şükela:  tümü | bugün
  • motorola'nın 1200-1300 tl fiyat segmentinde çıkardığı f/p telefonu. motorola'yı lenovo'nun satın almasından sonra telefonun neredeyse her yerinde "lonovoooo" yazısını görüyorsunuz.
  • yaklaşık bir buçuk aydır kullandığım telefon. aşırı ağır olması ve uygun koruyucu camın çok zor bulunması dışında bir problemini görmedim henüz. yalnız aşırı ağırlığın karşılığını güzel alıyorsunuz. en son şarj 48 saatten fazla gitti.*

seviyorum kendisini.
  • parmak izi okuyucusunu devre dışı bıraksanız da cebinizde sürekli okumaya çalışması ve bu yüzden müzik dinlerken kesinti yapması biraz can sıkıcı. kendimce bulduğum çözümü paylaşmak istiyorum.

lg g3 için uygun olan kırılmaz camı parmak izi okuyucusunun üzerine denk gelecek şekilde takarak sorunsuz kullanmak mümkün.
  • dün 900 liraya aldığım telefon. bu paralara eli yüzü düzgün sıfır telefon artık pek kalmadı. dünden bu yana devamlı kurcalıyorum, bataryasından herkes bahsetmiş ancak bir de ben bahsedeyim.

aldım, şarja taktım ve %100 olana kadar açmadım. %100 olduktan sonra akşam 10 civarlarında açtım ve ilk olarak 4 tane android sistem güncellemesi geldi, hepsini sırayla kurdum. sonrasında tüm uygulamalarımı kurdum, hepsine giriş yaptım, telefonun ince ayarlarını yaptım.

akşamdan bu yana gece hariç elimden düşürmedim, ekşi okudum, sosyal medya kullandım, video izledim, instagramda dolaştım, e-postalar yanıtladım ve benzeri günlük işleri yaptım.

bu kadar kullanıma %60'a ancak daha yeni geldi. gece uyuduğum sırada da wi-fi bağlantısını koparmadım, telefon aldığımdan beri internete bağlı.

4.5 sene htc one m8 kullandıktan sonra ekranını kırdığım için mecburen bunu aldım ancak ilaç gibi geldi resmen.

oyun oynamadan duramam, videolar 1080p olmazsa hayatım kayar, ekranda renkler über gerçek olmazsa mahvolurum diyorsanız almayın.

fakat sıradan bir insanın günlük kullanımı için hiç bir yavaşlık, bekletme, problem doğurmuyor. sosyal medya + youtube + e-postalar + ekşi sözlük gibi tüm işler için güzelce kullanabilirsiniz. bu hızın en büyük sebebi zannımca stock android 7.1.1'e çok çok yakın bir sürüm kullanması. bloatware denilen yazılımlar yok, sadece motorola'nın kendi moto uygulaması ile birlikte geliyor, onun haricinde tertemiz.

parmak izi ile açma, tek el kullanım için ekranı küçültme gibi pek çok güzel özelliği var. hoparlörü m8 kadar olmasa da gayet yeterli.

yıllardır aradığım telefon buymuş dedirtmeyi başardı.