şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırından dolayı ancak bu şekilde açabildim başlığı.

dün istanbul'da yaşanmış bir olaydır. türk telekom aracını kullanan şahıs u dönüşünün yasak olduğu bir noktada aynasına bakmadan dönüyor, sol şeritten gelen motosikletle çarpışıyor. sonra da hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ediyor. neyse ki kameralar falan kayıtta, hukuki işlem başlatılacak.

böyle yaratıkların olduğu bir ülkede hayatta kalmak cidden büyük başarı.

olayın videosu; https://www.youtube.com/watch?v=tgxtn_owb_c

edit: olayın duyurulmasından sonra kaçan şoför bir şekilde arkadaşımla irtibata geçmiş. söylediğine göre olaydan müdürlerinin haberi olmuş ve adama "videoların kaldırılmasını sağla yoksa seni işten çıkarırız" demişler. adam da aramış arkadaşımı yalvarıp yakarmış. tabi bunu yapması bir şeyi değiştirmeyecek. keza işten atılmaması için yalvarıp yakarması yerine arkadaşımın arkasından sevenleri de ağlayabilirdi. o yüzden cezası neyse çekmeli.

edit-2: çabalar sonuç vermeye başladı, medyada yer verenler oldu. atv, show tv ve star akşam haberlerinde gösterdiler. umarım devamı da gelir.
  • alkollü araç kullanırken aşırı hızdan kaza yapıp 1 polisi şehit eden pezevenklerin beraat kararı aldığı bir ülkede, ''1 kereden bir şey olmaz'' diyerek yine beraat kararı çıkacaktır.

(bkz: türkiye'de sıradan bir gün)
  • hem u dönüşü yasak, hem en sağ şeritten sola dönmeye çalışıyor, üstüne de geçmiş olsun bile demeden kaçıyor. adam puşt çıktı rıza baba
    edit: u dönüşü yasağı yokmuş. ben http://hizliresim.com/m4r2q2 resimdeki levha sola dönüşü yasaklıyor sanıyordum ancak öyle değilmiş. uyarı için begegnungene teşekkürler.
  • hiçbişey olmadan hayatına devam edecek telekom çalışanıdır.

ayrıca huur çocuğu ekşisözlük yazarları bu kazada da motorcuyu suçlayacaktır.
    onlar gelmeden yazayım dedim.
  • benzer bir olay benim de başıma gelmişti 2 sene önce.. ve ne tesadüftür ki o ipne de arkasına bile bakmadan kaçıp gitmişti.. ulan bari geçmiş olsun kardeş kusura bakma falan deseydin.. karşındaki insan da can taşıyor eşşoğlueşşek..
  • ben yanlışlıkla sokakta bir kedinin ayağına bassam arkasından gidip bakarım acaba topallıyor mu, ne kadar sürede topallaması geçecek, hemen normal yürümeye başlayacak mı diye. ondan sonra da özür babında gider aç biti salam alır veririm. ya ben iyice süzmenin teki olup çıktım ya da bu arabanın şöförünün babası birden fazla!

tanım: görüntüleri sonuna kadar izleyip lan belki geri döner diye umduğum çalışan!
  • yanlış yerden döndüğü için para cezası, kasten adam öldürmeye teşebbüsten ise hapis cezası alması gereken yaratık.
  • dikkatsizce, saçma sapan hareketler yapıp başkalarının hayatını tehlikeye atan binlerce insandan biri. umarım en kısa sürede yakalanıp cezalandırılır.

motosikletle ilgili konularda hep söylüyorum. motosiklet kullanırken ne yapacağımızı düşündüğümüz kadar da "başkaları ne yapar acaba"yı da düşünmek gerekiyor. inanın trafikteki diğer araçların hareket olasılıklarını düşünmekten beynim kızışıyor motosiklet sürerken.

başlığa bakınca motosiklete çarpıp kaçacak bir araç beklentisiyle izlediğim halde, videoda sağa doğru yanaşıp yavaşlayan arabayı görünce refleks olarak "galiba bu araba sola dönecek" diye düşündüm içimden. öyle de oldu.

çevreyolunda giderken bir yol ayrımı varsa, şimdi sinyal vermeden aniden buraya dalan olur diye düşünüp o bölgeyi geçene kadar hiçbir arabanın yanında gitmem mesela. önünde ya da arkasında olurum. ışıklarda hareket etmeden önce kırmızıda geçmesi muhtemel araç vardır diye, sağı solu kontrol edip çıkarım. park halindeki araçların yanından geçerken kapı açan olabilir, araçların arasından kedi ya da çocuk çıkabilir diye düşünerek yavaş geçerim. kamyonların yanından geçerken makas atan biri olup bir anda şeridime dalar diye temkinli davranırım. bugüne kadar bir kaza geçirmedim çok şükür. bundan sonra geçirmeyeceğim anlamına gelmez. insan yine de dalgınlıkla temkini elden bırakıveriyor. çok dikkatli olun, çok...
  • bir adet o. çocuğu içeren video. motorcu arkadaş sağa counter basıp kurtulabilirmiş gibi görünüyorsa da tt aracını kurtarsa otobüsün altına giriyor zaten. kimse artizlik yapmadan yazayım dedim.

ek olarak iş yerimin yan dükkanı türk telekom altyapı yapan bir şirkete ait ve dükkanımın önünde aynen bu araçtan 6 tanesi bekliyor her gün. bu araçları kullanan insanların pek çoğu için söylüyorum, kendi aralarında konuşmalarını, dinledikleri müziği ve ses düzeyini ve ayrıca kullandıkları ilaçları duysanız aklınız çıkar. özellikle seçilmiş gibiler.