şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kadir inanır)
  • "bu göreve çok uygun olduğumu düşünüyorum, bu işe o kadar uygunum ki; bu işi yapabilirim. çünkü aslanım, kaplanım ben, beni seçin. beni seçin." içerikli mektuplardır.

gereği düşünüldü: gereksiz lan bu!
  • motivasyon kırıcı. başvurasın gelmez
  • bu saçmalıkları cidden okuyan var mı merak ettiğim. samimi olsan içinden geçeni yazsan olmuyor, plaza ağzı garip cümlelere gönül razı değil...
  • başvurulan kurum uslup olayını yadırgaması muhtemel , thy gibi , bir kurum değil ise , motive olanın değil ; edenin siz olması gerektiği bilinciyle aşağıdaki motifucktion mektubu mail adı verilen sistemle ilgili kuruma yollanılabilir . siz siz olun öyle mektup yazın . . .

mezuniyete 1 kala , 2 senedir halihazırda güle oynaya çalıştığım sektörle ilgili , 3 gece 4 gün eğitim alma fırsatı sunan , 5 kulvarda ( hava- kara - deniz -demir - boru ) damıtılmış bilgi dağıtacak eğitmenlerin katıldığı , '' 6üstü seminer işte '' deyip geçilemeyeceğini tahmin ettiğim lek '09'a ; kısa süre sonra sektörde kol kola ve/ve ya diş dişe ilişkiler halinde olacağım potansiyel sektördaşlarımı , gerek eğitim alırken gerek eğitim almazken , görme fırsatı sunduğundan , sektör duayenleriyle aynı oksijeni alıp farklı karbondioksitleri paylaşma imkanı bulunduğundan , sektörel seyrüseferden ya da falandan filan değil ; hiç sevmediğim motivasyon mektubunun menşeinde isimleri büyük harflerle yazılı olan az sevdiğim fransızların çok sevdiğim '' mevcut olmayan haksızdır '' lafına istinaden aranızda olmak istiyor , bu mektubu motivasyonsuz yazamayacağımın altını çiziyorum .

ben birşeylerin altını çizdim diye siz listede isimlerin üzerini çizmezsiniz diye tahmin ediyorum , ^^ diyalektik de neymiş , kavalımız var bizim , o n’olcak peki , tez çizin üstünü ^^ diyorsanız , elinize kuvvet ; demiyorsanız ayağıma sağlık . . .

unutmadan : yekten değil hepten doğan kuvvet bilinci , küreselleşen dünya ,mizahi ciddiyet , sayısal veriler ( bkz.1,2,3 vb. ) ,mor inekler , ’farklılaşma’daki olumsuzluk eki , ying-yang , yıldızlar teknikler , çok yaşasınlar , entegre lojistik , bazen de tersine . . .

• samimiyetle, resmiyet arasında kalıp yanlış tercih yaparak yazmaktan korktuğum mektup. öğrencilerin

yıllar sonra ek: resmi yazınız
  • şu yaşına kadar neler yaptığını, yapmadığını yazdığın. ulan ben bu yaşıma kadar ne boş yaşamışım dedirten mektup.
    konu avrupa gönüllü hizmeti (europe voluteer service) ise daha samimi yazılan fakat "ya bunu böyle yazmasam mı yazmasam mı arasında kaldığın bir olay.
    yazan için tavsiyem kendiniz hakkında ne varsa şişirin ama yalan yazmayın, aralara foto fln atıştırın
  • sinirden kendimi zikmeme ramak bırakmış hede. ismi lazım değil bir okul buna asgari 3000 kelime şartı koymuş, kıvranıyorum. her seyi yazdim yine dolmuyor. "erasmusu ben çok seviyom." falan yazıcam şimdi.
  • yazarken doğal olarak kendinle yüzleştiğin ve ister istemez başkalarıyla kıyas yaptığın motivasyon kırıcı hede. dürüst olup, kendini ifade ederek tamamlamakta fayda var. motivasyon mektubunun amacı birilerini bişeylere ikna etmek değildir ama türkiye gibi genel ve adil değerlendirme şartları yerine torpil ve bireysel etkilenme/çıkar vaadi gibi sistemlerle iş yapılan yerlerde maalesef karar verecek kişiyi etkilemeye yönelik saçmalanan mektuplardır.

okuyan adamların bi bok olmadığı düşünülerek yazıldığında kolaylık oluştuğu tecrübe edilmiştir.