• bir türlü uyumayan leyla ve çocuk uyutma konusunda dertleşme seansı.

f: 5 yıldır çocuk uyuttuğum saatleri toplayıp bir şey yapsam, master düzeyinde öğrenirdim.

m: çocuk uyusun diye ettiğim dualarla cennete giderdim be.
  • kadıköydeki bir cafe.
  • yavrularından beneklisi benim olacak olan gotikler prensesi...
    gotik olmaya çalışırken gudik olan insan.
    bildiğim bütün terbiyesiz küfürleri bana zorla öğretip bi de söyleten pek sevilen bir bünye.

ha bi de aklima geldi: kediyle kedi olan bi insanmış kendisi,
    hadi kedinle sinerji oluşturacam, empati kurucam diye çıktın buzdolabının üzerine oturdun,
    geçerken pati atmak ne oluyo, onu anlamadım...
  • üniversite üçüncü sınıfta` : 2005-2006` kadıköy'de kalırken karşı komşusu olduğum kafe.sahibi ayhan abi candır, ayrıca çok efendi adamdır.muhteşem mocha'sını starbucks'la kıyaslamam bile.ayrıca körili tavuk da kesinlikle denenmelidir.özledim şimdi.
  • facebook'daki grubuna katılırsanız her ay değişen promosyonlarından faydalanabileceğiniz, kadıköy'deki en keyifli mekanlardan biri.

http://www.facebook.com/…wall&ref=ts&gid=5716353132
  • kadıköy de minik ama çok güzel olan bir cafe. wireless bağlantısı da vardır, an itibariyle bu yazıyı oradan yazıyorum. tiramisusu kesinlikle denenmesi gereken bir yerdir.
  • normalde şu mekan çok güzel bu mekan şokolat diye konuşmayı sevmiyorum ama bu mekan hakikaten çok güzel. yalnız oldukça kilit bir noktada olduğundan arada ergen istilasına uğrayabiliyor, bunu da göz önünde bulundurmak lazım.
  • !dikkat gizli bilgidir! :kadıköy mosquito yenileniyor.*

geçen haftaiçi bir akşam uğradık. bir baktık ki içeride tadilat havası var. "hayırdır?" dedik, sürpriz bir açıklama geldi. mosquito büyüyormuş. hemen bitişiğinde internet cafe gibimsi bir yer vardı. satılığa çıkarmışlar. mosquito da ne yapmış etmiş almış orayı. çok da iyi yapmış. bahçede bulunan duvarın bir kısmını kırıp yan tarafa bir geçiş yapıyorlarmış. ocak sonuna doğru tamamlanacakmış.

mosquito'nun uzun zaman sonra yeni bir yüze kavuşacağına çok sevindim ben. bir de beni asıl mutlu eden, neredeyse çocukluk anılarımın bile bulunduğu bu mekanın devamlılığını koruyor olması. yenilendikten sonraki halini çok merak ediyorum şimdiden.

---

*bilgi bizzat sahibinden edinilmiştir.
  • son dönemde sosyal medyada denk geldiğim kızkardeşlik temasına pek katılamıyorum. insanları cinsiyetlerine göre kategorize etmemeye çalışırım, kadın olduğu için kardeşim olmaz ya da erkek olduğu için karşı cephemde görmem. çok iyi anlaştığım kadın arkadaşlarım da vardır erkek arkadaşlarım da. yine hazzetmediğim kadınlar ve erkekler...

hayatımdaki birkaç kişiyi ise gerçekten de kardeş gibi görürüm. keşke yıllar yıllar önce, hatta çocukken tanışmış olsaydık diye düşünür, hayıflanırım. o birkaç kişiden birisidir mosquito.

zekasının, yaratıcılığının yanında anlayışı, kavrayışı, kültürü, donanımı, insanlığı, dostluğu kendinde barındırır, yanındaki yöresindeki insanlar da bunlardan nasiplenir. her gün konuşmazsam eksik hissederdim, şanslıyım ki yıllardır her günümde vardır. çok uzaklara gitmiş olsa bile yanımdadır hep, hissederim varlığını.
    herkesi anlar, en çok da beni anlar.

çok şanslıyım onu tanımış olduğum, onun gibi bir arkadaşım olduğu için, çok..
    muhammed ali'nin bir sözü var:

"arkadaşlık açıklaması en zor kavramlardan birisidir. okulda öğrenilecek bir şey değildir. ama eğer arkadaşlığın anlamını öğrenmediyseniz gerçekte hiçbir şey öğrenmemişsiniz demektir"

umarım herkes bu anlamı ona öğretecek, mosquito gibi bir dosta kavuşur.

* ilk ve muhtemelen son debe editimi yapayım:

mosquito ve kendi gibi şahane bir insan olan eşi ati çok güzel bir video app'i yaptılar, ismi expose.

kullanalım, kullandırtalım lütfen:

https://apple.co/2ajw21t
  • yavaşça uzaklara seğirtirken arkasından 'ben de gelicem??' demek istediğim insan.

ayrıca beni de alın yanınıza ,
    ben de semsiyenin -ve hatta kimbilir, yorganin altına girmek istiyorum belki,
    ne var?..
hesabın var mı? giriş yap