• devletin geçim kapısı, halka artan zulüm olan vergi türü. araba almak zaten imkansız hale geldi, varsa da elde tutması artık çok daha zor. artan vergiye itiraz edince açlıktan nefesi kokan çomarlar tarafından vatan haini ilan edilmek zaten nasıl fantakstik bir ülkede yaşadığımızın kanıtıdır.
  • 2017 model 999cc aracımız için 6 aylık olarak 370 lira ödememiz gereken vergi. verdiğimiz verginin akıllıca kullanıldığına kanaat getirsek içimiz acımaz ama biliyoruz ki kamu ihaleleriyle yandaşlara akıyor.
  • aracınızın mtv tutarını şuradan 3 satıra tıklayarak 3 saniyede öğrenebilirsiniz.
  • vergi mi ödüyoruz araba taksidi mi kapatıyoruz anlayamadık maliye kardeş. az insaflı soksaydınız.

altınızda size tahsis edilen ve masrafları karşılanan bir şirket arabası yoksa türkiye'de araba almak tamamen sonu gelmeyen bir borç bataklığına saplanmak gibi.

hani araç alırken diyorlar ya çıplak fiyatı şu kadar, üstüne nerdeyse bir araba da devlete alıyoruz diye. lan onla da bitmiyor çileye bak. benzini köprüsü sigortası mtvsi bilmemnesi ne kıyak iş ya valla.

neyse ki almanya bizi kıskanıyor da içim rahat.
  • arabayı gözden çıkarma vergisi henüz gelmemişken, al arabayı sana vereyim deyip rahatlanmak istenen olaydır.
  • milletçe birlik beraberliğe ihtiyacımın olduğu şu bisikletimin çalındığı günlerde motorlu taşıtlı zenginlerden ve motorlu taşıt vergisi alan zenginlerden nefret ediyorum.
  • ocak ayı geldi çattı. ödeme planını açtım. mtv yi hesapladım. dudağım uçukladı.
    1.9 motor 12 yaşındaki aracıma 970 lira vergi çıktı. bu nedir ya?

artık arabayı almak yetmiyor. aldıktan sonra vergisini ödeyebilmek bile bir mesele.
    araba 1 yaş genç olsa 1.629 lira çıkacaktı.
    4-6 yaş arası 2.771 lira
    1-3 yaş arası 3.598 lira

mesela 3.500 motor sıfır bir arabanız olsa yıllık 18.014 lira ödeyeceksiniz.
    bu benim 9 aylık kiram lan? şaka mı bu?
  • almakla bitmeyen ve sürekli masrafa neden olan arabanın silindir hacmi ile orantılı olarak değişen ve her yıl istikrarlı olarak artan bir tür vergi.
  • ödediğimiz paranın nerelere veya kimlere harcadığını bilmediğimiz bir çeşit yasal haraç.
    yetiş ey sayıştay
  • motorlu taşıtlar vergisi ödemelerini kredi kartı ile yaparak taksitlendirebilceginiz vergi türü.

mtv odemelerini vergi dairelerinde nakit veya çek ile yapabilmaktadir. bunun yerine kredi kartı ile online ödeme yaparsanız kendiniz için ödeme kolaylığı sağlamış olursunuz.

ödemeleri gibi.gov.tr sitesinden yaparsanız genel olarak sıkıntı olmuyor. sistemin çok yoğun olduğu günlerde ise sıkıntılar olabiliyor. eğer bankaların sitelerinden veya uygulamalarından öderseniz bankalar üç gün süre verebiliyor. banka sisteminden yapılan ödemeler sisteme hemen gecmeyebiliyor. eğer aracinizi satma gibi acil bir durumunuz varsa ödemenizi gibi.gov.tr den yapmaniz sizin için faydalı olur.
hesabın var mı? giriş yap