şükela:  tümü | bugün
  • kuyruk çantası anılan benzer çantalarla motosiklet dünyasındaki en gereksiz şeylerden, kurye kullanıcıları bir yana bunu alıp küçük motosiklet arkasına takıp sürüşü ve trafiği tehlikeye atanlar var. motosikleti basit gösteriyor ayrıca, yapmayın lütfen
  • (bkz: entry nick uyumu)

şimdi dostum senin gibi retro montumuzu, yoğurt kovasından hallice kaskımızı ve çorapsız giydiğimiz new balance'ımızı ayağımıza geçirip, kendi zevkimiz için sürmek yerine dışarıya poz kestiğimiz yok bizim.

mesela sabah kalkıp "ulan bir şile yapayım" diye çıkıp kendimi uçmakdere'de bulmuşluğum var. bu işin yağmuru var, yağmurluk lazım. lastik patlama ihtimaline karşı, lastik tamir seti lazım. lazım da lazım...

mesela senin gibi bebek, caddebostan bile takılsam gerekli görürüm.

tanım; motosiklet kullanırken gerekli malzemeleri koyacağınız, gerekli bir çanta.

hatta kaza anında cep telefonunun götünüze, evin anahtarının da göbek deliğinize kaçmasını önler.

edit; senin de tekerin düz bassın retro su.
  • hayatında bebek, caddebostan görmemiş şahsımın sevmediği çanta zira olay motosikleti sevmek. ayrıca bunun yan çantası var, depo üstü çantası var, bacağa bağlanan çantası var, sırt çantası var, telefon koyma aparatı var.. var oğlu var. bakıyorsun istanbul'dan şile asfaltına çıkacak sıcak hava balonu gibi şeyi motora bağlamış. sanki paris dakar arası gidip geliyor içine yaşamsal malzemeler koymuş. yapmayın etmeyin.
  • ben de hiç beğenmiyorum bu kara kutuları. sürüş dinamiğini bozması bir yana motosiklete yük olduğunu düşünüyorum. araba sevdası olan ama motosiklet süren bireyleri görüyorum bu çantanın önündeki olarak. adamın biri r6 ya takmış. hangisi komik ? r6 mı sürmesi, çanta mı takması ?
  • (bkz: derdini sikeyim butonu)

cafe racer kullananların bakıp bakıp iç geçirdiği kedi uzanamadığı ciğere murdar derdurumu.
  • motoru özellikle iş-güç ulaşımı için faal kullanıyorsan, çok kullanışlı bir motosiklet ekipmanıdır.
    kaskını da alır, tabletini, çantanı da, alışveriş yaptığın ıvırkıvırını da...
  • aslında kaskı elinde taşımayı göze alıyorsan sorun yok bence. benim de hiç beğenmediğim bir çanta modeli. onun yerine sırt çantası ve depo üstü ile gerekli her şeyi çözüyorsun. yağmurluk dediğin zaten incecik şey. ızır zıvırı da depo üstüne yada sırt çantasına atıyorsun problem kalmıyor.

not: iş için kullanılmıyorsa, kısa mesafe ve şehir içi için gerekli görmediğim çanta.
  • kullanışlılığı tartışılmaz motosiklet çantası.

bir zamanlar vespa'mda vardı bu arka çantalardan.
    bu çantalar cankurtarandır. her şeyi içine sokarsınız. kask, eldiven, cüzdan, telefon, bozuk para, dizlik, mont, ayakkabı, vs ne varsa alır.

motosiklete yakışıp yakışmaması tartışılır. kimi motosikletlerde arka çanta çok sırıtıyor. mesela cross'lara bile arka çanta takanı gördü bu gözler. ama adamın işini görüyorsa ne yapacaksın?

trafikte yan çantalar aralardan geçerken diğer araçlara takılabilir belki, o da acemiysen, ama arka çantanın tehlike oluşturduğunu görmedim.
  • estetik olarak benimde beğenmediğim çanta türüdür. birde hiç yakışmayacak motorlara takılması beni benden alıyor. çok çirkin
    metal olanı biraz daha iyi duruyor ve bazı motosikletlerde de olmazsa olmazdır. bunun gibi
  • görüntüsü iyidir kötüdür bilemem ama çok kullanışlı birşey. bir yere gittiğimde motor ekipmanlarımı içine koyarak tamamen sivil olabiliyorum. içinde sürekli motorun kilitlemek için zincir ve yağmura karşı ekipman bulundurarak sürprizlere karşı hazırlıklı olmayı sağlıyor.