şükela:  tümü | bugün
  • çocukluk dönemi hariç; edindiğim ilk bisiklet.

bisiklet almak için bursa aydın bisiklet'in yolunu tuttuğumda fiyat performans kategorisindeki tek ürün kendisiydi. ön arka disk fren, sertlik ayarlı, kilitlenebilir süspansiyon, 27 vites, shimano ekipman, açısı değiştirilebilir gidon, hafiflik, şıklık, patlamaya dayanıklı lastik. hem şehir hem trekking amaçlı, her kıyafetle kullanabileceğim, hafif, rahat, uzun ömürlü bir model istediğimi belirtince bu model ile karşılaştım.

mosso legarda 1827

resmi sitesindeki fotoğraflarda bu şekilde gözükse de; benim aldığımın süspansiyonları ve dişlileri de siyah. kırmızı siyah modeli tercih ettim. gidonun eğimli yapısı hoşuma gitmediği için düz sade bir gidon tercih ettim ve orijinalinden çok daha mükemmel bir görünüm kazandı. o çocuksu yapıdan kurtuldu. boyum 185 olduğu için 51cm kadro boyu önerdi ilgili arkadaş. elcikler çirkin bir gri olduğu için onları da düz mat siyah versiyonları ile değiştirdim.

uzun süre bisiklete binmemiş benim gibiler için selesi inanılmaz rahatsız gelecek. plus marka daha konforlu bir sele ve üzerine jel katman kılıf ilave ettim. zira rahatlık benim için önemli. yağ, basınç göstergeli pompa, suluk tutucu, elcik, zil, ön arka şarjlı led far, ayna, kadro çanta, anahtarlı kilit ile ekipman kısmını çözdüm. ilk etapta şehir içi basit kullanımlar yapacağımdan kask ihtiyacımı sonraya bıraktım.

alırken böyle bir beklentim olmamasına rağmen yolda fazlasıyla dikkat çekiyor. herkes tarafından ilgi gösterilip beğeniliyor. kendi çevremdekiler de beğendi. böyle bir ilgi beklemiyordum.

kullanım detaylarına gelecek olursak; bir kıyas yapma durumum yok. ama sessiz sakin her yolun üstesinden geliyor. hızlı giderken stabil. frenleri güzel. pabuç frenler gibi ön arka kalkmıyor. vitesi her kullanımda bir kere zincir takılma sorunu yapıyor. bir kere götürdüm bir daha yapmaz dediler ama bu benim bisiklete özel bir durum da olabilir. orta vitesi değiştirdiğimde karşılaşıyorum genelde. ara viteslerde problem olmuyor.