şükela:  tümü | bugün
 • makina mühendisliği bölümü en baba dersidir bazı fakültelerde. anfiler dolusu adam bu sınava girer, çıkar senelerce.
  (bkz: mustafa demirsoy)
 • bu dersi veren hocalar marjinaldir. eee sonuçta adam motorcu. *
 • bir makine mühendisliği bölümü dersi olarak motorlar; çabukça ezberlenip, çabukça unutulabilen formülleri ve çevrimleri içerir. nitekim çabukça ezberlediğim formüllerle vizede coştum. kolayca unutmam sonucu ise finalde s*çtım. ama mühim değil. mühim olan bunun okulumun uzamasına sebep olmasıydı. tam da mezun olacakken. yine de motorlar güzel keyifli ve çabuk kavranabilen bir derstir.

  "motorlardan başarılı olduğum gün editlenecek olan entry."
 • içten yanmalı otto ve dizel motorlarının ana konu olduğu bir ders. formüllerini ispat yöntemiyle ve diyagramlardan çıkartmayla öğrenirseniz ömrü boyu unutamazsınız. ispat yöntemlerinin ve diyagramların kullanmadığı takdirde dersin zorlaştığı görülmüştür. ezberci yaklaşmadığınız ve hocanızın kaliteli olduğu takdirde ise çok eğlenceli bir ders.

  kitap önerim prof. dr. ali sürmen'in motor termodinamiği kitabıdır.

  ayrıca dersi alanlara tavsiyem formüllerde kullandığınız 9549 sayısının nereden geldiğini öğrenmeleridir. zira ufkunuzu iki katına çıkartabilir. ipucu olarak açısal hızı inceleyin derim.
 • 2 saat sonra finaline gireceğim sınav.
  vizesinde 2 zamanli ve 4 zamanli arasindaki farklari 20 madde ile yazip(20 puan) ,40 puanlik karma cevrim sorusunu tam yapip verimine kadar dogru cikarip 42 aldigim sinav.

  finalden hic umudum yok gene ezberledik motor parçalarını ama kalacaz gibi.