şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: kadir inanır)
 • "bu göreve çok uygun olduğumu düşünüyorum, bu işe o kadar uygunum ki; bu işi yapabilirim. çünkü aslanım, kaplanım ben, beni seçin. beni seçin." içerikli mektuplardır.

  gereği düşünüldü: gereksiz lan bu!
 • motivasyon kırıcı. başvurasın gelmez
 • bu saçmalıkları cidden okuyan var mı merak ettiğim. samimi olsan içinden geçeni yazsan olmuyor, plaza ağzı garip cümlelere gönül razı değil...
 • başvurulan kurum uslup olayını yadırgaması muhtemel , thy gibi , bir kurum değil ise , motive olanın değil ; edenin siz olması gerektiği bilinciyle aşağıdaki motifucktion mektubu mail adı verilen sistemle ilgili kuruma yollanılabilir . siz siz olun öyle mektup yazın . . .

  ***

  mezuniyete 1 kala , 2 senedir halihazırda güle oynaya çalıştığım sektörle ilgili , 3 gece 4 gün eğitim alma fırsatı sunan , 5 kulvarda ( hava- kara - deniz -demir - boru ) damıtılmış bilgi dağıtacak eğitmenlerin katıldığı , '' 6üstü seminer işte '' deyip geçilemeyeceğini tahmin ettiğim lek '09'a ; kısa süre sonra sektörde kol kola ve/ve ya diş dişe ilişkiler halinde olacağım potansiyel sektördaşlarımı , gerek eğitim alırken gerek eğitim almazken , görme fırsatı sunduğundan , sektör duayenleriyle aynı oksijeni alıp farklı karbondioksitleri paylaşma imkanı bulunduğundan , sektörel seyrüseferden ya da falandan filan değil ; hiç sevmediğim motivasyon mektubunun menşeinde isimleri büyük harflerle yazılı olan az sevdiğim fransızların çok sevdiğim '' mevcut olmayan haksızdır '' lafına istinaden aranızda olmak istiyor , bu mektubu motivasyonsuz yazamayacağımın altını çiziyorum .

  ben birşeylerin altını çizdim diye siz listede isimlerin üzerini çizmezsiniz diye tahmin ediyorum , ^^ diyalektik de neymiş , kavalımız var bizim , o n’olcak peki , tez çizin üstünü ^^ diyorsanız , elinize kuvvet ; demiyorsanız ayağıma sağlık . . .

  unutmadan : yekten değil hepten doğan kuvvet bilinci , küreselleşen dünya ,mizahi ciddiyet , sayısal veriler ( bkz.1,2,3 vb. ) ,mor inekler , ’farklılaşma’daki olumsuzluk eki , ying-yang , yıldızlar teknikler , çok yaşasınlar , entegre lojistik , bazen de tersine . . .

  ***
 • samimiyetle, resmiyet arasında kalıp yanlış tercih yaparak yazmaktan korktuğum mektup. öğrencilerin

  yıllar sonra ek: resmi yazınız
 • şu yaşına kadar neler yaptığını, yapmadığını yazdığın. ulan ben bu yaşıma kadar ne boş yaşamışım dedirten mektup.
  konu avrupa gönüllü hizmeti (europe voluteer service) ise daha samimi yazılan fakat "ya bunu böyle yazmasam mı yazmasam mı arasında kaldığın bir olay.
  yazan için tavsiyem kendiniz hakkında ne varsa şişirin ama yalan yazmayın, aralara foto fln atıştırın
 • sinirden kendimi zikmeme ramak bırakmış hede. ismi lazım değil bir okul buna asgari 3000 kelime şartı koymuş, kıvranıyorum. her seyi yazdim yine dolmuyor. "erasmusu ben çok seviyom." falan yazıcam şimdi.
 • tanım: başvurulan şeyi "neden istiyorsun" sorunun cevabını yazmanız gereken mektup, not, ön yazı, e-posta, mesaj vb. olarak tanımlanabilir.

  gelelim konuya: bir eğitim kursuna gelen başvuruları okuyorum şu anda:
  arkadaşlar,
  "bu eğitime başvurmanızdaki motivasyonunuz nedir?" sorusunun türkçe'si; "bu eğitime neden başvurmak istiyorsunuz?" olarak çevirilebilir.

  yani bu eğitim sizin ne işinize yarayacak. öylesine mi başvurdunuz, yoksa cidden ilgili misiniz konuyla, onu soruyoruz. yani başka bir anlamı olduğunu sanmıyorum bu sorunun.

  oraya yazacağınız 2 cümle, hatta 1 cümle bile yeter bazen. diyeceksiniz ki "bu konu ile yakından ilgiliyim." bunu bile yazsanız yeter.

  ama bu soruya şunu yazan adam kusura bakmasın da düz maldır.

  canım ülkemin güzel insanının soruya verdiği cevap şu:
  "motivasyon mektuplarını sevmiyorum."

  birini işe alırken size böyle cevap veren birini işe alır mısınız? ya da sen bu başvuru formunu okuyan kişi olsan, bu soruya bu cevabı yazan adamı ne mantıkla seçersin?
  biraz başınızı iki elinizin arasına alıp düşünün ya.

  lütfen. samimi söylüyorum. biraz ciddiye alın bu işleri artık.

  almıyorsanız da insanların vaktini alıp durduk yere başvurmayın.

  ben o eğitime seçecek hiç adam bulamasam bile seni seçmem kusura bakma.

  kapatırım o projeyi. o projeyi yapmam daha iyi.

  gece gece dellendirdiniz gene beni!