şükela:  tümü | bugün
 • lenovo'nun modüler telefonu.

  https://www.youtube.com/watch?v=ool_npyxtdw
 • modüler telefonun nasıl oldugunu lg g5 umarım anlamıştır. tasarım ve tak çıkarlık daha basit gözüküyor. acaba türkiyeye gelir mi?
 • garabet bir tasarımı var.
 • aksesuarlar telefon için değil, telefon aksesuarlar için üretilmiş hissi veren telefon.
 • garabet olmasına garabet ama en azından lg g5 kadar insanda kalitesiz bir izlenim bırakmayan telefon. modüler parçaları gerçekten çok hoş tasarlanlanmış.
 • almak istediğim ancak ülkenin başkentinde bulamadığım telefon.
 • yaklaşık bir haftadır kullanıcısı olduğum enteresan incelikte telefon.

  öncelikle daha önce bir entride geçen ''aksesuarlar telefon için değil, telefon aksesuarlar için üretilmiş hissi veren telefon'' sözünün bu cihaz için okuduğum en uygun tanım olduğunu belirteyim. çünkü telefonun olmamış veya eksik kalmış tüm özellikleri (5.5 inç, 2k ekrana koyulan 2600mah batarya, 3.5 mm ses girişinin olmaması, kameranın dışarıya fazla çıkıntı yapması vs.) telefonun normalden ince tasarlanması sebebiyle ortaya çıkmış. peki bu telefon neden bu kadar ince? çünkü dlc paketi(!) gibi satın alacağımız aksesuarlar telefonun arkasına yerleştirildiğinde ortaya çıkan kalınlığın kullanımı etkilememesi gerekiyor. olaya lg gibi sığ bakmayıp telefon açılıp kapanmadan bu aksesuarları eklemenin yolunu şu an için böyle bulmuş motorola.

  biraz da artılarından bahsedelim. malzeme kalitesi oldukça yüksek. telefon 5.2mm inceliğine rağmen ben sağlamım diyor. kamerası diğer amiral gemisi cihazlar ile yarışır düzeyde. 13 mp, f/1.8, laser autofocus, oıs, dual-led (dual tone) flash. kameranın manuel ayar menüsü de ayrıntılı. benim gibi saf android severler içinse en büyük artı bu telefonun gayri-resmi google nexus tecrübesi sunması. biliyorsunuz ülkemizde resmi yollarla google ürünleri bulmak imkansız. ya üçüncü parti romlar ile uğraşmak ya da türkiye garantisi olmayan cihazları bir şekilde temin etmek zorundayız. lenovo'nun moto serisini ülkemize getirmesi bu yönden önemli. içindeki üst düzey donanımlar saf android'in hafifliği ile birleşince olabildiğine tepkisel, hızlı ve eğlenceli bir kullanım ortaya çıktığını söyleyebilirim. bu arada lenovo türkiye dünya genelinde neredeyse ışık hızında gelen güncelleştirmeleri bize zamanında ulaştırmayı başarır umarım keza yurt dışı moto z'ler ikinci android nougat güncelleştirmesini alırken bizde hala android marshmallow olması biraz garip bir durum.

  sonuç olarak kişisel kullanım senaryolarımıza uygun olmayan tarafları moto modlar sayesinde kapatabildiğimizi de düşünürsek sunduğu donanım ve saf android tecrübesi ile keyifli ve olmuş cihazdır.
 • iki gün önce kutusunu açtığımızdan beri 6 (altı) adet sistem güncellemesi yapmış cihaz. bre insafsız motorola, hiç mi düşünmezsin cihazı yeni alanlar için direkt son sürüme getiren tek bir güncelleme ayarlamayı. bunun yerine cihaz her güncellemeden sonra yeni bir tane bulup onu indirip onu yüklemeye uğraştığından iki gündür normal kullanılamadı bile.
  bir de güncelleme sunucuları o kadar yavaş ki, 60 mb bir güncellemeyi bile 1 saatte indirdi. (yavaşlığın motorola güncelleme sunucularından olduğundan eminim çünkü aynı sırada play store'dan da defalarca güncelleme yaptım ve play store kablosuz internetimizin tam hızını kullanabiliyordu.)
 • 2000 tl fiyat bandinda performans harikasi bi cihazdir kendileri. gerek sarj performansi olsun,gerek kasa saglamligi olsun telefonu ilk ciktigi günde aldigimdan beri en ufak sorun yaratmadi.

  aliniz aldiriniz efenim.