şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
93 entry daha
 • çıkış tarihinin kesinleşmesinden bu yana serinin hayranları tarafından içinde yer alacak karakterlerin tartışıldığı oyun.

  2011 çıkış oyunda, hikayeyle bağlantılı bir şekilde ilk oyundaki zaman çizgisine dönüldü. raiden'ın tılsımı sayesinde imgeler görüp armageddon'ı durdurmak istemesiyle başlayan serüven daha sonra mortal kombat x'in çizgi romanı ve oyunuyla devam ettirildi.

  bildiğiniz gibi mortal kombat'in karakter havuzu hikayeyle paralel oluşturuluyor. hikayenin geldiği son nokta itibarı ile ölen karakterler şu şekilde.

  --- spoiler ---

  kung lao: shao kahn tarafından boynu kırılarak öldürüldü. quan chi'nin hizmetine girdi. popüler olduğu için mortal kombat x'te oynanabilir bir karakter olarak yer aldı.

  motaro: raiden tarafından öldürüldü.

  shang sung: özü shao kahn tarafından sindel'e aktarıldı. ölmediğine dair teoriler de mevcut.

  noob saibot: nightwolf tarafından "soulnado"nun içine tekmelendi. quan chi'nin hizmetine girmesine rağmen mortal kombat x'in hikaye kısmında görülmeyen iki karakterden biri.

  kabal: sindel tarafından boyna topuklu ayakkabıyla basmak suretiyle öldürüldü. mortal kombat x'in hikaye bölümünde quan chi'nin hizmetinde yer aldı.

  stryker: sindel tarafından öldürüldü. mortal kombat x'in hikaye bölümünde quan chi'nin hizmetinde yer aldı.

  smoke: sindel tarafından boynu kırılarak öldürüldü. mortal kombat x'in hikaye bölümünde quan chi'nin hizmetinde yer aldı. mortal kombat x'in oyun kısmına hayranların isteği üzerine cyrax ve sektor ile birleştirilip triborg olarak eklendi.

  jade: başka bir sindel kurbanı olan jade, iç organları çıkarılarak öldürüldü. buna rağmen mortal kombat x'in hikaye kısmında quan chi'ye hizmet eden savaşçılar arasında yer almadı. mortal kombat 9'daki sonunun hikayeyle bağlantılı olduğu (oyundaki çoğu son laf olsun diyedir), bu yüzden jade'in önümüzdeki seride önemli bir rolde yer alacağını söyleyenler var.

  kitana: sindel tarafından öldürülerek anne kurbanı oldu. mortal kombat x'in hikaye bölümünde quan chi'nin hizmetinde yer aldı. shinnok ve quan chi'nin ölmesi ve raiden'ın düşmesi üzerine karanlık imparatoriçe olarak karşımıza çıktı. popüler bir karakter olduğu için son oyunda oynanabilirdi.

  nightwolf: sindel'i yok etmek için kendini feda etti.

  sindel: nightwolf kendini feda edip, sindel'in ölmesine neden oldu.

  liu kang: arkadaşlarının ölümünden raiden'ı suçlayarak ona saldırdı. raiden "istemeden" onu yıldırımla öldürdü. mortal kombat x'in hikaye bölümünde quan chi'nin hizmetinde yer aldı. popüler bir karakter olduğu için son oyunda oynanabilirdi.

  shao kahn: raiden tarafından, elder gods'ın yardımıyla, öldürüldü. gelecek oyunu sipariş edenler kendisini elde edebiliyor. hikaye olarak bir bağlantısı var mı göreceğiz.

  hsu hao: mortal kombat x çizgi roman serisinde scorpion tarafından öldürüldü. kendisini en berbat karakterlerden biri olduğu için kimsenin üzüldüğünü sanmıyorum.

  mavado: çizgi roman serisinde cassie cage tarafından öldürüldü.

  reiko: çizgi roman serisinde oldukça önemli bir yer tutan bu karakter tekrar oyuna dahil edilmedi. havik tarafından vahşi bir şekilde öldürüldü.

  havik: aynı şekilde çizgi roman serisinde önemli bir yer tutan karakter oyun yüzü görmedi. ölümü scorpion'un elinden oldu.

  moloch: ne idiği belirsiz karakter çizgi romanda ölenlerden. quan chi'nin kontrolündeki kitana tarafından öldürüldü. mortal kombat x'te kafası quan chi'nin elindeydi.

  drahmin: ölümüne sevindiğim başka bir karakter. quan chi tarafından temizlendi.

  kintaro: çizgi romanda quan chi'nin kontrolündeki sonya blade tarafından öldürüldü. seni özleyeceğim pisicik.

  sektor: çizgi romanda sub-zero tarafından öldürüldü. mortal kombat x'e hayranların isteği üzerine smoke ve cyrax ile birleştirilip triborg olarak eklendi.

  cyrax: çizgi romanda sub-zero'ya minnetini ilettikten sonra onuru için kendini imha etti. mortal kombat x'e hayranların isteği üzerine smoke ve sektor ile birleştirilip triborg olarak eklendi.

  baraka: tarkatanların gururu olarak mileena'nın yanında yer alması d'vorah tarafından öldürülmesine yol açtı.

  mileena: güçten düşüp raiden'ın tılsımını kaptırması sonunu getirdi. kotal kahn'ın emriyle d'vorah tarafından ateşli bir öpücükle infaz edildi.

  quan chi: onca insanın ahını alması yanına kar kalmadı. scorpion tarafından kellesi uçuruldu.

  shinnok: kendisi bir tanrı olduğu için ölümsüz; lakin sadece kafasıyla ne kadar yaşıyorsa o kadar yaşıyor.

  --- spoiler ---

  bunlar dışında mortal kombat x'i birkaç karakterle bitirdiğinizde ölüm içeren sonlar gösteriliyor. onların hikayeye bağlı mı yoksa öylesine mi yapıldığını bilmediğim için eklemiyorum.

  son olarak hala izlemediyseniz sindel'in şu katlima sahnesine bir göz atın derim.