432 entry daha
  • 6 yaşındaki çıtır hasarlı 1.5 lt dizel aracım için senelik toplamda 970 lira olarak güncellenmiş vergidir.

samimi olmak gerekirse kasko da yaptıramıyorum bu fiyatların yüksekliğinden ötürü.

benzinin dizelden pahalı oluşunu göz önünde bulundurarak dizel kovalamıştım ama şu an dizel de 5.08 lira oldu hatta bayadır böyle sanırım.

söyleyecek pek bir sözüm de kalmadı açıkçası.

(bkz: türk vergi sistemi)
  • boşuna burada dert yanmayalım. halk olarak birlik olup tepki göstermedikçe vergilerin yükünü artırmaya devam edecekler. üstelik bu cesareti onlara veren de biziz. zalime isyan etmedikçe zülüm artar. ne zaman kitlesel olarak aydınlanıp hakkımızı ararsak o gün kurtuluruz ama öyle bir siyasi algı oluşturuldu ki ülkede isyan eden fetöcü ilan edilip öldürülebilir. burada sıkıntı zihniyettir. iktidar değişse de kimse vergi devrimi vadetmiyor. umarım topluca aydınlanırız diyeceğim ama eğitim sistemini de batırıp o umutlarımı da bok ettiler. bunlar atatürkçü olduğu gün halk olarak bunlara tepki gösterip buna katiyen inanmadığımızı göstersek bunlar bu pervasızlığı gösteremezdiler. biz koyun oldukça ohal ile 5 senede yönetiliriz. sakın sesinizi çıkarmayın bana da 970 lira girdi. sıradan bir aracın sadece kapıda durmasının yıllık maliyeti bana 3000 lira...aracı bize lüks görenlere yazıklar olsun. ey almanya öyle bir araç yapacağız ki mercedes’i geçecek diyen kafadan ne beklersin. sen önce dacia gibi bir marka çıkar...
  • biz bu zamları hakettik şimdi kimse ağlamasın. dağılalım beyler.
  • 2016 opel astra 1.6
    1294/2

oha ak kaskoyu geçmeye başladı bu mtv
    kasko hiç deilse allah göstermesin bi hizmet veriyor, ikame araç sağlıyor, vursanda yanında vurdursanda yanında

bu mtv ne sike yarıyor?
  • motorlu taşıtlar vergisinin yıllık bedeli (2 taksit toplamı) aracınızın kasko bedelinin %5'inden fazla olamaz l. mesela arabanızın kasko bedeli 50bin tl ise 1 taksidi maksimim 1250 tl olabilir. özellikle büyük motorlu arabalarda çok işe yarayan bir bilgi bu. vergi dairesine dilekçe verip düzelttiriyorsunuz.

ekleme:
    aracınızın kasko bedeli ile kasko primi farklı şeyler. kasko bedelini sorgulamak için:
    https://www.tsb.org.tr/…ger-listesi.aspx?pageid=631
  • trafik sigortası ve bu mtv yi ödedikten sonra devlet kurumlarını ateşe verme hissi yaşıyorum.
  • 485x2 olarak ilk taksidini dün akşam ödediğim kazıklı voyvoda vergisi.
  • verdikçe veriyor allahım.
  • devletin geçim kapısı, halka artan zulüm olan vergi türü. araba almak zaten imkansız hale geldi, varsa da elde tutması artık çok daha zor. artan vergiye itiraz edince açlıktan nefesi kokan çomarlar tarafından vatan haini ilan edilmek zaten nasıl fantakstik bir ülkede yaşadığımızın kanıtıdır.
  • 2017 model 999cc aracımız için 6 aylık olarak 370 lira ödememiz gereken vergi. verdiğimiz verginin akıllıca kullanıldığına kanaat getirsek içimiz acımaz ama biliyoruz ki kamu ihaleleriyle yandaşlara akıyor.
672 entry daha
hesabın var mı? giriş yap