şükela:  tümü | bugün
258 entry daha
  • nedenlerini forumlardan okuduklarım, eğitmenlerden dinlediklerim ve kendi deneyimlerimden de yararlanarak 3 başlık altında topladığım kazalardır. bunlar: 1) gaza gelme (başka motosiklet/araç sürücülerini çizmek isterken veya onların hatalarını cezalanlandırmak isterken), 2) yolun durumu (canım ülkemin mıcırlı, üzeri betonlu veya mazotlu/yağlı vb yollarından giderken), 3) deneyimsizlik/eğitimsizlik (gönül ister ki ikisi bir arada olsun ama çoğunlukla her ikisi de yoktur veya teorik bilgi vardır ama pratik yoktur.)

başından bir motor kazası geçen aktif bir motosiklet kullanıcı olarak son sözüm eğer ekipmanlarınız tamamsa ve şansınız da yaver giderse genelde ufak tefek sıyrıklarla atlatabileceğiniz kazalardır.
  • "sinyal vermedin" dayağından sonra artık çok da umrumda olmayan kaza.

eskiden bir motosikletli kaza yapınca ilk ben koşardım bir şey oldu mu? diye. ama artık bulaşmıyorum. tedirgin oluyorum çünkü. ya kavga çıkar da arasında kalırsam diye.
  • karayolu taşıtı kazalarindan farkı yoktur.
    sürücüsünün cogunlukla zarar gördüğü, yuksek oranda ölümün oldugu kaza türüdür.
    bu kazayi yapip ta hayatina eskisi gibi devam eden yoktur.
    sansliysan, sana ve motora bir sey olmadiysa bile ozguvenin kirilir eskisi gibi olmazsin.
    sansli degilsen de sen gidersin, ardinda biraktiklarin eskisi gibi olmaz.
    hayatlari degisir, sevdiklerinden ayrilmanin acısı onlara kalici olarak yerlesir.

oyledir ki hic gormedigin, tanimadigin, konusmadigin insanlar pesinden aglar, yas tutar.
    diger taşıt kazalarından farkli olarak bu kismi herkes icin en zorudur.