şükela:  tümü | bugün
  • bir tek benim mi dikkatimi çekiyor acaba? bu adamlar neden korna çalmadan gidemiyor? insanları rahatsız etmeye hakları var mı?
  • motor kullananlar arasında saygı duyduğum tek grup bunlardır. ister kargo vs. amaçlı ister sipariş amaçlı olsun... adam senin karnını doyurmak için çalışıyor amk. bi tane piçin "3 dakika geç kaldın para vermem" diye azar atmasını istemiyor. müşteriye geç kalıp müşteri kaybetmek istemiyor. karnının daha çabuk doymasını sağlıyor. yemeğin soğumaması için uğraşıyor.

yolda milleti motorun sesiyle rahatsız edip, boş boş gezip takılmıyor yani. kafasına bi kamera takıp millete artistik yapmıyor. ona buna sallamıyor motorun tepesinden keyfine. baba parasıyla falan motor alıp karı kız peşinde koşmuyor. etrafta sesiyle gürültüsüyle hızıyla milletin amına koyan liseli veya üniversiteli motorcu piç çok. bunun en kabul edilebilir durumu ekmek parası için çalışanlardır diğerlerinden farklı olarak. bırak da adam işini yapsın amk.
  • (bkz: motor kurye)
  • hayatta kalmak için çalınan kornadır. trafikte farkedilmek için çalınır o korna. keyiften değil!
  • trafikte fark edilmek icin calindigi dogru, ama burada kullanim sekli trafik kurallarina uyumluluk degil “yol benim, onumden cekilin ne yaparsaniz yapin” hayvanligidir
  • bana yol ver diye çalınan değil, fark edilebilmek için çalınan kornadır.
  • otobanda , e5 te calanlari ayri tutuyorum , mahalle arasinda calanlarin motorlarini gotune diklemesine sokmak gerekir.
  • tek nedeni fark edilme ihtiyacıdır.

- sağa sinyal verip sola dönen sürücülerimiz.
    - elinde telefon ile adres ararken araç kullanmaya çalışan sürücülerimiz.
    - sinyal vermeden şerit değiştiren sürücülerimiz.
  • eski bir motorcu olarak ben bile bunlardan muzdaribim arkadaşım. şöyle ki;

evet ben de eski motorcuyum. trafikte üzerine yatılması, can güvenliğinin hiçe sayılması nedir çok iyi bilirim. ama bu yeni nesil motorcular bir alem. aracın her yerindeler. hop arkada, cart sağda, anaaaa bir de bakıyorsun solda. sürücü radar değilim kardeşim devamlı seni kesemez. solunda bir durum olur hafif sağa yatar, sen araca silme bordalamışsan sana çarpar.

korna meselesi sıkıntı değil. bobinleri yanana kadar çalsınlar beni ilgilendirmiyor.