şükela:  tümü | bugün
  • japonya'da adam gibi yemek yenebilecek tek fast food restauranti. tamamen dogal (oyle diyolar) sebze ve et urunleri kullanilarak yaptiklari gerceeeek hamburgerlerin tadina doyum olmuyor. sadece japonya'da yetisen mantarlar, cin turplari enteresan soslar, karidesler daha ne sayayim onlarca tur hamburgerin arasindan secin sececeginizi. mcdonalds'ta zehirlendikten sonra bir daha hamburger mi skerim lan diyenlerin tek secenegi diyebilirm. hani japonya'da burger king olmamasina cok fazla icermememin tek sebebi diyebilirim. tabii bu kadar lezzetli olunca fiyatlari da haliyle bir yuz yen kadar daha pahali olabiliyor ama en azindan olum tehlikesi falan atlatmiyorsunuz. aksam yemegine hamburger yemeye gidelim mi? repligini hayatima sokmus bir lezzettir.yolu buralara dusenler bir ugrasinlar...
    (bkz: mcdonaldsi sikeyim)
  • ekmek yerine preslenmis pilav arasina kofte ve benzerlerini koydurabileceginiz fast food.
  • japonya'da seyyahlik ederken yerel yemeklerden tirsanlarin tek adresi.
  • kendi ozel soslari ile yaptiklari hamburger cok guzeldir.
  • pirinc burger'leri pek degisik pek ilginc olan kocaman japon hamburger'cisi. tokyo'da her mahallede rastliyoruz, zaten japonya'da mcdonalds'in hemen ardinda en cok subesi olan hamburgerciymis. japon menseili ama ismi global. mountain, ocean, sun.

kendisinden kopya ceken mcdonald's, pirincin ibadullah bulundugu guneydogu asya'da da ekmek yerine pirincli menuler sunuyor. nitekim bendeniz de bangkok'taki mcdonalds'ta "aaaa ne akillica pirincli burger yapmislar" demistim salak gibi (bkz: #10746782). orijinali bunlardaymis meger.

cok acsaniz dikkat edin, hamburgerlerinin boyutu biraz ufak, cin isi japon isi. yaninda oyle pomfrit falan aramayin, asap bozmayin, japonya'dasiniz yani adam gibi korokke alin.
    tokyo'da adam basi 10 turk lirasina karin doyurulabilecek yegane yerlerden biri, digerleri de zaten ogle yemegi kantini vazifesi goren shokudo'lar. ama japonya'dasiniz ulan, paraya kiyin sushi yiyin. asap bozmayin.

afiyet olsun.
  • türdaşı freshness burger ile beraber mcdonald's ile kapışır.
    malzemede taze, seçme sebzeleri ve kendi domates temelli soslarını kullanarak fark yaratandır.

set menüleri mc ile kıyasla 150-200 yen pahalıdır.

freshness ile fiyatları hemen hemen birdir.
  • yorgunluktan ve açlıktan öldüğüm bir akşam kendimi içeriye atıp ne ısmarladığıma bile bakmadan kendimi kendisine bıraktığım muhteşem zincir. sadece japonya'da zannediyordum ki tayvan'da da şubeleri olduğunu öğrendim. kesinlikle alt tarafı fast food diye önünden geçip gitmemek, mutlaka bir şans vermek lazım.

tabi ki tsukiji balık pazarında sabahın ilk saatlerinde yenen sushi ile kıyaslanmaz ama işte, yine de harika.
  • dunya'ya acilmis bir zincir fakat normal bir mcdonald's burgerinden cokta farkli degil.
  • domates soslu cheeseburger'ı dünyada eşsizdir. en iyisidir diyemem, damak tadı sonuçta herkese göre farklı. ben çok beğendim.