• bir kere kullananların artık başka telefon beğenmesi mümkün olmadığına inandığım telefon.karizmatik telefon.

5.5 yil sonra gelen edit: sene oldu 2012 ben hala ayni fikirdeyim. ne telefonmus arkadas!
  • gayet eski bir model olmasına rağmen hala kendisine yaklaşır derecede şık bir model üretilmemiştir.
  • isminden ötürü telefondan ziyade traş makinesiymiş izlenimi uyandıran.
  • valvalin yağ tenekesinin içine düştükten sonra çalışmaz diye üzülürken,birden low battery alarmı vermesiyle,telefon şarjının bitmesine hiç bu kadar sevinmediğimi fark etmeme vesile olmuş telefonum.tıkır tıkır çalışıyor.
  • deri kılıfının arkasındaki plastik nane sökülerek hem ince, hem de güzel görünen ve cepte motorola ibareli kemer klipsiyle bacağı sündürmeyen kılıflı bir v3 elde edilebilir.
    malzemeler:

bir adet tirbüşon (en sade olanından)
    bir adet maket bıçağı
    bir adet 3x5 cm büyüklüğünde siyah plastikten karton kalınlığında tabaka (ben dosyamın kenarından kestim) bulunamazsa asetat kağıdı da kullanılabilir
    bir adet siyah ayakkabı boyası (hızlı kullanım için olan tüplerden)
    bir adet japon yapıştırıcısı.

yapılışı:
    tirbüşonla kemer klipsinin altına nazikçe girip deriye zarar vermeden plastik kısma tirbüşonun sivri noktasını getirecek şekilde aralayın, oldukça yüksek güç uygulamak gerekebilir, ancak tirbüşonun sivri noktası plastik kısma geldiği sürece deriyi fazla yaralamak gibi bir durum söz konusu değil. 12 adet noktadan birbirine geçirilmiş olan iç ve dış plastik kısım bir süre sonra ayrılacak, altındaki delikli deriyi meydana çıkaracaktır. yeterince ayrıldıktan sonra bu delikli deri kısma da zarar verilebilir, zira zaten çıkarıp atacağız.
    maket bıçağıyla, klipsin olduğu bölgeyi çepeçevre dolaşan iz üzerinden nazikçe geçilerek bu kısım bir pencere açar gibi dışarı çıkarılır. dikkat: kılıfın iç kısmına zarar vermemek amacıyla alttaki plastik parça pencere tam olarak açılmadan hareket ettirilmemelidir.
    kılıfın astarına fazla güçlü olmayan bir yapıştırıcıyla yapıştırılmış olan iç plastik parça pencereden çıkarılır, hoyratça davranılmayıp astara zarar verilmemeye çalışılır.
    kılıfın astarı ile üst derisi arasında kalan çirkin beyaz materyalin pencerenin kenarından görünen kısımları (eğer varsa) boyanır. kılıfın geneli de cilalanabilir.
    pencerenin içinden çıkan iç plastik parçanın boyutunda maket bıçağıyla kesilen siyah plastik karton ya da asetat kağıdı açılmış olan pencereye sokulur, japon yapıştırıcısıyla kenarlardan taşmayacak şekilde deri kılıfın iç kısmına sabitlenir.
    yeterince temiz çalışılırsa oldukça güzel ve ince bir kılıf elde edilecektir. küçük pencereye istenirse yakınların resimleri koyulabilir.

motorolalı günler dileğiyle.
  • motorola'nin diger cep telefonu firmalarina donem donem kodum mu oturturum mesaji vermeyi sevmesinin bir urunudur.
    evet komustur evet oturtmustur.
    genel bir gorus edinmek isteyenlere kisaca sole anlatilabilir.katlanabilir telefonlar serisi urunudur.esek kadar bir ekrana sahiptir.iki adet kredi kartinin kalinligina sahip klavye kismi gene ayni kalinlikta ekrandan olusur.pili nerde diye soranlar olabilir oda dahildir bu zerafete.
    tek boktan gozuken yonu ekranla tuslar arasinda ki bolumde kalan bosluktur.telefonu got cebinde tasimayi seven turk halkina bu yuzden pek uymayacaktir.
  • o zaman hayatımda olan kimseyle bundan almayı tasarlıyorduk. bende sikik e365 vardı, onda da ufak, kapaklı bir samsung vardı. mms falan büyük olay tabi 2004 civarlarında. alamadık tabi. herkes yoluna gitti. ama bu salak telefonu ne zaman görsem bir mağazanın kataloğunda görür görmez hatunu arayıp, 'bunu alalım' dediğimiz geliyor aklıma. öyle silik bir anı tabi.
  • universite zamani resmen tum ulkede izini surup tek tuk kalmis sifir kutusunda olanlardan birtanesini v3i modelini 273 lira verip satin almistim.

hala evde durmakta pamuklara sarili bir halde. dunyanin en karizmatik elektronik cihazlarinin basinda gelir.
  • ince, zarif, şık ve kendini sahibine sevdiren telefonlardandır. üzerine telefonlar alınır da onu vermeye atmaya kıyamazsın. arka kapağı metaldi. sağlamdır namussuz. düşmüş, metal kapağın kenarında ufak bir eğilik oluşmuş. çok defa çabaladığımı hatırlıyorum düzeltmek için ama olmadı. düzelmedi. zaman da tükendi düzeltmek için. kim bilir nerelerdedir şimdi.

uzun zaman sonra görünce hayata dair iç burkan bir detaydır bu telefon. birikip de akmaması için uğraşılan bir damla göz yaşıdır.
  • bundan bir iki sene önce aldığım, sakar bir insan olduğumdan oraya buraya çok düşürdüğüm, buna rağmen henüz bana mısın dememiş alettir. satın almamın üzerinden çok uzun zaman geçmesine rağmen üç dört gün şarj etme gereği duymuyorum bile.

öyle çok bir telefon delisi olmadım hiç, ama bu aletin tasarımına aşığım resmen. bugün bozulsa, başka telefonları araştırmaya gerek bile duymadan gidip 200 lira verip yenisini almaktan çekinmem. hakkında tek şikayetim varsa, o da telefona kayıtlı mesajlar 50'yi geçtikten sonra hissedilir bir yavaşlama başlamasıdır. zaten kendisi süper hızlı olmadığı için, bir de ağırlaşınca çekilmiyor.

sonuç olarak, telefonu insanlara ulaşmak ve en fazla sms atmak için kullanıyorsanız muhteşemdir. yok ben video çekicem, mms atıcam diyorsanız kesinlikle size göre değildir.
hesabın var mı? giriş yap