• cok guzel uzun isimli sarkilari olan bi ingiliz fasist...
  or: we hate it when our friends become successful, the more you ignore me the closer i get...
  bi de everyday is like sunday cok guzeldir..
 • ulasilamaz kisilik.. anlasilamayan sözlerin sahibi.. oscar wilde tutkunu, james dean delisi...
 • ingilizim sol eğilimliyim ve gay im, bu bağlamda uev oeeevva gibi çelik erişçi sounduyla müzik yapsam bile dinletecek bi kaç kişi bulurum iddiasına sahip olduğuna emin olduğum bi enteresan adam.
  albümü aynı şarkının değişik yorunmları, oynamaları gibi.
  "i am tearing am tearing...oeeeevava uevve"
  yırtıl orta yerinden be adam.
 • (bkz: johnny marr)
 • dünyanın en acıklı şarkı sözlerini yazabilmiş, sözüyle ve sesiyle duygu sömürüsü, kendine acındırma ustası insan.
  sözleri bir garip olsa bile duygu yüklüdür, banal, yine de dokunaklı bir romantizm vardır (heyt be) örnek: "çift katlı bir otobüs bize çarpsa, senin yanında ölmek bir şereftir, 10 tonluk kamyon bizi ezse, senin yanında ölmek bir ayrıcaklıktır..." gibi
 • yazdığı şarkı sözleri bi sürü insanı "ohaaa,adam direk beni anlatıyo" hissine boğan,benim oturup uğraşsam 2 sayfalık bi kompozisyonla ancak ifade edebiliceğim duyguları,3 kelimeyle kusursuz netlikte ifade edebilen ve dolayısıyla önünde eğilip tapınılması icap eden yaşayan efsane şahsiyet
 • her resminde başka bir insan gibi görünmesiyle* beni deli eden çok önemli bir adam. angel angel down we go together baş üstünde tutulmalı; everyday is like sunday lafı bile cuk diye oturduğu zamanlar göz önünde bulundurularak takdir edilmeli; lifeguard sleeping girl drowning için kalpte özel bir yer açılmalıdır.......vs vs vs.......özetle, hakkı yenmemesi gereken eli öpülesi müzisyendir kendisi.
  (bkz: the smiths)
 • yumusak insan, genis kisilik, idol muzik adami. (bkz: the smiths)
 • diyeceği bir şey varsa açıkça söyleyemediği de olan insan.

  misal:
  "söylemediğin şeyleri unutamıyorum" gibi tori amos un yazdığı bir şarkının sözlerini morrissey'in "koca ağız geliyor, kendimi jandark sanıyorum, harddiskin eriyor" sözlerine sahip şarkısıyla karşılaştırıyorum mesela. "müzik düzgün olmadan hiç bi şarkı dinlenmiyomuş" demeden gecemiyorum ben. müzik güzel olsun sen "osuruğum kanıyor" diye şarkı yazsan bile beğenilir. morrissey de sanırım o ekolden.
hesabın var mı? giriş yap