şükela:  tümü | bugün
 • philip reeve'in türkçe'ye yürüyen kentler ismiyle çevrilen, blue peter yılın kitabı (2003) ödülüne de sahip bilimkurgu kitabı. kitabın türkçe çevirisine bulunan yaratıcı isimle, bu kitap tam anlamıyla bir küreselleşme metaforudur. çocuğum olsa beşiğinin başında bile okurum şimdiden. gerçi yürüyen kentler dünyasına çocuk getirmek akıl karı olmadığı için bu düşünce, kendi kendini imha ediyor haliyle.
 • ortalıklarda peter jackson'un gözünü diktiği söylentileri dolaşan kitap.
 • philip reeve'in bol ödüllü serisi, türkçeye çevirilmeye devam edilmektedir.

  http://www.on8kitap.com/kitaplar/yuruyen-kentler
 • bi heyecanla siparişlerini verdiğim kitap serisi

  sonuçları bildireceğim...
 • ilk iki kitabını okuma şansı bulduğum serinin, ilk kitabıdır.

  bu kitapta olay londra'da geçiyor. ama bildiğimiz londra'dan uzak bir londra. 40. yüzyıl civarından bahsediyordu yanlış hatırlamıyorsam.

  başta baya bir fantastik gelmişti. şehirlerin hareket etmesi, birbirini yemesi bla bla.

  tavsiye edebileceğim hoş bir bilimkurgu kitabıdır.
 • bundan yaklaşık dört yıl önce, şu ankinden başka bir şehirde en sevdiğim kitapçının üst katındaki raflardan birini karıştırırken rastgele bulduğum ilk kitabı sayesinde aşık olduğum, hayatımda okuduğum en güzel bilimkurgu serisi. post-apokaliptik kitaplar bana hep daha ilginç gelmiştir ve yazım aşamalarının çok daha zor olduğunu düşündüğümden yazarlarına büyük saygı duyarım genelde. philip reeve muhteşem bir insan; okuduğum ve izlediğim röportajlarından yola çıkarak bunu söyleyebilirim. hem illüstratör hem de the mortal engines, larklight, fever crumb gibi serilerin yazarı, çok yaratıcı, çok zeki olduğunu düşündüğüm fakat ne yazık ki underrated kalmış bir yazar. şimdiye kadar çevremde veya internette tanıştığım insanlar arasında bu seriyi okuyan kimseye rastlamadım. hatta ben ilk iki kitabını bitirdiğimde serinin kalan iki kitabı türkçe'ye çevrilmemişti bile. iki yıl onların çevrilmesini beklemekle, yayınevlerinin sitelerini kontrol etmekle geçti. son iki kitap on8 yayınevi tarafından basıldığı için kitap kapakları farklı-ben olsam orijinal el çizimi baskıları tercih ederdim, onlardaki retro havası çok güzel-yine de fena değiller.

  tüm seriyi baştan sona üç kez okudum, 3-4 saatlik playlistler halindeki steampunk müzikleriyle çok iyi gidiyor, tavsiye ederim. devam kitabı sayılabilecek (aslında daha eski olayların anlatıldığı) fever crumb'ın türkçe'ye çevrilmesini bekliyorum, eğer çevrilmeyecekse de umarım ingilizce baskıları türkiye'ye gelir bir şekilde.

  sci-fi ve post-apokaliptik romanları sevenlerin mutlaka okuması lazım. son sayfalarda "keşke bitmese" diye ağlayacaksınız, inanın bana.

  filmi çıkacak söylentileri ne kadar doğru bilmiyorum çünkü yaklaşık 7-8 yıldır söylentiden ileri gidemediler. dürüst olmak gerekirse böyle bir serinin filmleştirilip ayağa düşmesini istemem, elbette daha çok kişi okusun, bilsin; ama filmi yapılmasın yahu, hester ve tom benim hayal ettiğim şekilde çok daha mükemmeller çünkü.
 • ilk kitabını okuyup bayıldığım seri. ilk sayfalardan itibaren kitap sizi esir alıyor ve son sayfalara doğru heyecan düzeyinizi zirveye çıkarıyor.
  yazar kurgu açısından gerçekten çok başarılı bir kitap çıkarmış ortaya. çok güçlü bir bilimkurgu kitabı olmasa da yine de bu türü sevenleri memnun edecektir. serinin diğer kitaplarını da en kısa zamanda alıp okumayı düşünüyorum.
  ayrıca bu serinin filmi çıksa oldukça güzel olurdu diye düşünüyorum.
 • peter jackson tarafından beyazperdeye uyarlanacağı açıklanan eser.

  2017 ilkbahar döneminde çekimler başlayacakmış. vizyon tarihi ise sanırım belli değil henüz.

  lovely bones "uyarlama vahşeti" ve cgi show hobbit üçlemesi sonrasında ne düşünsem, bilemiyorum.
 • 14 aralık 2018'de vizyona girecek olan uyarlama film.

  https://twitter.com/…iniz/status/801846198474866688