şükela:  tümü | bugün
  • beni benden almış bir 59saniye videosu.

https://www.59saniye.com/…otomobil-surucusu-kanada/

-özür dilerim seni görmedim
    -sorun değil.
    -derin bir nefes al kusuruma bakma.
    -sorun yok ben de çok hızlı geliyordum.

ağlamıyorum ki... gözüme... bir şey kaçtı...
  • gerçekten beni duygulandırmış görüntülerdir.
    medeniyetin gözünü seveyim.
  • insanımızın sorunlu ve kalitesiz olduğunu gösteren video. türkiye'de böyle bir video zor görürsünüz. dikkat etsene amuğa goyimli kavgalara gebedir bu durum. sorun gene aynı. çomarlar. kalitesiz türk toplumunun cahil, egolu ve hastalıklı topyekün ruhu.

böyle şeyler yazıyoruz diye bunlar elitist, yıllarca ülkenin kaymağını yediler şimdi yiyemiyorlar diye çıldırıyorlar falan yazan mallar var bir de. ulan ben size ne yazayım ki. böyle onlarca video var. adam gelip soru sormadan tekme tokat dalıyor. karşıdaki hasta mı, tansiyonu mu düştü? görmedi mi? ne oldu bile demiyor. pata küte dalıyor. bunu eleştirince de biz elitist oluyoruz. cahile cahil demek elitistlik oldu amk. cahilsiniz işte. eşek ile aynı ahlak ve kaliteye sahipsiniz. götünüzü yırtsanız da bu değişmeyecek. köpek ile aynı medeniyete sahipsiniz. ama onlar eşek ve köpek onlara yakışıyor. onların doğası bu. o yüzden onlarda güzel. ama sizde bok gibi duruyor. bildiğin pislik gibi yani. pis çomarlar.
  • ağlatmış sürücüdür.

bu da birkaç gün önce ülkemizde gerçekleşen bir olay.

https://www.youtube.com/watch?v=ioz1cjqpbhw

şoförün bahanesi ise "tuvalete gidiyordum"
  • böyle olabildigimiz gün avrupa bizi kiskanacak ışte...

aynı durum bizde olsa.

motorcu: ne yapıyorsun lan sen orospu çocuğu?
    araç sürücüsü: ne diyorsun lan sen şerefsiz ?

şeklinde tartışmalar başlar ve sonuç kavga.
  • oradaki motorcunun anası muhtemelen orospu değildir.
    egzosu hayvani ses çıkartmıyordur.
    mahalle aralarında adam motorunu kanırtmıyordur.
    trafikte sağdan tehlikeli geçişler yapmıyordur.
    kafasına taktığı kamerayla ona buna gider yapmıyordur.
    kafalarına esince şiddet yaratan çeteler oluşturmuyorlardır.
    girilmezden, dönülmezden girip dönmüyorlardır.

insanca ve amacınca motorunu kullanıyordur adam. dedim ya orospu çocuğu değildir. e haliyle kendisine tepki de olmaz. motorcuya karşı kaza yaptığında, ezdiğinde, çarptığında sevinç hissetmezsin orada. insanca üzülürsün.

düzenleme : bende ehliyet yok beyler, sürücüymüşüm gibi özelden küfretmeyin. trafiğe minimum girmeye çalışan, vapur/motor ve aktarmayla 10 dk otobüs kullanan biriyim. derdim sokağımdan her gün en az 8-10 tanesi geçen ve pencerelerim kapalıyken dahi yanımdaki dostumu bile duyamamamı sağlayan yavşaklar. aranızda sanırım 3-5 tane insan da varmış, onlardan özür dilerim kırdıysam.
  • gerçek olamayacak kadar guzel video.

2 muhteşem insan.

bizde motorcu insan degil, otomobil surucusu insan degil.

çok çürümüşüz be.
  • olay tabii ki kanada'da meydana gelmistir. diger bircok gelismis ulke icin bile oldukca medeni bir seviyedir. cok ozenmemek lazim. bizim o seviyeye gelmek icin 30 bolum filan gecmemiz gerekiyor.
  • çomar olmayan iki insanın trafikteki sorunların medenice nasıl çözülür dersi vermesi olayıdır. çomarlar dersinizi alınız
  • türkiye'nin diğer şehirlerini bilmem de antalya'da da durum böyle.

tabi genç apaçi motorcuları saymıyorum onlar tam bir terörist.

antalya'da motorculara yol verilir, kolaylık tanınır. aynı şekilde motorcular da anlayışınıza anlayışla karşılık verir.