şükela:  tümü | bugün
 • bana isminden mi bilinmez; sabah dinlendiğinde daha çok koyabileceği hissini veren sade'nin güzel şarkısı. soldier of love albümünden. keşke hiç bitmese denilenlerden.

  how could you?
  you are the river, pour out of this life
  how could you?
  you are the morning bird
  who sang me into life every day, fly away

  you are the blood of me
  the harvest of my dreams
  there's nowhere i can find peace
  and the silence won't cease

  nothing's quite how it seems
  the ghost of my joy, won't let me be
  if you set me free, i will not run
  i will not run, i will not run
 • sade'nin eski performansından hiçbir şey kaybetmediğinin kanıtı, mükemmel şarkı. soldier of love'dan sonra albümün en iyisi.
 • herhangi bir sabah dinlendiginde nefesinizi kesebililen ve duygusalliklarini disari vurabilen sansli insanlarin kolayca göz yaslarini dökebilecegi muhtesem sarki.
 • hakkında çok şey yazmak isteyip de sadece birkaç cümle ile yetineceğim sade şarkısı. - tanım cümlesi-

  şarkılar ile ilgili yazıyorum, az bilinen, gelip ruha dokunan. birileri de dinlesin diye. neden bilmeden, sadece hayatın her anını bir fon müziği ile yaşayanlar bilebilir, anlayabilir bunu. şimdi bir an düşünün ki, uyanıyorsunuz, öyle bir yer ki, az biraz perdeyi sıyırdığınızda, güneşin cansız ışığı gelip çarpıyor gözünüze. rahatsız oluyorsunuz ama almıyorsunuz bakışlarınızı onun üstünden. hafif üşüdüğünüz bir an; aslına bakılınca, görmek istediğiniz de pek bir şey yok belki . o yüzden o cansız ışık, sizi hem tedirgin edip, hem garip bir şekilde içine çekiyor. yorgunsunuz, dünden kalma ya da çok öncesinden. nereyi tutsanız, elinizde kaldı, nereye dokunsanız, beceremediniz hissetmeyi. siyah beyazdan sepyaya dönüş anı biraz, o ışıktan sonra. bi şarkı olmalı o an. işte böyle saçmalanan bir anın , inanılmaz tekrarlı fon müziğidir bu şarkı.

  how could you? der ve darmadağın olursunuz.

  mükemmel bir ses ve mükemmel bir yorum. ötesi yok; sadece dinlenmeli, sonuna kadar :

  http://www.youtube.com/watch?v=ss9ttczkigu
 • birini, bir şeyleri özlerken dinlememek lazım. sakın bak. sonra bostancı-caddebostan sahil boyunca koşsan da serinleyemezsin.

  http://www.dailymotion.com/…sade-morning-bird_music
 • delip geçen bir şey...

  kanatmadan...

  alkollüyken dinlenmemeli. bir de kasvetli ve yağmurlu havalarda, bir de izmir'de, bir de fena halde yalnızken...