şükela:  tümü | bugün
  • koç yiğidinin beline sarılmakla birlikte hafif öne eğik bir vaziyette kaseyi halka arzeder bir endam sergileyen ablalarımızın bir de kıvır kıvır sarı saçları kasktan dışarı fırlamış bir surette ahenkle uçuşuyorsa beni benden alır, kendine çeker, hayallerimin nadide zirvelerinde kendine yer eder.

motordan inip, kaskı çıkarıp gülümseyerek yanıma gelip, "hadi sevişelim" dese bu kadar çekici gelmeyecektir kanaatimce. ha verse sikmez misin diyorsan, hayır. hayır derken yani o ayrı bir konu manasında; hayır mesele burda cinsel anlamda bir çekicilik değil; gizemli bilinmez birinin aha da yol ortasında korunmasız bir şekilde kendisine sahip çıkılmasını bekliyor edasıyla arkada dömelmişlik durumu olabilir. veya kendisinin umarsızca sarıldığı er kişinin ona sırtını dönmüş olduğu halde ona sarılarak bırakmama şeklinde tezahür eden sadakat durumu da olabilir. veya düşse yemin ediyorum yer bezi gibi asfalta yapışır bu karı hissini doğuran güvensiz seyahat ortamından kaynaklı bir acıma güdüsü de olabilir. tam da emin olamadım şimdi.
  • (bkz: sülük)