şükela:  tümü | bugün
  • benden başka kaç kişi yapıyor bunu bilmiyorum ama beni deli siktiği için oldukça sık yapıyorum ben bunu.

ha niye yapıyorum? saat 22.00'dan sonra alkol almak yasak malum. "bu gece bu kadar yeter" diye düşünüp de yetmeyince düşüyorum yollara (misal keçiören'de alkol verecek yer bulamazsın da çankaya'da buluyorsun) hal böyle olunca. "geri dönmeye taksiye parayı kim verecek amk?" diyip de o kadar çok otostop çekmişliğim var ki.

bir de adamlar korkmuyor da. (zaten akıllısı da pek yok gerçi) alıp eve kadar bırakıyorlar taksi gibi. normalde hani uzun yoldur, tır'dır, kamyondur, hususi arabadır da otostop çekmişliğim var da motorsiklet garip kaçıyor tabi.

dün biri durdu gene. (ya adam sormuyor da "abi ben şuraya gidicem seni şuraya kadar atabilirim" diye doğrudan taksici gibi "nereye gidiyoruz abi?" diyor.) neyse söyledim evi. ebesinin de örekesi yani.

biraz gittik, kasistir bilmemnedir derken adam çekti sağa durdu:

-abi sen kerkiniyon mu bana ya? ayıp olmuyor mu? (bkz: kerkinmek)
    +yok be birader nerden çıktı?
    -e abi o değip duran şey ne o zaman?
    +haaaaa. ya 35'lik istanblue votka o. bizim orda açık tekel olmaz bu saatte, elimde de tutamam diye belime sokuşturduydum. çok afedersin ya.
    -yav bi akıllı da denk gelmez ki
    +ulan sen de akıllı olsan bu saatte motosiklete otostopçu alır mısın?
    -muhahaha
    +yuhahahaha

bazen kafam atıyor ona buna otostop çekiyorum, geyik ha geyik de, motosikletliler bir acayip.

ben de çok normalim sanki ya
  • senden başka çekenler de vardır elbet ama onlar türkçeye daha uygun olarak motosiklete otostop çekmek başlığında anlatıyorlar anılarını.
  • (bkz: motorsiklet)
    (bkz: eşortman)
    (bkz: gardolap)

yok ben gidiyorum.
  • aslında mantıklı bir harekettir. gecenin 3'ünde eve dönerken, yokuşta bayılıp kalmış otostop çeken sarhoşları evine bırakmışlığım var 3-5 kere. hem de kendi yolumu baya uzatarak. bu başlığı görünce 'niye yapıyorum lan ben böyle bişi' diye sordum kendi kendime. arabayla önemli bir durum görmediğim sürece kimseyi kolay kolay almam . sonra düşününce aslında biraz daha motor sürmek istiyormuşum eve dönmeden. onu farkettim.
  • 14 yaşımda bu naneyi yedim,köyde bakkal falan yok büyükler cebime yol parası koydu git bize rakı al,ilçeye giden yola indim dolmuş bekliyorum o ara motorsiklet geliyor geyiğine el attım adam durdu,nasıl gaza geldiysem koşarak bindim,bir kaç direktif verdi tamam dedim anlamış gibi,köyden maçka merkez 15 dakika,5 dakika sürmedi varmamız,inince ağladım amk,bir daha binersem allah belamı versim dedim,binmedim de.