şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ekşi duyuru)
  • yaka kartı konulan zımbırtılardan birinin içine koyulup rüzgarlığın iç yüzüne sıkıca bir kaç kat bantlanarak yıllarca kullandığım ve kullanmaya devam ettiğim 6. sınıf hgs kartı
  • sticker'ı sürücünün alnına yapıştırmak çok da pratik ve kullanışlı olmayacağı için kart formundadır.
  • sistem kameralarla plakadan okuduğu için, kartı okutmana gerek yoktur, zaten boğaziçi köprüsünde 6 aydır, fatih sultan mehmet köprüsünde gişe geçişi yıllardır kameralı sistemdedir, hatta yanında bulunmasa bile sistem plakandan keser, kart sadece formalitedir, benim ruhsatın içinde durur, bir işe yaramaz hesap kart gibidir, belki otoban gişelerinde derim ama orada da okutmadan basıp geçiyorsun.

(bkz: dont worry just full throttle)

bu arada başa bela bir durum var, motorlardan 3.5 tl yerine 7 tl kesiliyor ve sürekli hgs müşteri hizmetleri aranıp düzeltilmeye çalışılıyor, aylardır düzeltilmemesi ise şaşkınlık yaratıyor, kızdırıyor!

http://www.motosiklet.net/…me-isi-devam-ediyor.html

http://www.motosiklet.net/…hgs'ye-7-tl-yazmasi.html
  • motorsiklet kullanmak için fazla dürüst olan yazar beyanı.
  • diger araclara mahcup olmadan hgs den gecemiyoruz efendim. yavasliyorum arkama iki kere bakiyorum, gelen yakin geliyosa kendisini kacak gecis sanmasin diye. zira plakaya kadar sokulmayanina nadir rastlaniliyor. yan taraftan gecen aracla ayni anda cikarsak bir de cık cık cık bakislariyla eziliyoruz. bi sticker de motorlara verilse de plaka yerine onu okusa negzel olur. biz de gogsumuzu gere gere hgs den gecsek.

(bkz: aramaya inanmak)
    inandim ilgili basligi buldum.
  • 6.sınıf hgs kart aldım.10dan fazladır gişelerden geçiyorum.internetten kontrol ediyorum para eksilmiyor.
    plakama yasak geçiş görünmüyor.sanki ben ve motorum yokmuşuz gibi davranıyor bu hgs.
    başına gelen var mı? ilerde kat kat ceza gelmemesi için bu durumda kalanlardan mesaj bekliyorum.
  • bugüne kadar sadece birkaç kere okuyan ama onlarda da giriş çıkış gişeleri farklı yazan sistem. hiiiç umursamıyorum. plakam açık mı açık. yavaş geçiyorum. daha ne yapayım ?
  • bulunması zor bir karttı, sırf bunun için mahmutbey gişelere gitmiştim.
    sistem ilk başlarda hiç okumuyormuş ve bakineyizden para eksilmiyormuş gibi gelse de emin olun bir zaman sonra yaptığınız bütün geçişler hesabınızdan çekiliyor.
  • motosiklet kullanıp da hgs alan, gerizekalıdır. net.
    açıkça söyleyeyim, ben de aldım .defalarca her platformda söyledim, yazdım; almayın dedim. okumuyor efendim, okumuyor. önden okumaya ayarlanmış kameralar, motosiklet plakalarını okumuyor.
    bir defa alıp, daha da almadığım hgs’ dir.
    edit: yıllarca motosiklet kullandım da daha hgs ücreti ödemedim. daha ne diyim?