şükela:  tümü | bugün
  • her ne kadar ilgim olmasa da,
    adını çok nadir görsem de,
    o kadar çirkin, sefil bir ö'dür ki bu ö,
    her seferinde okuma keyfimin içine eder o anda.
    okumadan da duramıyorum.
    üstüne bir de yazıldığı gibi okuyorum...
    çaresiz ağzımdan iğrenç bir kelime çıkıyör.

-motörhead...

bir harf bir kelimeye bu kadar yakışmaz.
    çıkarsınlar o harfi.
    yerine ne geleceği belli zaten.
  • benim de hep kafamı kurcalamış bir harftir ne işi var orda o "ö"nün diye. oturup araştırdım mı ? tabii ki hayır. ama bir nedeni olduğuna inancım tam.
  • (bkz: löst)
  • "motörhead's lyrics typically cover such topics as war, good versus evil, abuse of power, promiscuous sex, substance abuse, and "life on the road". the name "motörhead" is a reference to users of the drug amphetamine."

wikipedia'ya göre, amfetamin kullananlara motörhead deniliyormuş, grubun ismi de bu referansla motörhead olmuş.

"motörhead derived their name from the british slang for 'speed freak' and motorhead's lemmy kilmister is a long-term user of speed."

yine wikipedia'ya göre, lemmy kilmister bu maddeyi uzun süreyle kullandığı için... "aynştaynlıktan" sıkıldım.
  • (bkz: mötley crüe)
  • o harfiye aynı okunur. yoksayınız.
  • işbu kelimeden kendisini çıkarsanız bile, büyük/küçük ünlü uyumsuzlukları devam edeceğinden, türkçe açısından olması ile olmaması arasında hiçbir fark yoktur.

(bkz: moıtöiruühead)*
  • racon gereği atılan imzadır.
    işin götümden salladığım raconuna gelirsek de sizleri rockerların 40 kişilik evlerde yiyiştiği, ışıksız telefon kulübelerinde sikiştiği 60lar-70ler kuzey ingilteresine alalım.
  • bobiler.örg'dekinden bile çirkin. motorhead.cöm falan olsa neyse de... gerçi o da şimdi böyle yazınca komik olmadı.