• fahd bin abdülaziz'in cenaze törenine katılmak için ülkeden ayrılan devlet başkanını, yokluğundan faydalanarak deviren bir silahlı kuvvetlere sahip ülke.

(bkz: sabah erken kalkanın darbe yapması)
  • çeyizmişçesine kız çocuklarının belli yaştan itibaren aşırı yemeye zorlandığı coğrafya. ekranda gördüğüm kadarıyla anne kızını döve döve aşırı yediriyor! hatta işkence ediyor! ülkenin üçte biri obez, üçte biri de şişmanmış. zayıf kız çocuğu ailesi için utanç kaynağıymış!

kadın, nefes alamıyorum yürürken ölecek gibi oluyorum ama güzel kalmam lazım, diyor. "bir kadın halının üzerinde ne kadar yer kaplarsa kocasının kalbinde de okadar yer kaplar." atasözüne gel!

(bkz: national geographic)
  • askerlerin yanlışlıkla devlet başkanını vurduğu ülke.

hala gülüyorum ya askjfhlkfjh
  • burada şişman kadınlar* makbulmüş. zayıf olanalrına "fakir" gözüyle bakılıyormuş. özel şişmanlatma çiftlikleri bulunuyormuş.
  • halki turkleri degil herkesi duduklemeyi cok seven yada bana hep oylesi denk gelen , fransiz somurgesi , insanlarin zenci otesi oldugu ve gozlerine baktiginda gunesten iyice kuculmus gozbebeklerinden dolayi gozleri bembeyaz gorunen. yolda yuruken her cani isteyen polisin cevirip kimlik pasaport kontrolu yaptigi , colun ortasinda bi ulke, toprak dan yapilma iki insan boyunda minareleri olan hayatta bidaa gitmeyi istemeyecegim yer
  • bir moritanya büyüğünün (bilmiyorum ki daha kim) söylediği şu söz ile hatırlansın.,
    "yoksulluk dünyadaki en yaygın akrabaklık türüdür".
  • halkı, türkleri çok seven bir ülke.
  • katarla ilişkilerini kesmesi, benim katarla ilişkilerimi kesmem ile hemen hemen aynı etkiyi yapacak olan ülke. *
  • başkentinde dahi kanalizasyon sistemi bulunmamaktadır, her daire kendine ait bir foseptiğe sahiptir ve belirli aralıklarla vidanjör çağırarak foseptiği boşaltmak zorundadır. ülkenin büyük kısmı zenci vatandaşlardan oluşmaktadır, fakat ülkenın idari ve ekonomik kontroli mor denilen arap azınlığın elindedir. iki grup birbirinipek hazzetmez fakat mor araplar tembelliklerinden dolayı çalıştırmak için zencilere ihtiyaç duyarlar, zenciler ise ekmek davasında olduklarından ötürü mor araplara tahammül etmek durumundadır. bu saçma denge içinde yuvarlanıp gitmektedirler. bunun yanında malum cemaate ait eğitim kurumları ve huzur restorant adında bir lokantada bulunmaktadır. bu okullardan biri ise enka inşaat tarafından yapılmakta olan yeni amerikan elçiliğinin tam karşısındadır.
  • adını roma imparatorluğunun (bkz: mauretania) eyaletinden alan ülke. ama mauretania eyaleti günümüz moritanya'sında değil günümüz fas'ında yer alıyordu.
hesabın var mı? giriş yap