şükela:  tümü | bugün
  • yeni çıkan bir cep telefonu modeli. 2300 lira olacakmış.
  • şu reklam ile samsung'a selam çakarak gülümsetmiştir
  • inanılmaz bi telefon. artık gerçek teknoloji cebimizde olacak. tek bir modeli yok bunun. bir sürü işlemci ram vs seçeneği çıkacak. ayrıca lenovo adı telefonda güven uyandırıyor. 70 inç projektör kablosuz şarj aparatı, fotoğraf makinesi modu vb var ki ötekiler artık telefon bu ise başka bir şey.
    ( projektör ayrıca şarj edilebiliyor ve 1 saat pili gidiyor. şu ana kadar gördüğüm kadarıyla telefon şarjı ile iki saatten uzun bir süre devam ediyor)
    görüntü kalitesi iyi. normal bir projektörden çok daha düşük ve kalitesiz olması bekleniyor ama ekran düzeltmesi bile var. örneğin telefonu çapraz tutarsanız duvarda ekranı kaydırıyor vs. ses olayını bluetooth ile çözdüm ama kulaklık girişiyle de gayet iş görüyor.
    modları ayrıca satın almak gerekiyor ve neredeyse telefon kadar fiyatı var.
  • f/p olarak gayet başarılı bulduğum bir ürün. bilhassa lg k10'dan sonra ilaç gibi geldi. projeksiyon hediyesi efsane. 70" yansıtma deniliyor, ama tam karanlık bir ortamda bunu 2 katına kadar çıkarıyor.
  • yaklasik 1 ay kadar oldu, kullaniyorum bu telefonu oldukca güzel performansli ve neredeyse tertemiz bir android ile geliyor.

telefon cok ince 6 mm kalinliginda. kilifsiz kullanmak korkutuyor bir noktada.

telefonun bence en güzel özelliklerinden biri androidi, tertemiz, takilmiyor, yormuyor, dert yapmiyor.

snapdragon 626 islemci, 4 gb ram ve 64 gb hafiza ile geliyor. kisacasi performansi oldukca güzel, flagship degil islemci olarak ama tamamen orta-üst performans ve verimlilik üzerine bir cihaz.

verimliligi cok iyi, islemci zaten tamamen verimlilik üzerine insa edildigi icin cok az pil tüketiyor, ek olarak amoled ekrani cok düsük enerji tüketiyor. bu sayede normal kullanimda 40 saati rahatlikla buluyor kullanimi. biraz tasarrufla 2 gün kullanim ömrü var.

ekrani amoled bahsettigim gibi, cok güzel kontrast ve renk sunuyor.

modüler yapisi cok önemli telefon icin, zaten ben aldigimda jbl hoparlör setini bedava veriyorlardi. ben pek tutacagina inanmiyorum bu modülerligin. tutmasi icin ya apple girmeli bu ise, ya 2-3 telefon üreticisi ortak ilerlemeli ya da cok cok düsük tutmalilar fiyatlari. su halde tutma sansi sifir. sadece oyuncak olur sevenler icin.

ben moto mods aksesuarlarin maksimum 2 sene sonra cikmayacagini düsünüyorum.

moto modlari cihazla harika calisiyor, hic takilma ve tanima sikintisi cekmemekle beraber hot swapping diger modüler telefonlarin kacirdigi detaydi.

modlar bahsettigim gibi ilginc ve güzel ama alternatifsiz degiller, örnegin yaninda verilen jbl hoparlör cok kaliteli ama bluetooth hoparlörü olan kisi tak cikar yapmaya üsenir. hem daha basit hem de daha kullanisli bluetooth hoparlör. kamera aparati tamamen islevsiz gibi, sadece x10 zoom sunuyor. cözünürlük, kalite, ois gibi ek özellikler getirmedikten sonra gereksiz. projektör diger pico projektörlerden en ufak bir arti sunmuyor. sadece bu cihazla kullanilabildigi icin daha dezavantajli.

tek kullanilabilir modlar sanirim pil olanlar.
  • gecen sene aldigim moto z tam bir senede 3 saat pil omrune dusunce garantiden degisim talep ederek yerine aldigim cihaz.

yaklasik 2 aydir kullaniyorum kendisini, dun resmen 6 bucuk saat ekran omru (sabah 8:00 - aksam 11:00) vererek gozyaslarina bogulmama sebep oldu.

yalniz z3 playdeki cercevesizligi gorunce bir kanim kaynamadi degil...
  • kafasına göre uygulama açan telefon. bu özellik ona kişilik kattığından mütevellit kızamıyorum. hani kedi ön pençeleriyle immobilize etttiği elinize arka patileriyle çift dalar, canınız acımasına rağmen hoşunuza da gider ya. işte öyle bir şey.