şükela:  tümü | bugün
 • katlanabilir ekran teknolojisi, bir döneme damgasını vuran kapaklı motorola razr modelinin tekrar karşımıza çıkması sağladı.

  uzun süredir katlanabilir bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışan motorola, katlanabilir motorola razr 2019 modelini birkaç gün önce tanıttı. içe doğru katlanan motorola razr 2019, 6,2 inç ve 2,7 inç büyüklüğünde iki ekrana sahip. ayrıca parmak izi sensörüne de sahip.

  ilgili video linki.

  kişisel yorumum: tüm zamanların en çok satan motorola modelinin 2019 versiyonu olan bu model oldukça şık ve oyun oynamayan şıklığı ve sadeliği sevenlerin favori telefonu olacak gibi görünüyor.
 • (bkz: hello moto)
  zamanin iphone forsunu tasiyan efsane markanin yeni bir modeli.

  kesinlikle guzel urun ve reklam, ama tutmaz, teknolojide retro ne zaman tutmus?

  edit: t
 • kesinlikle hayır diyemiyeceğim bir telefona benziyor.
  muhtemelen fiyatı cep yakacak ve tutmayacak ama artık şu telefonları daha taşınabilir hale getirmenin bir yolunun bulunmasi gerektiğini düşündüğüm sırada karşıma çıkarak beni etkileyen bir tasarım yaratılmış.
  ayrıca samsung, apple rekabeti kabak tadı vermişken piyasayı canlandırabilecek bir marka çatısında üretilmesi heyacan verici.
 • ilk göz ağrımızın reenkarne hali.
  mpx200'ken alıp laptopumun küçük kardeşi diye tanıştırdiğım sonra razr iken elden bırakmadıgım sevgilim.
  hoşgeldin
 • eski tasarımların ne kadar mükemmel ve kullanışlı olduğunu hatırladığım telefondur. keşke bu teknolojilerle daha ulaşabilir ve dahi üretebilir olabilsek.
 • fiyatı uygun olursa deli gibi tutacak olan telefondur. zorlama katlanır ekran teknolojisini çok mantıklı bir şekilde kullanmışlar. diğerleri etli ekmek gibi bükülürken bu telefonun bu şekilde bükülebilmesi ekran boyutundan ödün vermeksizin tekrar cebe girebilen telefonları geri getirmiş... kısa sürede defacto tasarım olabilir...
 • eski telefonlar neden güncellenmez diye düşünürken sıradışı bir tasarımla yeniden doğan cihazdır. yıllar önce tasarımlarına hasta olduğum motorola eğer bu modeli çıkarırsa ve samsung fold faciası gibi sorunlarla doğmazsa koşa koşa alacağım cihaz olacaktır kendileri.

  v80, reklamdaki razr ve ilk android telefonum olan motoluxe (şu an kullanıyorum, xiaomi ile sorun yaşadım, 9 yıllık cihaz hala canavar) ile motorola'ya aşık biri olarak çıksın diyorum zira ekran boyutları büyüdükçe cihazların mobilitesi azalıyor, katlanınca ufacık kalacak ve cebe sığacaktır.

  (heyecandan karman çorman yazdım mazur görün, editlerim bir ara)
 • (bkz: allaaahım goool)
  nihayet telefonlar eskisi gibi küçülüyor hem de ekranı küçülmeden. üstelik hastası olduğum kapaklı tasarımla.
  teoride kusursuz, umarım pratikte de kusursuzdur. para verilebilecek tek tasarım gibi görünüyor.

  şurada samsung galaxy fold'la karşılaştırmasını buldum:
  https://www.youtube.com/watch?v=mtcsz88hfyu
 • motorola türkiye'de olmadığı için çıksa bile resmi olarak satılmayacak üründür. fiyatı 1499$olarak belirlenmiştir. maalesef katlanabilir telefonlar şu an zengin oyuncakları olarak kalacaklar.
 • en önemli özelliği karakteristik olması olacaktır.

  günümüz teknolojilerinde telefonlara bir bakalım. neredeyse hepsi aynı. ön taraf tamamen panel ve onu karakteristik olarak vurgulayan pek birşey yok.

  karakteristik bağlamda mobil telefon piyasasının ilk öncüleri nokia iken, akıllı telefonlara geçildiğinde bunu genelde blackberry cephesinde gördük. şimdi ise telefonlar bilgisayar seviyelerinde ve bu telefon diğer rakiplerine göre kesinlikle karakteristik olmuş diyebilirim. hem ergonomisi, hem de karizmatik görünüşüyle eğer fiyat olarak uygun seviyelerde çıkar ise satış yapabilceğine inanıyorum.