şükela:  tümü | bugün
  • artık bunların gürültüsünden kaçılmıyor, özellikle istanbul'da sessizliğe hasret kaldık. bunları yola getirecek bir trafik polisi yok mu şu ülkede? bildiğim kadarıyla egsoz gürültüsü çıkarmak da yasak hadi onu geçtim o kadar desibeli yüksek herşey yasak ama bunlara neden ceza verilmiyor anlamıyorum.
  • sahil yolunda yürüyorum. o sırada yoldan dakikada en az 100 araç ortalama 60 km hızla geçiyor.
    arada bir tane motorcu denk geliyor. yaptığı gürültü diğer 100 aracın sesini bastıracak şiddette, ve buna göz yumuluyor.
    inanılır gibi değil.
  • gürültüsünü geçtim, adamlar her sokağa tersten giriyor. yan sokak geliş yönü olsa bile girmiyor oraya, çünkü motorsiklete her yön serbest!?
  • sikten bir 3. dünya ülkesi olduğumuz için kimsenin umrunda olmayan terör.
  • bir motosiklet kullanıcısı olarak katıldığım kampanya.

resmi gazete'de 20.10.2008 tarihinde yayınlanan yönetmeliğe göre motorlu araçların dış gürültü emisyonları ve egzoz sistemleri ses gürültü seviyesi 74 dba dir.

ek olarak ruhsatta belirtilen egzoz haricinde egzoz kullanımı da ayrı bir ceza gerektiriyor.
  • yıllardır motosiklet kullanan biri olarak bende katılıyorum.hatta süpersport motosikletlere yaş sınırı getirilmeli.