şükela:  tümü | bugün
 • ixnay on the hombra albumunden, anlami merak edilen parca ismi. mota cigiri$larini dexter yapmamaktadir, bu tur ara giri$leri ba$kalarina yaptiriyor bu keratalar (come out play'deki gibi). kime yaptirdiklari ise kasedin special thanks kisminda belirtiliyor kanimca.
 • offspringin kesinlikle en güzel, saygı duyulası şarkılarından biri, punk sevmeyen, hatta gerekirse seveni de sevmeyen insanların bile dinlemesi zaman zaman dogru olabilir*, bu şarkıyı bi konserde çalmak ise ayrı bi istek, arzu oluşturur insanların içinde..
 • offspringin offspring oldugu zamanlarda yaptıgı güzel bir parcadır kendisi.smashten sonra cıkan ixnay on the hombra albümünde bulunur.aynı zamanda bu albüm offspringin en son albümüdür.piyasada hernekadar offspring adı altında birkac insan dolassada asla bir daha mota tadında tehran gibi yapamayacaklarından geride kalmıs son kale olarak saygı görmeyi binlerce kez hak etmis bir parcadır mota.
 • ispanyol argosunda marijuana yerine kullanılan kelime. offspring'in aynı adlı şarkısında da marijuana içen elemanın çıkışsızlığı anlatılır.
 • ortalıkta dolanmaya başlamış yeni bir virüs. bendenize ok cunt subject'li bir mail aracılığıyla geldi.
 • 120'lik çekme bir kaset sayesinde tanıştığım süper offspring şarkısı. "hell yeah" nidalarıyla blu çağına giren bir çocuğun marşı olabilecek kadar gazdır. bir yaz sabahı izmir taraflarına tatile giden default bir türk ailesinin arabasının teybinde çaldırabilir de. baba bu olayı tepkiyle karşılasa da anne "seviyo işte çocuk dinlesin" gibi bir şeyler söyler. tatile çıkmanın heyecanı, jın jın gitar riffleri, yabancı sözlü bir grup keşfetmenin verdiği haz... hepsini barındırır bu şarkı içinde. kasedin diğer yüzü ise bir adet whiplash barındıran kill em all isimli albüm barındırır ki tadından yenmez..

  hepsi iyidir hoştur da aradan geçen uzun yıllar bu şarkıyı unutturmuştur bana. o zamanlar "woaaa baba süper yaa" diye anlamadan etmeden dinliyorduk biz, şimdi şurda sözlerine bir baktım marijuana falan.. seviyo işte çocuk dinlesin diyen anne bunu bilse ne derdi acaba? *
 • ot tribini en güzel şekilde anlatan şarkılardan, ve belki de en gazlarından birisi. sürekli tekrar eden davul ve gitar rifflerine rağmen sözleriyle bütünleşince alınan keyfin kat kat arttığı, hele ki hafif de kafa güzelken dinlendiğinde şarkının tamamen içine girilmesiyle tamamen büyüler.

  aslında ixnay on the hombre tamamiyle amerikan gençliğini, hızlı yaşantıyı, aile yapısını fazlasıyla iğneleyen bir albüm. bu şarkıda da öyle. amerikadaki artan uyuşturucu satışı, kullanılışı, gençlerin ne derece ziyan şekilde yaşadıklarını ve içinden de kolay kolay çıkılmadığını, bir ömürün dumanlı kafayla ve koltukta yatarak, tv showlarına bakıp aptal aptal gülerek geçtiğini, genel hatlarıyla da amerikanın çoğunluğunun durumunu gerçek bir şekilde yansıtan şarkı.

  "your memory's gone so is your life
  your life
  mota boy
  but losing out just never felt so right"

  kısmıyla zannımı fazlasıyla düşündüren, sözlere hak verdirten şarkı.

  aynı zamanda ilk verse'da bu olayın nasıl bir ritüel haline geldiği ikinci versede de mal almaya gidip de nasıl kazık yendiği, her dinleyişim de adeta bir kaç film karesini aklımda canlandıran müthiş sözler. *
 • lazcada torun.
 • başındaki "motaaa" ile anında gaza getirebilen bir şarkı.