şükela:  tümü | bugün
76 entry daha
  • bizde motorcular, işlerine gelince
    otomobil muamelesi bekleyip , işlerine gelince
    dört tekerleklileri
    zor durumda bırakıp bırakmadığını
    hiç düşünmeden
    iğne deliğinden geçen bisikletli hareketi
    yaptığından otomobil sürücüleri de şaşırıyor.
  • motorcudan tekrar tekrar özür dileyip iyi olup olmadığını soran sürücüdür. motorcu da "bende hızlı gidiyordum zaten, bu da benim hatam" diyebiliyor.

motorcunun da sürücünün de insan evladı olduğunu anlayabileceğimiz videodur. ülkemiz şartlarında ise benzer bir durum;

- %76.36 sürücü durmazdı
    - %17.64 sürücü durmazdı motorcu sürücünün peşine takılır, küfür eder ve kavga çıkardı
    - %5.95 sürücü durur motorcu veya sürücü küfür eder yine kavga çıkardı.
    - %0.05 videodaki gibi sonuçlanırdı.

-- buraya ölürüm türkiyem soundtracki geliyor --
  • medeniyet ten kastımız bu işte. medeni olmak çok zor değil de, şunun farkına vardım hanzolar medeni olunca elinde zorbalık adındaki o tek silahını elinden almış oluyorsunuz, tabi bu durum barzo abimiz ve ablamızın işine gelmiyor. yani medeni olmamak bilmediğimizden yada öğrenmediğimizden değil kişisel tercihimizden.
    bu görüntüye çok benzer bir hadise yaşanmıştı hani otobanda duran aracın sağından geçerken arka sağda oturan abinin kapıyı açması sonucu motorcunun düşmesi, hah işte ordaki kapıyı açan adamda gerçekten üzgün olduğunu bize hissettirmişti ya, hah işte adamın tek silahı kuvveti değil elinde insan ilişkisi de var. neyse olmayacak dua bizimkisi caanım ülkemde.