şükela:  tümü | bugün
  • maliye bakanı naci ağbal'ın son müjdesi.

https://twitter.com/…turk/status/912997670402260993
  • bir güncelleme haberidir.
    sayın bakan burayı okuyorsa ona aşağıdaki linkteki resim yeni vergi gelirleri için bir tüyo vermektedir. bakanım lütfen değerlendiriniz.
    surayı
  • ben hep 15 yıldan yaşlı araba kullandığımdan beni az etkileyen durumdur.

allah gani gani arttırsın hazır ekonomi çoh eyiyken.
  • thy'nin ihtiyacı yokken kullanılmayacak olup, abd'den 11 milyar dolara kendi istikballeri için sipariş edilecek uçakların acı faturasıdır.

edit: ak çomarlara cevap;

bazı ak çomarlar, ağızlarında salyalarla mesaj kutumdan ve adıma açılmış "zankaraz" başlığından saldırıyor.

neymiş "thy'nin ihtiyacı varmış. benim söylediğim yalanmış." sizler akp'nin kıçını yalayacaksınız diye biz gerçeği söylemekten vazgeçecek değiliz. yetti artık bu zamlar. nefes alamıyoruz nefes. gider suriye'de savaş çıkartır, ırak'ta barzani'ye destek verir. ama suriyeliler türkiye gelince onları biz vergilerimizle besleriz. erdoğan kendine saray yaptırır. lüks içinde yaşar. en lüks araçları kullanır. eşinin çantası binlerce dolarlık olur. bu da yetmez ikinci saray yazlık olarak inşa edilir. biz bunları, sizin sefanız için ödemek istemiyoruz. bu vergiler hepimize giriyor. size de giriyor ak çomarlar. %40 nedir ya. ama tabi sizin çıkarlarınız var. ya trol maaşı alırsınız ya, ya akp belediyelerinde sadece siz işe girebilirsiniz ya da bir akrabanızı işe sokarsınız. kimin parasıyla, erdoğan'ın değil bizim paramızla, bizim verdiğimiz vergiyle o maaşı alıyorsun. bize hizmet olarak geri dönmesi gereken parayı siz kendinize zimmetleyip bizden çalıyorsunuz. ama lafa gelince en büyük yurtsever sizsiniz. hadi ordan.

thy uçakları parka çekti. kaynaklarda aşağıda. thy'nin uçağa ihtiyacı yok.

kaynak 1

kaynak 2
  • yarasın çomarıma.
  • akp tam gaz harcamadan duramayan orta sınıfı sikmeye devam ediyor. ancak orta sınıfın sikilmesi demek o çok güvendiği dar gelirli kesimin de sikileceği anlamına geliyor haberi yok...
  • ben hep 50 liralık ödediğimden umrumda olmayandır.

pardon ya o burada olmuyordu.

776 tl olarak ödediğim vergi 1.086 tl oldu. aradaki farkı evetçilerden istiyorum, ödeyeceksiniz lan bu parayı!