şükela:  tümü | bugün
  • hollywood celebritylerinin tercihi olan saç bakım ürünleri üreten firma. özellikle moroccan oil isimli saç bakım ürünleri çok ünlü.

fiyatları bonacure, kerastase gibi markalarla aynı. şişesi 50$. türkiyede daha satılmıyor.

internette makeupalley'daki bir saç bakım uzmanından şöyle bir yorumunu buldum.

'a much cheaper and better alternative would be to buy a cheap silicone blend, like countless hair serums available (i prefer cyclomethicone and dimethicone over cyclopentasiloxane as they're more lightweight) and mixing that with any amount of actual organic argan or macadamia oil you prefer (i also like apricot kernel oil). i've been doing this for a decade now. a bit of experimenting and you'll probably end up with a smoothing serum that's better and definitely cheaper than this overrated product. and it won't burn a hole in your wallet.'

kısaca diyor ki; silikon içeren bir saç serumunu ( cyclomethicone ve dimethicone içerenler cyclopentasiloxane içerenlerden daha hafif) argan yağı ya da macadamia yağı tercihe göre, isterseniz kayısı çekirdeği yağı ile karıştırın. bundan daha doğal ve ucuz bir saç serumunuz olacak.

kullanım olarak isterseniz saç diplerine sürüp 1 saat bekletebilirsiniz yada banyodan çıkınca elinize biraz alıp uçlarına sürebilirsiniz.
  • "original treatment" ve "treatment light" olarak satılan ürünleri mucize gibi bir şey. saçları dile getirip teşekkür ettirecek kıvama getiriyor. daha önce argan yağını tek olarak da kullanmıştım ama bunun yakınından bile geçememişti. şimdilik ebay.co.uk'den temin ediyoruz, umarım bir gün türkiye'ye de gelir.
  • kıvırcık saçlı bir kişi olarak "her saç tipine uygun" olan hydratıng stylıng cream'i mi, yoksa "kıvırcık saçlılar için" olan ıntense curl cream'i mi tercih etmeliyim bilemedim.

öyle arap kıvırcığı değil yani saçım; normal kıvırcık. yani "her saç tipi" kategorisinde de olabilirim. kafam karıştı, napsam? ikisinden herhangi birini denemiş olanlar fikir vermekten çekinmeyiniz lütfen, sevgiler.
  • 2020 eurovision şarkı yarışması sponsoru.

argan yağı değil miydi bı yaw?