şükela:  tümü | bugün
 • pek üretken bir hanım ablamız olan rachel evans'ın deneysel müzik yaptığı iddia edilesi projesi. yaptığı müzikle isminin hakkını verdiğini söylemek mümkün: üst üste binen, yan yana dizilen, zaman zaman dronedan haber getiren, zaman zaman elektropop catchyliğine gözkırpan synthler, synth manipülasyonları.

  kendisini geçen yıl, aslında 2010'da kaset olarak yayınlanmış "seeping through the veil of the unconscious" albümüyle tanımıştık. bu sene de "motion sickness of time travel" isimli mükemmel bir albüm yayınladı - hem de kendisi için oldukça büyük bir adım atarak: editions mego'dan. editions mego nedir diyenler için: oneohtrix point never, fennesz, emeralds, fenn o'berg, jim o'rourke, keith fullerton whitman, prurient, kevin drumm, forma, bill orcutt, ktl... ha, ona da mı başlık açmalı?

  self-titled'ın tracklist'i:

  ilk disk

  01 "the dream"
  02 "the center"

  ikinci disk

  01 "summer of the cat's eye"
  02 "one perfect moment"
 • kendisine dair çok güzel bir birinci entry olduğu için, nezdimde bir ambient müzik dehası olduğunu söylemekle yetinebileceğim, kaıytlara bu geçsin istediğim georgia çıkışlı abla. kocası grant ile birlikte işin içindelerdir.

  ambient müzik çok severek dinlerim ama nihayetinde insanım ve sık sık "bu ne amk uğultuyu müzik diye koymuşlar" ya da "mıy mıy baydı lan" tepkisi verdiğim de oluyor. motion sickness of time travel'ın dinlediğim o kadar albümüne rağmen bu henüz olmadı. ambient bir "resmin" (bu işlerden hiç anlamadığım o kadar aşikar ki) önünden kayıp giden değişik synthler, bu synthlerin içiçe geçmesi, yer yer evans'ın vokallerinin hafif dokunuşlarda bulunması, asla monotonlaşmayan, derinliklerine inmesi keyifli bir müzik seyri oluşturuyor.

  seçmece:

  you don't know what it's like (alpha piscium albümünden)
  the center (self-titled albümden)
  late day sun silhouettes (luminaries and synastry albümünden)
  clairvoyance (seeping through the veil of the unconsciousness lp'sinden)