şükela:  tümü | bugün
  • akasya gibi kokan,tropikal bölgelerde yetişen bir bitki.
    the body shop'un moringa tohumundan yapılmış ürünleri akasya sevenlere,akasya gibi kokmak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir.
  • bir çeşit balık ama ne çeşit çıkaramadım şimdi.

edit: kırmızı pabuçları var.
  • mısırda nil nehrinin yakınlarında yetişen ve 100 gramında on iki bardak süt kadar kalsiyum ,20 portakaldan daha fazla c vitamini ve 9 muz kadar potasyum bulunan aynı zamanda suyu sterilize etme özelliğine sahip bitkidir.bu kadar faydalı olması yetmiyormuş gibi bir de muhteşem bir kokuya sahiptir. (bkz: the body shop)
  • the body shoptan tesdüfen aldığım moringa sabunu sayesinde tanıştım bu bitkiyle. sabundaki koku bile bu kadar muhteşemken orjinal koku nasıldır çok merak ediyorum. kokladıkça koklayası gelir insanın.
  • vıcık vıcık çilek şeftali kokulu duş jellerinden tiksinenlere ilaç gibi gelen body shop ürünü.

bir diğeri için ise (bkz: lush flying fox)
  • body shopa sadece vucut peelingi almak için girmişken muhteşem kokusu sebebiyle diğer tüm ürünlerini de alıp çıkmama sebep olan bitki

yalnız losyonunu pompalı yapmasalarmış keşke, istediğiniz miktarda ürün alabilmek için onlarca kez basmanız gerekiyor, elinizden kayıyor vs. çok kullanışsız. ben ağzını açıp avucuma boca etmekte buldum çareyi.

pompayla uğraşmak istemeyen ve cildi daha kuru olanlar losyon yerine kavanozda satılan vucut yagını tercih edebilirler.
  • imkanim olsa saksi saksi evde yetistirmek istedigim bitki. oda kokusu niyetine.
  • dün body shop'tan aldığım vücut spreyi sayesinde tanıştım kendisiyle. mis gibi kokuyor. mucize ağaç olarak da bilinirmiş. her yeri ayrı bir değere sahipmiş, pek güzel.
  • tam ismi moringa oleifera olan akasyagillerden bir ağaç türüdür.

a'dan z'ye her yerinden ayrı bir fayda sağlar. bilim dünyasının üzerinde araştırma yapmayı en çok sevdiği ağaçlardan biridir.

çok hızlı büyür. uzunluğu ilk yılda 4 metre gibi bi boya erişip toplamda 8-10 metreye varabilir. na vatanı himalaya etekleri olsa da dünyanın pek çok bölgesinde yetiştirilmeye başlanmıştır. çok fazla toprak seçmeyen, kurak bölgelerde de yetişebilen, maksimum -9 dereceye kadar dayanan bir ağaçtır.

yapraklarında aynı ağırlıktaki portakaldan 7 katı c vitamini, sütün 4 katı kalsiyum, havucun 4 katı a vitamini, sütün iki katı protein ve muzun 3 katı potasyum bulunur.

tohumları kirli suyu mucizevi bir şekilde arıtır. aynı zamanda farklı bölgelerde çerez niyetine de yenir. sayısız faydaları için şurada geniş bilgi bulunuyor.
  • moringa neyin kafası diyenlere gelsin,
    (bkz: https://www.facebook.com/…videos/10154181267246570/)

rahmetli fidel castro bu ağacın faydasını doğru beslenme için bir kür olarak görüyormuş.

yersen.
    (bkz: http://www.bbc.com/mundo/noticias/2)