şükela:  tümü | bugün
 • bir türkiye realitesi. sağdan soldan geçer kaza riski yaratırlar, son sürat aralara girip bana dikkat etsinler isterler. kadın gördü mü yolda sıkıştırmaya çalışırlar. tehlike anında bir de üste çıkarlar. spor motor süreni, pizzacısı, kuryesi bilmem nesi... olay anında kasklarını da çıkarmıyorlar ki vurup suratını dağıtasın...
 • evet bir çoğu trafik teröristi ama bu salakların en büyük zararı kendine. bir gün iki araba arasına sıkışıp geberecekler haberleri yok.
 • öncelikle (bkz: el yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış).

  30dk da gelmeyen sipariş için tatava yapılıyor mu evet? kargo yarım gün geç kalınca sinirleniyor musun? işvereni yüzünden canını hiçe sayan biri için ki bu kişi sana önemli belge, acil bir kargo getiriyor saygı duyacaksın.

  şimdi gel gelelim iki kötü örneğe. spor motor kullanan aralara giren, kural tanımayan bir motosiklet sürücüsünün senin canını sıkmaktan başka yapacağı şey kendini öldürmektir. senin canını tehlikeye atması çok az bir ihtimal. kaldı ki bu adamların sayısı diğer motor sürücülerinden azdır zaten çoğu uzun vadede ya sakatlanıyor ya ölüyor ya da motoru bırakıyor. diğerleri eğitimli bakınız ehliyet kursu eğitimi değil bir sürü eğitim, şehirde kullanmaktan uzun yola yağmurda kullanmaktan güvenli sürüşe kadar bir çok eğitim alan, kurallara herkesten çok uyan orta yaşlarında insanlar.

  diğer örnek kötü araba kullanan insanlar bunlar istatistik yapılsa, ben de buraya girerim belki, yarıdan fazlası çıkar. bu adamlar sarhoş araba kullanır durakta bekleyeni öldürür, 4lü sinyalleri açıp sokakta trafik yapar, hatalı sollama yapar, engelli kaldırımına park eder, araba kullanırken elinden telefonu düşürmez, makyaj yapanı vardır, tali yoldan dallama gibi çıkar, trafikte kendi hariç kimseye dikkat etmez, dikiz aynası kullanmayı bilmez, arka bagajından düşene dikkat etmez ve trafikte söylene söylene nefret dolar. hatta senin hayatını hiçe sayarak şaka yapmak için üstüne sürer (yaşadığım bir olay, ibrice limanı dönüşü keşan).

  o yüzden bu başlığı açan cahil insan, önce kendine bak.
 • aklı başında olanlar hariç büyük çoğunluğu trafik teröristidir, otomobil kullanan trafik teröristlerinden kendilerini ayıran en büyük özelliklerden biri de, bu denyolar kullandıkları motorlarının anasını beller gibi kullandıkları için yarattıkları gürültü kirliliğidir.

  öyle böyle küfür etmiyorum.
 • işine gitmek için motorculardan yarım saat önce yola çıkmak zorunda kalanların kıskançlıklarını kustuğu başlık. kültür ve eğitim olarak, arabadaki de, motordaki de aynı insan. sadece araçlar farklı. sırf sen trafikte sinir küpü olmuş bekliyorsun, o adam sağından solundan geçip gidiyor diye kıskanmanın lüzümu yok. azıcık cesaretin olabilse ve bir motor da sen edinebilsen aslında o arabaların sağından solundan sen de geçeceksin canım kardeşim. belki haklı sebeplerden ama sende o cesaret yok işte.
  alırsam düşer miyim, girer miyim bir yerlere? trafikte hayvanın biri önüme kırar mı diye düşünüp cesaret edemiyorsun, sonra gidip, seninle aynı kafaya sahip motorculara kin kusuyorsun.
  not:motorsiklet kullanmıyorum.
 • banka sırasında durur gibi sıkışık trafikte bir arabanın arkasında mı beklemeliydik! usul usul motorun sığdığı alanlardan ilerlerken; lömbürt diye sinyal vermeden önümüze kıran araçların yanında esamesi okunmayacak bir kitledir!
 • konu motosiklet kullanmak değil, bu memleketin dahilinde yaşayan kümülatif orospu çocuklarının hepsinin trafik teröristi olmasında saklı.

  arabaya binen de, minibüs süren de, otobüs kullanan da. silme hepsi trafik teröristi bu memleketin.

  silme trafik teröristisiniz amına koyayım.
 • biri bana açıklasın artık lütfen. "sıkışık trafikte motorcular şeritleri takip etmek zorunda değildir aralardan geçip gidebilirler" diye ayrı bir kanun falan mı var?
  nasıl bunun doğru olduğunu savunabiliyorlar eğer yoksa?
 • bak bak ne diyorlar, "banka sirasi gibi bekleyelim mi". ama bir cumle sonra "onumuze kiriyorlar" diye agliyor da. yahu bir karar verin motorlu tasit misin degil misin? kagit uzerinde motorlu tasitsin. yani essek gibi banka sirasinda bekler gibi seridinde bekleyeceksin. yok beklemem diyorsan da onune kirdiklarinda aglamayacaksin. yemin ederim 1 tane akilli, mantikli motorcuya rastlamadim.

  (bkz: motosikletlerin trafiğe çıkmasının yasaklanması)

  (bkz: motosikletin türkiye'de yasaklanması gerekliliği)
 • hepsinin aynı kefeye koymanın yanlış olduğunu düşünüyorum bilhassa tanıdığım kurallara göre nizami bir şekilde kullanan tanıdıklarım var.bu kesimin genellikle genc ve adrenalin severlerin olduğunu düşünüyorum. eğitim şart !