "hadi yaw demosu var mi bunun" demek.
  • (bkz: moribund)
  • istanbullu eski bir hardcore grubu .
    ilk demoları no yu 1991'de çıkardılar. headbangers ile spinnersın yakın dönemlerdeki kayıtları bir kenara bırakılacak olursa, türkiye'deki ilk punk/hardcore kaydı budur. kötü bir kayıt, ancak, çok samimi bir müzik vardır bu demoda. o yıllarda daha kimsenin dünyadan haberi yokken, en iyi müzisyenim diyenin metal ve erken death/black alemleri ile uğraştığı bir ortamda, daha grunge ile türkiye'ye yeni soluk gelmemişken çıkan bir demodur bu. demo exploited kokar da, ne kokacaktı zaten.

ikinci demoları türk hardcore ise 1992'de çıktı.
    bunda ise biraz daha d.r.i, dönemin ruhuna uygun olarak daha sert bir tarz, ancak önceden gelen bir exploited havası vardı.
    grup elemanları ayrıca regorge adında güzelce bir fanzin çıkarmışlardı.

yurdumun ilk hardcore grubuydu. sonra adları turmoil oldu.

bu işleri bu memlekette ilk defa yapmak, artı sanırım gençlik, üniversite falan. şimdi üzerinden bu kadar sene geçmişken, ablamın ben daha 14 yaşındayken bilsakta dinledim diye getirdiği demoyu hatırlıyorum. ya işte başka memlekette olsak neler olurdu falan. bunlar hep buraların hikayesi, sonra azıcık network lazım, tayfa lazım, sonraki gruplar iyi kötü en azından bunu yaptılar. her dinlediğimde bunlar azıcık daha devam etseydiler keşke diyorum.