• türk hava yolları'nın 2017 yılı itibariyle yeni kalkış müziği.
    batılı gitar teması, doğulu udu ve diğer enstrümanlarıyla avrupa ve asyalı istanbul'u temsil eden şarkının, havadan çekilmiş istanbul gece görüntülerinden oluşan klibiyse gerçekten harikulade.

turkish airlines boarding music – kalkış müziği
  • çok hoş bir melodiye sahip parça. özellikle uçağa ilk biniş anından koltuğa oturana kadar bu müzik o kadar tatlı geliyor ki anlatamam.
  • tam hali linkte olan enfes müziktir.

https://www.youtube.com/watch?v=k2s6egskk7g
  • müthiş bir müziktir uçak kalkısından önce insanı rahatlatır bazen evde ufak bir uyku şekerlemesi yaparken arkada çaldığım şarkılardan bir tanesi.

müzik yönetmeni: serkan çağrı
    müzik beste & aranje: mesut kahramanoğlu
  • bu parçanın istanbul görüntüleri eşliğindeki videosundaki bir yorum her okuduğumda gözümü yaşartıyor.

“güzel ülkem, cennet vatanım, seni allah'a emanet ediyorum”

thy ile bugüne kadar hep yurt dışına uçtuğumdan, bu müzik benim için hep vatana veda demek.

bazen kırıldığın bazen kızdığın “öz vatanına” veda ederken de helallik ister, ne kadar sevdiğini ve özleyeceğini anlarsın.
  • yıllardır severek ve bıkmadan dinlediğim tek müzik. notalar, enstrümanlar.. tam türkiyeye özgü. thy bunu neden kaldırdı anlamak imkansız. çok güzeli bir melodi onlarca yıl çalması gerekirken bir iki sene ya çaldı ya çalmadı uçaklarda.
    mesut kahramanoğlu da tebrik etmek lazım güzel yapmış.
  • terapi müziğim. aşırı huzurlu hissettiriyor
  • 2016 ve 2019 arası üç yıl boyunca iki haftada bir iş seyahati nedeniyle uçaktan inemediğim bir dönem olmuştu. sabaha karşı kalkıp uçağa koşturmaktan, çoğu zaman aynı günün gecesi eve dönmekten o kadar yorulmuştum ki, sinir hastası olmamı engelleyen sanırım bu parça idi. çok başarılı bir eser, thy özellikle rötarlı uçuşlarda kullansa iyi eder.
hesabın var mı? giriş yap