• hermes birkin sattığını iddia eden bir site. iste gelsin yaptık diyelim, 2 senelik sırayı aşıp kaç tane hermes birkin alabilirler? hadi 2 tane aldılar misal 3. yü hayatta alamazlar. sırf oraya birkin koydukları için ürünlerinin gerçekliğinden şüphe ettim ben. fiyatların normalden yüksek olması da diğer etken tabi. ben beymende 2100 tl'ye gördüğüm jimmy choo'yu niye senden 2600'e alayım?
  • kesinlikle uzak durulması gereken alışveriş sitesi. ocak ayı başında ay sonuna doğru isveç'e gideceğim için verdiğim aşırı kışlık mont siparişim bahar geldi hala elime ulaşmadı. keşke gidip herhangi bir mağazadan bir şey satın alsaymışım. aradığınızda bir muhatap bulmanız mümkün değil, maillere kesinlikle geri dönmüyorlar. şu an mont nerede para nerede belli değil. bir daha tövbe.
  • kesinlikle uzak durulmasi gereken dolandirici site. ınstagram'daki olumsuz yorumlari anında siliyorlar. urun göndermeyi gectim, para iadesi yapmiyorlar. tez zamanda batmasi dilegiyle...
  • dolandırıcılar! net.
  • kesinlikle uzak durulması gereken site.
  • keriz silkelemek için kurulmuş site. burada keriz kim mi oluyor? yukarıdaki uyarıları dinlemeyen, dikkate almayan benim gibi tipler. aman diyeyim ben yandım, siz yanmayın. uzak durun!

haftalarca üründen ses soluk çıkmaz. sonrasında "nerede bu sipariş?" diye sorunca yok abd'den getiriyoruz, yok gümrüğe takıldı, yan yattı, çamura battı bi dolu yalan söylerler. e peki deyip paranızı geri istersiniz, iade yaptık bankanızda takılmıştır diye yalan söylerler.

müşteri ekranlarında bir sipariş takip sistemi bile yoktur. telefonla ulaşmak zaten mümkün değil. paşalarıma sadece e-mail atarak ulaşabilirsiniz. onların keyfi ne zaman isterse mailinizi o zaman yanıtlarlar.

edit: para iadesi talebinden yaklaşık 1 ay sonra paramı türlü bahanelerle hala iade etmemeleri üzerine bankama harcama itirazında bulundum. bankam talebimi haklı bulup ilgili tutarı kredi kartıma kendisi aktardı ve konuyu benim yerime takip edip firmadan tahsil edecekleri bilgisini verdi.
  • müşteri hizmeti, iade prosedürü,kargo takibi olmayan, süper hızlı gönderide gözüken bir ürünü 1,5 ayda göndermeyip sorulan hiçbir soruya yanıt vermeyen dolandırıcı, hırsız oluşum. tüketici hakem heyetine gideceğim yarın. merkezi california’da gözüktüğü için muhtemelen babayı alacağım ama bu da ders olsun birilerine (çanta takıntılı eşim sağolsun) uzak durun, sakın alışveriş yapma gafletine düşmeyin çünkü aldığınızı sandığınız şeyi alamıyorsunuz. bu ve bunun gibi sitelerin derhal kapatılması gerekiyor. (bkz: mosmoda.com) dolandırıcıdır.
  • öncelikle bu siteye para kaptıranlardan biriyseniz geçmiş olsun. aşağıdaki yöntemle kredi kartı harcama itirazı yaparak paranızı kurtarma olanağınız bulunmaktadır. (aslında bu yöntem benzer olayların hepsinde kullanılabilir)

öncelikle sitede aldığınız ürünü gösteren kısmın ekran görüntüsünü alıyorsunuz. burada muhtemelen "tedarik ediliyor" vb. birşey yazacak. varsa siteyle olan yazışmalarınız, yaptığınız talepleri gösteren ekran görüntülerini de alıyorsunuz.

ikinci olarak bu başlığın tamamı, tamamı olmazsa sitenin ürünü göndermemesiyle ilgili şikayet entrylerinin 3-5 tanesinin ekran görünütüsünü alıyorsunuz.

üçüncü olarak www.sikayetvar.com'da yer alan mosmoda şikayet başlığından ekran görüntüsü alıyorsunuz. ek olarak twitter, forum vb. mecralardan ek yapabilirsiniz.

sonra dilekçe yazma kısımı geliyor. bankanıza hitaben:

" xx.xx.xxxx tarihinde www.mosmoda.com.tr üzerinden yaptığım xxxxx siparişim tarafıma teslim edilmemiştir. anılan siteye durum bildirilmiş olup herhangi bir geri dönüş alınamamıştır" vb. cümleler ile derdinizi anlatın. ardından "internet üzerinden yaptığım araştırmalarda benzer şikayetlerle karşılaşıldığı anlaşılmıştır. ekran görüntüleri bu dilekçe ekinde yer almaktadır. site'nin kendisine ait edimler yerine getirmeyeceğine kanaat getirilmiş olup, xx.xx.xxxx tarihinde (buraya kredi kartının son 6 hanesi gelecek) no.lu kredi kartı ile yaptığım alışveriş harcamasına itiraz ediyorum. gereğinin araştırılması..."" falan fişman diye bağlayıp bitirin. bundan sonra bankanıza bağlı olarak e-posta ya da şubeden elden teslim vb. şekilde bankanızın harcama itirazları birimine iletin.

her bankanın süreci farklı olduğundan kesin bir süre veremesem de muhtemelen size yazılı olarak itirazın 30-120 gün arasında araştırılacağı ve gerekli dönüşün yapılacağı bildirilecektir. sitenin adının iyice çıkmasından dolayı muhtemelen mimlenmiş durumdadır ve süreler kısalmıştır diye düşünüyorum.
  • eğer ki şuan bu entryi birşeyler almadan önce site nasıl bir site güvenilir mi öğrenmek için okuyorsanız, ucuz diye ürünü burdan almayın. ben aldım yollamadılar. kendi sitelerinde sipariş iptali vs. gibi bilimum e-ticaret sitesinde olan özellikler de yok. siparişim 1 aydır gelmedi demek için mail atmalısınız ki cevap vermiyorlar. daha sonra arıyorsunuz, ki uzunca bir bekleme süresi var. ne gerek var. alma. sonra alırsın. başka yerde de sonra bulursun acele etme.
  • yan tarafta çıkan reklamlarına bakarak, teyzem dikse "bu kadının cuma'dan aldığı 1 liralık kumaşlar da iyice çirkinleşti yahu." diyeceğim şeyleri binlerce liraya satan site. vallaha çok ünlü modacının diye verdiğiniz o paralar gerçek ziyan. yani paranızı nasıl harcayacağınızı söylemek bana düşmez de çok kötü oğlum ya. resmen kitsch.
hesabın var mı? giriş yap